Pobieraczek.pl wielkie oszustwo. Help!

złezło

Użytkownik
Dołączył
Marzec 20, 2009
Posty
36
Witam. Zarejstrowałem się na stronie pobieraczek.pl ponieważ chciałem pobrać jakiś plik (nie pamiętam jaki) a wymagało to rejstracji. Zarejstrowałem się, lecz i tak nie udało mnie się pobrać tego pliku. Dałem sobię z tym spokój. Dziś na adres e-mail przyszła mi wiadomość wzywająca do zapłaty za usługę, której nie znam i której nie wykupywałem.
TREŚĆ WIADOMOŚCI:
Kod:
Szanowny Panie XXXXX, 
Dnia 17.09.2010 z komputera o adresie IP XX.XXX.XXX.XXX zamówił Pan na stronie Pobieraczek.pl naszą usługę i do dnia dzisiejszego jeszcze nie została ona należycie opłacona. 
Z uwagi na to, że poprzez rejestrację na stronie zawarł Pan z nami umowę o świadczenie usług Usenet na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144 poz. 1204), doręczamy Panu niniejsze wezwanie do zapłaty. 
Jednocześnie informujemy, iż dalszy brak uiszczenia należnej kwoty spowoduje poważne konsekwencje prawne. Następstwem wszczęcia przez nas przeciwko Panu stosownych czynności prawnych mających na celu wyegzekwowanie należności wraz z ustawowymi odsetkami za każdy dzień opóźnienia - będą dodatkowe koszty postępowania windykacyjnego, sądowego a następnie komorniczego. 
W stosunku do osób uchylających się od terminowej zapłaty możliwe są następujące kroki prawne:
- przekazanie sprawy profesjonalnej firmie windykacyjnej,
- przekazanie sprawy profesjonalnej kancelarii prawnej,
- postępowanie sądowe,
- komornicza egzekucja należności,
- Wpis do Rejestru Dłużników Niewypłacalnych, który wiązać się może m.in. z odmową udzielenia kredytu lub leasingu a nawet całkowitą utratą wiarygodności w kontaktach handlowych. 
W związku z tym wzywamy Pana do dobrowolnej zapłaty należnej kwoty w wysokości 94,80 PLN w ciągu 5 dni od dnia otrzymania niniejszej wiadomości. Istnieją dwa sposoby opłacenia należności: 
1. Poprzez usługę Dotpay dostępną pod następującym adresem: xxxxxxxxxxxxx Prosimy postępować zgodnie z instrukcją wyświetlaną na ekranie oraz podanie adresu email użytego przy rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl. 
2. Poprzez przelew bankowy na następujące dane:
Nazwa odbiorcy: Eller Service S.C.
Numer rachunku: 36 1600 1303 0004 1002 2832 0150
Tytuł przelewu: Pobieraczek5 - [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]
Gotowy blankiet wpłaty możecie Państwo wygenerować pod adresem [URL="http://www.pobieraczek.pl/przelew.php?eml=hJtljDX1IOh9MPHaqQ%3D%3D"]xxxxxxx[/URL]
W razie pytań prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta pod adresem [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]


Spanikowałem i odesłałem im wiadomość w któej piszę za co mam płacić skoro nic nie wykupywałem. Jak narazie nikt mi nie odpisał.

Na interecie dużo osób ma ten sam problem, lecz nie jest on do końca wyjaśniony.
Jedni każą to olać a drucy płacić.
Chciałbym się zapytać co mam w tej sytuacji zrobić.??

Dodam tylko, że Jestem niepełnoletni (14 lat) i rejstrując podałem fałszywe dane.
Pomyślałem sobie " po jaką cholerę komuś mój adres zamieszkania imie i nazwisko"
Bardzo proszę was o pomoc, ponieważ nie wiem w co się wpakowałem.
Tututaj jest regulamin tej przeklętej strony : https://www.pobieraczek.pl/regulamin
 

kanar123

Użytkownik
Dołączył
Marzec 27, 2008
Posty
451
Jeśli chodzi o tą stronę to już dawno krążyły ostrzeżenia.. w TV, necie itd..
Możesz się odwołać w ciągu 10 dni od czasu zawarcia umowy.
I do tego nie masz pełnej zdolności do czynności prawnych więc nie mogłeś zawrzeć takiej umowy.

Zgodnie z art. 9 ust. 3 ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów, przedsiębiorca jest zobowiązany do potwierdzenia konsumentowi na piśmie informacji o zawartej umowie najpóźniej w momencie rozpoczęcia spełniania świadczenia. Z powyższego wynika, iż po rejestracji na stronie internetowej http://www.pobieraczek.pl powinni Państwo otrzymać potwierdzenie zawartej umowy na piśmie. W wypadku nieotrzymania powyższego potwierdzenia, zgodnie z art. 10 ust. 2 przedmiotowej ustawy, termin w którym konsument może odstąpić od umowy wynosi trzy miesiące i liczy się od dnia zawarcia umowy o świadczenie usługi. Jeżeli jednak konsument po rozpoczęciu biegu tego terminu otrzyma potwierdzenie, termin ulega skróceniu do dziesięciu dni od tej daty.

