Pomóżcie proszę. Jak zdobyć IP, adresu e-mail z pewnego portalu..

ignora

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 4, 2013
Posty
2
Pozwole sobie tu jeszcze przekleić moj wpis.

Witam
Z pewnym zazenowaniem opisze swoj problem, ale przyznaje ze jestem zdesperowana.
Na pewnym portalu o tematyce randkowej pewien "gentelmen" atakuje mnie wulgarnymi mailami ktore z powodzeniem podchodzą pod pewien art. z kk. Oczywiscie ze najprosciej byloby go zablokowac badz powiadomic administratora strony o takim przypadku ale okazalo sie w ktoryms z jego maili ze wie gdzie mieszkam' wie jak sie nazywam, a to juz malo smieszne zrobilo.
Byc moze ktos z moich znajomych bawi sie moim kosztem.
Chcialabym wiedziec kto to. Czy jest szansa we "wlasnym zakresie" sprawdzenie jego ip badz chociaz maila z ktorego sie loguje?
Zawsze pozostaje mi policja, która wiemy jak działa w przypadkach "znikomej szkodliwości",
Nie chce nikomu wlazic na poczte, aby przetrzepać skrzynkę, chce wyśledzić z kim mam do czynienia i ktory frustrat ma wielkie cohones będąc li jedynie anonimowym.
Będę wdzięczna za każdą pomoc :)
 

Tadeusz Fantom

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 2, 2004
Posty
253
Spróbuj najpierw na wyszukiwarkach (Google) poszukać, może gdzieś go uzywa, wpisuje w postaci:
"jegopelnyadresemail"
np
"[email protected]"
i wyszukuje.
Jeśli to nie przyniesie rezultatu to sprawdzasz początkową nazwę wpisywaną w mailu,np:
"jegopelnyadres"
Powinno dać namiar a jak już jego wypowiedzi (te dłuższe) zostaną namierzone to po charakterystycznych frazach można znaleźć pisaninę gdzie uda się trafi“ć na jego profil np. na NK albo FB czy innym społecznościowym portalu.
 

hexwaceng37

Użytkownik
Dołączył
Maj 28, 2013
Posty
1
Wejdż na stronę: http://my-addr.com/whois/ i zaznacz narzędzie „Find e-mail/domain MX ” a następnie wklej badany adres do niebieskiego okienka „enter e-mail/DOMAIN here” i kliknij przycisk Go. Pojawi Ci się tabelka z adresami IP przypisanymi do tego adresu a także informacje adresowe właściciela domeny.
Następnie przejdż do narzędzia „Trace e-mail sender location” i wklej rozwinięty nagłówek wiadomości której nadawcę analizujesz. Klikasz u dołu Go i odczytujesz wynik odpowiedzi systemu.
Jeśli nie dowiesz się jeszcze nazwy organizacji lub nazwiska osoby na którą zarejestrowany ten adres mailowy przejdź w dodatkowym oknie na stronę: http://hexillion.com/whois/ i wklej do okienka Online demo pierwszy adres IP z tabelki wynikowej analizy adresu badanego na początku narzędziem „Find e-mail/domain MX ”. Klikasz Go i odczytujesz wynik jaki pojawi się.
Możesz również sprawdzić wszystkie adresy IP z tej tabelki . Możesz dowiedzieć się czy nadawca nie rejestrował e-mail adresu pod innym nazwiskiem lub nazwisko poprzedniego właściciela komputera.
W odpowiedzi powinnaś otrzymać wiele informacji wśród nich również nazwisko i imię nadawcy maila oraz jego adres i kod pocztowy czy też numer telefonu. Jednak może tak się zdarzyć, że nie będzie możliwe ustalenie i zlokalizowanie nadawcy maila. Jednak możesz rozwinąć temat poszukiwań stosując inne narzędzia My-addr.com.
Życzę miłej zabawy w internetowego detektywa.
 
Do góry Bottom