Podatność na SQLi?

VR8

Moderator
Członek Załogi
Dołączył
Wrzesień 24, 2011
Posty
325
Witam. Czy idzie jakoś sprawdzić czy strona jest podatna na SQLi jeżeli nie wyświetla błędu?
Jest tam logowanie, ale [' OR 1=1],[') --], [' //] ani [' /*] nie działa.
Jak dodaje ; w zmiennych GET to nie wyskakuje błąd, ale skaner podatności na SQLi wykrywa błąd w tym pliku.
Niestety bez błędu nie dam rady sprawdzić ilości tabel, więc atak się nie uda.

Mogę podać adres strony ale przez PW.

Dodam że stronę projektował nauczyciel informy który nie umiał wyjść z BootMenu w BIOSie [...]
 

Dark Smark

Były Moderator
Dołączył
Kwiecień 29, 2006
Posty
1953
A podpiszesz się na stronie że ją shakowałeś i pokażesz jaki to jesteś wielki choć naprawde to ktoś odwali robotę za Ciebie. To że ktoś nie jest serwisantem, nie potrafi wyjść z biosu to nie znaczy że nie jest świetnym programistą. Cóż, na studiach nie uczą obsługi BIOSU a matematyki, logicznego myślenia i nieco aspektów programowania i algorytmiki ;)

Poszukaj informacji o blind SQL injection.
 

VR8

Moderator
Członek Załogi
Dołączył
Wrzesień 24, 2011
Posty
325
Blind odpada. Poza tym, do deface'a musiał bym się włamać na FTP ;)
 

djmentos

Użytkownik
Dołączył
Maj 1, 2007
Posty
1868
Masz jeszcze m.in. phpshelle do dyspozycji, funkcje wczytujące do plików w SQL. Wcale nie trzeba FTP. Dlaczego blind opada?
Niestety bez błędu nie dam rady sprawdzić ilości tabel, więc atak się nie uda.
Dasz radę w ciemno, tylko potrwa to odpowiednio dłużej. Taki zabieg unknow w którymś video-arcie nawet pokazywał.
 

VR8

Moderator
Członek Załogi
Dołączył
Wrzesień 24, 2011
Posty
325
Więc mając bazę danych mogę całkowicie obrać stronę z literek i grafiki? Nie słyszałem o czymś takim :>

Dobra, popróbuję blindem.
 

nowy_me

Użytkownik
Dołączył
Luty 7, 2007
Posty
451
Dość łatwo sprawdzić czy jest podatna na UNION SELECT. Jak masz np. adres: aktualnosci.php?id=4 i okaże się, że na stronie aktualnosci.php?id=5-1 masz to samo co na id=4 strona jest podatna.

Wektory ' OR 1=1(i podobne)często nie działają z powodu domyślnie włączonej flagi magic_quotes. Natomiast UNION SELECT nie wymaga używania ' " więc jak jest sytuacja że ktoś się nie zna to bym szedł w tą stronę.
 

trojanxem

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 6, 2011
Posty
239
@VR8
"ale skaner podatności na SQLi wykrywa błąd w tym pliku" czym skanujesz?
 

Vandervir

Były Administrator
Dołączył
Grudzień 19, 2005
Posty
474
Zapewne Acunetix Web Security Scanner. Najpopularniejszy soft.
 

asdasdasdasd

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 19, 2011
Posty
5
"Acunetix Web Security Scanner" ten soft tez poszedł do analizy z moimi hdd ! co do programików havij , mms_05.jar po nieznalezieniu luki mms potem link do havij i mamy db :D co więcej sqlmap na linux i darkmysql to tyle
 

VR8

Moderator
Członek Załogi
Dołączył
Wrzesień 24, 2011
Posty
325
"Acunetix Web Security Scanner" ten soft tez poszedł do analizy z moimi hdd ! co do programików havij , mms_05.jar po nieznalezieniu luki mms potem link do havij i mamy db :D co więcej sqlmap na linux i darkmysql to tyle

Faktycznie, Havij to niezly soft.

Jednak skanuję też skanerem własnej roboty, dla pewności. Jeszcze mnie nie zawiódł.
 

michal31337

Były Moderator
Dołączył
Październik 16, 2011
Posty
329
Radzę uważać, bo każdy darmowy crack Havij'a jaki jest w internecie ma w sobie botneta z rootkitem ring0.
Najlepiej odpalać to na wirtualnej maszynie. Ja tak robie, wiele baz danych wyciągnąłem tym programem, bo oprócz wady jaką jest trojan, sam soft jest mega prosty w obsłudze.
 

VR8

Moderator
Członek Załogi
Dołączył
Wrzesień 24, 2011
Posty
325
Ring0 avast wykrywa....
A poza tym, mam triala, z oficjalnej stronki. Później tylko trick z rejestrem i pobieramy triala od nowa ;P



EDIT:

Version 1.15 Free
:p
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

michal31337

Były Moderator
Dołączył
Październik 16, 2011
Posty
329
Ring0 avast wykrywa....
A poza tym, mam triala, z oficjalnej stronki. Później tylko trick z rejestrem i pobieramy triala od nowa ;P
Jest też na szczęście widoczny na "gołe" oko :)
Trial nie ma wszystkich opcji, np. obsługi https, ale i tak dużo można nim zrobić ;)
 

hackercal

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 31, 2012
Posty
6
Ok to może zadam inne pytanie, ktoś tu wspomniał o odpalaniu programów na wirtualnej maszynie. Jeśli odpalę wirusa na wirtualnej maszynie to nie ma ryzyka lub jest bardzo małe, że wirus przedostanie się do systemu?
 

harbinger

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 10, 2012
Posty
91
Ok to może zadam inne pytanie, ktoś tu wspomniał o odpalaniu programów na wirtualnej maszynie. Jeśli odpalę wirusa na wirtualnej maszynie to nie ma ryzyka lub jest bardzo małe, że wirus przedostanie się do systemu?
Nie spotkałem się póki co jeszcze z tak złośliwym oprogramowaniem, które byłoby w stanie poprzez wirtualną maszynę zainfekować hosta...

Jeśli odpalisz wirusa na wirtualnej maszynie, to zainfekowana zostanie tylko wirtualna maszyna. Nic więcej... polecam postawić raz a dobrze taką maszynkę wirtualną, zrobiś snapshoota i w razie awarii zawsze można powrócić do punktu wyjścia
 
Do góry Bottom