Portal w MAMBO jak się włamać na niego

SaTaNiKa

Użytkownik
Dołączył
Maj 2, 2005
Posty
24
No to sprawa wygląda tak jest sobie portal w systemie mambo i koniecznie chciałbym się dowiedzieć jak się do takiego czegoś włamać.
Administartorem tego poratlu jest mój kolega lecz ostrzegam on jest solidnym administratorem i załatał jak narazie hyba wszystkie dziury jakie są.


A tak wogule to ja sie chce dowiedziec jak się włamać do jakiegoś portalu w MAMBO bo to mnie ciekawi 8) nie wiem może jest jakiś EXPLOIT na to albo coś innego ale mógłby mi ktos wytłumaczyć jak sie na takie żeczy włamac można

A to jest ten portal nad którym mój kolega administruje http://www.2lo.zabrze.pl/ jest to szkolny portal który sam założyl i pokazał panu z infy i gościu mu powiedział jak chcesz to zrób z tego strone szkolną no i tak zostało.[/url]
 

SaTaNiKa

Użytkownik
Dołączył
Maj 2, 2005
Posty
24
Przykro mi ale ta dziura została załatana mówiłem kolega jest dokładny
a czasami nawet za dokładny :-x
 

NiuNio

Użytkownik
Dołączył
Listopad 18, 2002
Posty
953
skoro zalatane sa dziury (wszystkie) skoro twoj kolega jest taki madry to odpowiedz jest prosta NIE WLAMIESZ SIE bo nowej dziury jeszcze nie znaleziono ;] czyli sam musisz ja znalesc =)
 

SaTaNiKa

Użytkownik
Dołączył
Maj 2, 2005
Posty
24
W takim razie chciałbym znać sbosoby jakimi można się włamać na portal w MAMBO moża by prosić o podanie ich ?? wiesz ale jest wiele portali które nie załatały dziórek :twisted:
 

kiela

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 21, 2004
Posty
230
na cc-team.org jest sporo bugtraq odnosnie cms-ów
 

pch3l4

Użytkownik
Dołączył
Luty 23, 2002
Posty
774
Originally posted by SaTaNiKa
W takim razie chciałbym znać sbosoby jakimi można się włamać na portal w MAMBO moża by prosić o podanie ich ?? wiesz ale jest wiele portali które nie załatały dziórek :twisted:


to nie jest takie proste i wydaje mi sie, ze nikt Ci nie wytlumaczy co trzeba dokladnie zrobic, ale w skrocie, np. mozna przez kod php wrzucic plik jakis na serwer, np. bindshella i wtedy juz sprawa prosta, albo podmieniasz www, albo zdobywasz roota
 

SaTaNiKa

Użytkownik
Dołączył
Maj 2, 2005
Posty
24
Originally posted by pch3l4
to nie jest takie proste i wydaje mi sie, ze nikt Ci nie wytlumaczy co trzeba dokladnie zrobic, ale w skrocie, np. mozna przez kod php wrzucic plik jakis na serwer, np. bindshella i wtedy juz sprawa prosta, albo podmieniasz www, albo zdobywasz roota

wiesz ten sposub z podmianą www wydaje się być ciekawy na czym to polega ?? a o co biega z bym bindshellem a co do roota to wiesz próbowałem serwer szkoleny został tak ustawiony że odżuca wszystkie numery IP poza kilkoma a ja niestety nie mam dostępu :cry: chciałem gościa namówić aby odblokował moje IP ale się nie zgodził :-(
 

pch3l4

Użytkownik
Dołączył
Luty 23, 2002
Posty
774
Originally posted by SaTaNiKa+--><div class='quotetop'>CYTAT(SaTaNiKa)</div>
<!--QuoteBegin-pch3l4

to nie jest takie proste i wydaje mi sie, ze nikt Ci nie wytlumaczy co trzeba dokladnie zrobic, ale w skrocie, np. mozna przez kod php wrzucic plik jakis na serwer, np. bindshella i wtedy juz sprawa prosta, albo podmieniasz www, albo zdobywasz roota

wiesz ten sposub z podmianą www wydaje się być ciekawy na czym to polega ?? a o co biega z bym bindshellem a co do roota to wiesz próbowałem serwer szkoleny został tak ustawiony że odżuca wszystkie numery IP poza kilkoma a ja niestety nie mam dostępu :cry: chciałem gościa namówić aby odblokował moje IP ale się nie zgodził :-([/b]


ale jak to odrzuca? przy czym? skanowaniu? czy jak? bo moze da sie to obejsc
 

SaTaNiKa

Użytkownik
Dołączył
Maj 2, 2005
Posty
24
Heh wiem za dużo pytam
<
ale mógłby ktos to wytłumaczyć albo dać linki do jakiegoś FaQ ??
 

SaTaNiKa

Użytkownik
Dołączył
Maj 2, 2005
Posty
24
Dzięki poczytam sobie conieco i jak czegoś nie będę wiedział to dam znać
 

SaTaNiKa

Użytkownik
Dołączył
Maj 2, 2005
Posty
24
Heh jak widać nikt nie jest zainteresowany na włam na twoje forum albo wszyscy coś kombinują.
 

MafiAmiX

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 29, 2004
Posty
65
I to jeszcze raczej nie jest jego forum :? Poprostu chciał nas podpuścić
<
 

SaTaNiKa

Użytkownik
Dołączył
Maj 2, 2005
Posty
24
Heh :-D jak widać chciał żeby ktoś za niego zrobił brudną robote i podał mu wszystkie błędy a potem to wiesz miałby droge wolną i prostą :cfaniak: ale nie udało mu się nikt się za to nie zabrał

Albo może jednak................
 

kiela

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 21, 2004
Posty
230
myslale ze wejdzie na haxiorskie forum napisze linka i sie wszyscy rzuca do haxiowania tej stronki 8) lol
 

SaTaNiKa

Użytkownik
Dołączył
Maj 2, 2005
Posty
24
Wiesz jak by tak było to heh ten link do portalu co ja podałem to by już dawno musiał być nieaktualny albo nie wiem co
<
 
Do góry Bottom