Początki w C++

artur17g

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 7, 2009
Posty
21
Hmm może niektórzy z was uznają że lameruje, ale proszę o wyrozumiałość.. ;)

W C++ siedzę właściwie od 3 dni, strasznie mnie wciągnęło to budowanie programików...

Korzystam aktualnie z samouczka ze strony: http://xion.org.pl/productions/texts/coding/megatutorial/

Ale przerobiłem już podstawowe komendy cout, cin, switch, stałe int, float, void.
pętli : do i while, for.. I kilka innych

Zostało mi kilka tematów które przejrzałem ale czuję się jakbym robił samouczek jakiegoś nauczyciela Liceum Ogólnokształcącego.. no wiecie materiał który może zdarzyć się na maturze i nic poza tym..

Widziałem w niektórych tematach, że ktoś polecał książkę jakiegoś Grzegorza..
Ale ja bym prosił o coś w formie elektronicznej.. Jakiś samouczek.. Albo czyjaś prywatna stronka ;)

Prosiłbym jeszcze o wytłumaczenie mi tej linijki ---> srand (static_cast<int>(time(NULL)));
Bo kurcze nie rozumiem z tego kodu nic ;) może Wy zdołacie mnie oświecić ;)

No i ewentualnie jeśli ktoś ma ochotę to poprawić mój tandetny kod kalkulatora.. Bo nie jestem pewien czy jakieś części kodu nie są zbędne i nie wiem jak zrobić pierwiastkowanie..
Z góry dzięki
 

grzonu

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 26, 2006
Posty
1390
ksiazka pana Grzegorza jest w wersji elektronicznej wystarczy poszukac
 

widmo17

Były Moderator
Dołączył
Lipiec 16, 2007
Posty
1089

B33RK4

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 3, 2007
Posty
598
srand (static_cast<int>(time(NULL))); - odpowiada za to, żeby liczba która jest losowana była za każdym razem inna ( tak przynajmniej to zapamiętałem )
a co do książek to :
Symfonia c++ / thinking in c++ - są całkiem ok.
a pierwiastkowanie robisz : sqrt() z tym, że pamiętaj o dobrym typie zmiennej bo wyjdzie dziwny potworek.
 
Do góry Bottom