[Problem]FreeBSD instalacja obok XP

siemka256

Użytkownik
Dołączył
Maj 4, 2010
Posty
7
Hmm, za bardzo nie wiem jak zainstalować XP obok FreeBSD 7.1, jak skonfigurować tego MultiLoadera itd czy jest ktoś kto mi wytłumaczy jak to zrobić? np że przy starcie kompa wybieram czy z bootować ma się BSD czy XP

Dziękuje za pomoc.
 

widmo17

Były Moderator
Dołączył
Lipiec 16, 2007
Posty
1089
Szczerze mówiąc nie do końca wiem jak to jest z FBSD bo instalowałem go tylko na vboksie, ale instalka powinna wykryć że jest zainstalowany system inny niż fbsd i dodać go do listy. Potem przy bootowaniu pokaże Ci sie ekranik z listą wyboru systemu.
 

siemka256

Użytkownik
Dołączył
Maj 4, 2010
Posty
7
No własnie tak nie jest, zainstalowałem XP na inny dysk i FBSD na inny. Najpierw XP potem BSD no i przy bootowaniu miałem opcje F1 = FreeBSD F5 = Other hard drive albo coś podobnego i gdy wciskałem F5 i ENTER to pisało system not found i nie bootowało mi dysku x XP ;s
 

siemka256

Użytkownik
Dołączył
Maj 4, 2010
Posty
7
No a czy bym mógl dostać jakieś config do tego gruba bo nie wiem jak działają te loadery ;/
 

Hunter

Użytkownik
Dołączył
Październik 29, 2005
Posty
478
niech zgadne... zainstalowales freebsd przez sgm ? bsd to nie ubuntu kazda opcje zaleca sie konfigurowac indywidualnie. Na przyszlosc radze nauczyc sie systemu instalujac go przy pomocy vm player'a, citrix center etc.
 
Do góry Bottom