W związku z powyższym konsument, który zawarł umowę przez rejestrację na stronie http://www.pobieraczek.pl, podał swoje prawdziwe dane oraz nie otrzymał potwierdzenia zawarcia umowy na piśmie ma prawo odstąpić od powyższej umowy w terminie 3 miesięcy od jej zawarcia. W celu z korzystania z powyższego uprawnienia należy sporządzić oświadczenie o odstąpieniu od umowy na piśmie oraz wysłać je listem poleconym za potwierdzeniem odbioru na adres przedsiębiorcy.

Jednocześnie informuję, iż Prezes Urzędu analizuje stronę http://www.pobieraczek.pl oraz sposób zawierania i wykonywania umów przez Eller Service S.C. w zakresie posiadanych kompetencji ustawowych.
 

złezło

Użytkownik
Dołączył
Marzec 20, 2009
Posty
36
OK, dzięki za odpowiedź. Jak ktoś coś jeszcze będzie wiedział to proszę piszcie!

Czyli wpadłem w niezłe szambo, tak ?
Potwierdzenia zawarcia umowy nie dostałem.
A nie mogę po prostu usunąć konta albo wysłać meila z rezygnacją zamiast wysłać list polecony?
Dziwnie tak wysyłać list polecony podając fałszywe dane.
Czy to nie jest bez sensu?
Przykład" korzystam sobie z nk. Nie podoba mi się ta strona, to
usuwam konto i już. Nie trzeba wysyłać żadnego listu.
 

złezło

Użytkownik
Dołączył
Marzec 20, 2009
Posty
36
OK, dzięki za info, ale na powyższych stronach pisze tylko, że moge ponieść odpowiedzialność karną za podanie fałszywych danych i, że pobieraczek.pl został ukarany.
Czy może mi ktoś odpowiedzieć, czy tego meila mogę olać i nic nie płacić.
Na większości forum właśnie tak pisze, ale nie jestem pewien co do tego sposobu.
 

Eltrial

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 27, 2004
Posty
325
Nic nie płać. Mój znajomy zakładał tam konto, doradziłem mu to samo, dostał taki list, a dziś piliśmy piwo i jak widać, nadal jest na wolności. :D
Jeśli po przeczytaniu mojej wypowiedzi nadal się wahasz, to po prostu zapłać, nabij komuś materac i przestań się martwić.

Greets. ;)
 

artur2020

Użytkownik
Dołączył
Październik 14, 2010
Posty
1
Pewnie, to jedno oszustwo. Ja też miałem to co Wy, zapłaciłem za to 20 października rok temu,ale los się tak odwrócił,że od 3 maja tego roku jechałem na koncie dziewczyny z allegro i oszukałem ludzi. Sprawa w sądzie, ale nie mam się co bać, bo po prostu to głupota, a ja uświadomiłem sobie, że to jest głupie,i nie zrobiłbym tak więcej. Także ja też tu byłem ofiarą. Przepraszam za wszystko co zrobiłem, może duch święty mnie wysłucha.pozdrawiam,pa ; )
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
Oszustwo... nie sądze, ponieważ wiele ludzi na tym ucierpiało w sądach ;) aczkolwiek nie płać ponieważ była o to afera i myślę że nikt Cie prawnie już nie przycisnie, no chyba ze zarzucą Ci ze nie czytałeś regulaminu, bo podobno jest nowy. Regulaminy się czyta chodzby lewym okiem
 

rafluk

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 22, 2010
Posty
10
Złezło byłem w tej samej sytuacji zarejestrowałem się na pobieraczku.pl podając fałszywe dane, po jakimś czasie przyszedł mi e-mail to ja w wielkim strachu. Zacząłem szukać pomocy, czytałem o tym serwisie tez widziałem ze niektórzy mówią żeby zapłacić, a inni żeby to olać. Przekonał mnie kumpel mówiąc żebym nie płacić ponieważ gdy się rejestrowałem i wpisałem ze jestem niepełnoletni to nie mogą mnie o nic oskarżyć ponieważ z osoba niepełnoletnia nie można zawrzeć żadnej umowy lecz teraz proces rejestracji się zmienił i tylko osoby pełnoletnie mogą się zarejestrować.

