polecenia w cmd + C++

Konsola

Użytkownik
Dołączył
Listopad 13, 2006
Posty
4
Witam.

Zacząłem naukę C++ z Symfonią C++ Standard, fajna książka i szczerze polecam tym którzy zaczynają programowanie w tym języku, ja jestem jedynie po Pascalu.

Chciałem sobie napisać taki programik, w którym wyskoczy mi okienko, zapyta się o coś, np "Czy podoba się program", jeśli użytkownik wybierze "tak" to program przejdzie do wiersza poleceń, usunie katalog który podam podczas pisania programu a następnie wyłączy komputer. Jeśli kliknie "nie" to się nic nie stanie.
Napisałem już proste okienko a teraz chciałbym przypisać akcje do wybranych opcji, czyli moje pytanie jak wywołać cmd i wpisać w nim polecenie które program ma wykonać.
A to kod okienka:
Kod:
#include <windows.h>





int WINAPI WinMain(HINSTANCE hInstance,HINSTANCE hPrevInstance,LPSTR lpCmdLine,int nCmdShow)



{



   int  odp=MessageBox(NULL,"Czy podoba ci się program","Pytanie...", MB_YESNO|MB_ICONQUESTION);



if(odp==IDNO) MessageBox(NULL,"Przykro mi","Wiadomość",MB_OK);

if(odp==IDYES) 

    return 0;

}
Pozdrawiam;)
Dobrej nocki
 

M1ch00

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 22, 2006
Posty
609
Albo system("polecenie"); albo CreateProcess - przykład jest w msdn. (pierwszy argunent - NULL, w 2 piszesz cmd /s(chyba) polecenie)
 

M1ch00

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 22, 2006
Posty
609
Byłem pewien, że to w końcu poleci...
Note This function is provided only for compatibility with 16-bit Windows. Applications should use the CreateProcess function.
[...]
Requirements
Client Requires Windows Vista, Windows XP, Windows 2000 Professional, Windows NT Workstation, Windows Me, Windows 98, or Windows 95.
Server Requires Windows Server "Longhorn", Windows Server 2003, Windows 2000 Server, or Windows NT Server.[/b]
M$ jest boski. Podobno miało być wreszcie api sprzątnięte.
 
Do góry Bottom