Pomysł na skrypt Jooml!.

Boobie

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 25, 2008
Posty
195
Witam.
Znam trochę HTML i CSS oraz uczę się C++.
Mam taki pomysł na skrypt ale nie wiem jak się do tego zabrać w czym mógłbym go wykonać.
Chodzi mi o skrypt np do Joomla!, który mógłby współdziałać z datą. Chodzi o to aby napisać go w taki sposób aby zależnie od daty uaktywniał poszczególne pory roku a co za tym idzie uaktywniał np w jesień spadające liście (grafikę oczywiście zrobię), w zimie spadające płatki śniegu itd.
Zdecydowałem się na to dlatego, że większość obecnych skryptów jest graficznie nieładna albo np przy spadających płatkach śniegu na dolnej krawędzi przeglądarki się one osadzają - to przeszkadza i odstrasza osoby przeglądające strony.
Czy moglibyście mi doradzić jak mógłbym (w jakim języku) napisać dany skrypt?
 

Boobie

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 25, 2008
Posty
195
HTML ani CSS nie dadzą rady?
Wiem że data jest pisany w Java ale załóżmy że kod daty posiadam reszty nie ma możliwości w czymś innym napisać?
 

hxv

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 9, 2006
Posty
797
Rozszerzenia do Joomli pisze się w PHP - tutaj żadnego wyboru nie masz. Spadające płatki/liście musisz napisać w JS - znów nie ma wyboru. HTML i CSS trzeba będzie użyć, to logiczne, bez tego nie da się dodać żadnego elementu do strony.
BTW. Java != JavaScript, poza tym naucz się składać zdania po polsku albo przed wysłaniem posta przeczytaj dwa razy co napisałeś i popraw to tak, żeby dało się to zrozumieć.
 

Boobie

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 25, 2008
Posty
195
Ile może kosztować napisanie takiego skryptu?
BTW. Java!=JavaScript to żadna nowość.
Gdy się spieszę piszę bez interpunkcji. Osoba wykształcona posiada elastyczny rozum i umie zrozumieć i dogadać się ze wszystkimi :)

//a osoba inteligenta potrafi pisać szybko i z interpunkcja.
Radze sie dostosowac do tego na co zwrócił Ci uwagę hxv
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

discovery44

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 14, 2007
Posty
763
Nie obsługiwałem joomli ale nie różni się to od innych skryptów: pobierasz datę funkcją date a masz przygotowany skrypt który za pomocą np. curla loguje się w panelu i ustawia płatki śniegu, liście, słoneczko czy inne zupełnie nie potrzebne i wkurzające pluginy. Jeżeli miesiąc mieści się w przedziale 1:3 to uruchamiasz skrypt ustawiający śnieg, 3:6 zimorodki i inne świństwa i tak dalej.
 

Boobie

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 25, 2008
Posty
195
Super dzięki stary :)
 

nighthunter95

Użytkownik
Dołączył
Maj 27, 2010
Posty
28
Po za tym wszystkim co tu napisaliście to w ciągu roku są tylko 4 pory roku i zmienienie pluginu zajmie Ci pare minut co w ciągu roku wynosi max kilkanaście minut. ^^ A więc nie wiem po co komu takie coś. xd
 

D.F.

Były Moderator
Dołączył
Listopad 4, 2009
Posty
493
Po za tym wszystkim co tu napisaliście to w ciągu roku są tylko 4 pory roku i zmienienie pluginu zajmie Ci pare minut co w ciągu roku wynosi max kilkanaście minut. ^^ A więc nie wiem po co komu takie coś. xd
A rok zmienia się co rok, więc po co w skryptach automatyczna zmiana roku w stopce copyright (np. Wordpress)? Skrypty są po to, żeby automatyzować jak najwięcej czynności.
 

Boobie

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 25, 2008
Posty
195
Zwróćcie uwagę że np administruje stronę www ale po pewnym czasie właściciel chce sam dodawać artykuły itp ale nie chce się bawić w opcje typu właśnie tego. Odpowiedź jest bardzo prosta piszesz skrypt bierzesz za niego parę złoty i wszyscy są zadowoleni a Ty możesz go używać nie tylko na jednej stronie.
Powie ktoś ile może kosztować napisanie takiego skryptu?
Pozdrawiam.
 

hxv

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 9, 2006
Posty
797
Napisanie takiego skryptu, poza czasem poświęconym na zrobienie go, nie kosztuje nic. I ponieważ nie ma żadnego sposobu na wycenę tego typu rzeczy konkretniejszej ceny nie dostaniesz - co najwyżej ktoś może zaoferować, że zrobi go za darmo, albo za 10zł, albo za 1500zł - wszystko zależy od widzimisię piszącego.
 

Boobie

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 25, 2008
Posty
195
Dzięki.
 
Do góry Bottom