Moja sugestia:

1. Zacznij czytać regulaminy zanim się rejestrujesz zwłaszcza gdy trzeba podawać dokładny adres zamieszkania oraz inne dane.
2. Raczej nie mogą dalej od ciebie żądać kasy(choć nigdy nie wiadomo prawo sie zmienia :p) ponieważ nie wiadomo czy przed komputerem siedziało dziecko i się rejestrowało czy pełnoletnia osoba wiec NIE PŁAĆ;]

Wyślij im coś podobnego do tego(Tylko nie to samo bo ty przekroczyłeś dziesięciodniowy okres ale wyślij ze rezygnujesz bo ci nabija więcej kasy.) na ten e-mail [email protected]:

Na podstawie przepisów ustawy z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny, z zachowaniem 10 (dziesięć) dniowego terminu od dnia zawarcia umowy, odstępuje od zawartej z Eller Service S. C. umowy o świadczenie usług Usenet.

..................
imię i nazwisko

..................
adres e-mail
 
Ostatnia edycja:

marcin007

Użytkownik
Dołączył
Październik 24, 2010
Posty
2
Ojej to , człowieku ja też się na tym gównie rejestrowałem . I parę mi takich maili wysłili , straszyli karą , sądem , a jak nie odpisywałem im i miałem to w dupie to się odpie*****li . Więc ojej to ciepłymi.. xd
 

-HakerDominik-

Użytkownik
Dołączył
Listopad 12, 2010
Posty
61
Moja kuzynka zarejestrowała sie w tym czymś. I musiała zapłacić, bo innej rady nie było. Przyszedł list(jeśli dobrze pamiętam), jej rodzice to zobaczyli, przestraszyli się i musieli zapłacić. Takie jest życie.
 

złezło

Użytkownik
Dołączył
Marzec 20, 2009
Posty
36
UWAGA!!!!!!!!!

Ci którzy mają podobnym problem co ja, niech się nie martwią !!!
Od daty założenia postu minęło już wiele czasu i do dnia dzisiejszego nie przyszło mi żadne wezwanie do zapłaty / sądu. Po prostu sobie odpuścili.
Poszedłem z tym do pana od informatyki i on też mi kazał nie płacić. Ponadto napisałem do urzędu ochrony konkurencji i konsumentów.
Nie mam już treści zwrotnego meila, bo go skasowałem, ale tam też kazali mi nie płacić.

TUTAJ ZAMIESZCZAM FILM Z EKSPRESU REPORTERÓW NA TVP 2
http://www.youtube.com/watch?v=jfwOZUmjzG0
http://www.youtube.com/watch?v=8tjMQVQu1QQ&feature=related

Pamiętajcie! Najlepiej ich lekceważyć, nie odpisywać na meile i nie martwić się.
 

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
Fajnie se napisali na stronie głównej :D

Informacja dla użytkowników
Podczas 10-dniowego bezpłatnego okresu próbnego przysługuje prawo do pisemnego odstąpienia od umowy (fax, email itp.). Po upływie 10-dniowego okresu próbnego ważność i koszt umowy zgodnie z Regulaminem.

Szkoda ze wcześniej nie mieli ale po cholere im te pisemne wypowiedzenie kanciarze :D naciągają ludzi że ktoś zapomni :D
 

Nati001

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 30, 2012
Posty
1
Witam.
No więc mam taki sam problem jak i wy. Tylko ja juz tam sie rejestrowalam bardzo dawno i cały czas była cisza, dwa dni temu dostałam pismo z windykacji, że jeżeli nie zapłace podadzą mnie do sądu i dojdzie mi kwota jakieś 300 zł więcej, więc w tej sytuacji już naprawde nie wiem co robić. Czy ktoś z Was dostał już pismo z windykacji.
 

trojanxem

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 6, 2011
Posty
239
Zrób tak jak zrobił mój znajomy, kiedy przysyłali prośby o zaplate emailem to wyslalem im skan 100zł monety z napisem "Reszty nie trzeba" :)
 

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
Witam.
No więc mam taki sam problem jak i wy. Tylko ja juz tam sie rejestrowalam bardzo dawno i cały czas była cisza, dwa dni temu dostałam pismo z windykacji, że jeżeli nie zapłace podadzą mnie do sądu i dojdzie mi kwota jakieś 300 zł więcej, więc w tej sytuacji już naprawde nie wiem co robić. Czy ktoś z Was dostał już pismo z windykacji.


siema. To nie jest zadna windykacja i zadne biuro. tam nie ma nawet pieczatki (lub podpisu, nie pamiętam).
Możesz to normlanie olać, możesz też iśc do rzecznika praw konsumenta w Twoim mieście i Ci powiedza co masz robić a w sumie co masz nie robić ale warto to zgłosić.
Olać to możesz pod warunkiem że nic z tamtąd nie pobrałeś, inaczej będzie ciężko ale próbuj
 

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
Teraz święta idą to bedą wysyłać, jak co roku.
 
Do góry Bottom