Problem z łamaniem hasła (pro)

bartooszek

Użytkownik
Dołączył
Maj 27, 2013
Posty
26
Witam.


Mój komputer stacjonarny jest zablokowany hasłem administratora, hasłem w biosie (co uniemożliwia bootowanie z płyt CD/DVD) nie mogę instalować programów ani także ich odinstalowywać... Do tego jeszcze zablokowane, niektóre strony WWW : facebook.com i tak dalej. Więc jestem w bardzo trudnej sytuacji. Proszę o bardziej zaawansowanych użytkowników win 7 o pomoc i rady.


Pozdrawiam
bartooszek
 

Hunter

Użytkownik
Dołączył
Październik 29, 2005
Posty
478
Zresetuj haslo wyjmujac baterie w plycie glownej, pobierz, wypal zabootuj http://home.eunet.no/~pnordahl/ntpasswd/ , postepuj wedlug instrukcji...
"ogarnij" konto shellowe najlepiej z opcja ssh gateway_ports tuneluj polaczenie dynamiczne na porcie 80, w przegladarce ustaw serwer proxy SOCKs 5 na porcie 80 ip 127.0.0.1 (ze wzgledu na zestawiony wczesniej tunel).
 

sir.COLA

Użytkownik
Dołączył
Marzec 8, 2010
Posty
41
to co zaznaczyles w tym zółtym kole to jest bateria :)

wyciagasz ja ,zwierasz + z inusem albo czekasz chwile (w celu rozladowania kondensatorow) i wkladasz na swoje miejsce - w ten sposob resetujesz bios


ale uwaga - reset hasla administratora i ustawienie swojego na 100% zostanie zauwazone
lepszym rozwiazaniem jest dodanie sobie uprawnien (ewentualnie zalozenie kolejnego konta)
 

bartooszek

Użytkownik
Dołączył
Maj 27, 2013
Posty
26
Ok :D dobra juz ok. 15 minut temu wyjąłem baterie... Wszystko działa bios bez hasła. Tylko teraz nie chce mi coś odpalić Offline NT Password & Registry Editor. Podczas uruchomienia naciskam F8 włącza się bootowanie, bootuje z DVD i nic...

Dobra dzięki... Już hasło złamane. Jeszcze raz dzięki za pomoc.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

buniusie

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 25, 2013
Posty
8
Witam żeby nie rozwijać kolejnego wątku zwracam się z prośbą o pomoc posiadam laptopa ASUS model B53E i mam zablokowaną możliwość wejścia do biosu czyli hasło oczywiście standardowe te które są w necie nie działają , a bym zapomniał mam też zablokowany cd czyli botowanie z płyty. System operacyjny win 7 proszę o pomoc jak rozszyfrować owe tajemnicze hasło dodam iż w windowsie mam prawa administratora
 

crazyferajna

Użytkownik
Dołączył
Listopad 25, 2010
Posty
144
Witam żeby nie rozwijać kolejnego wątku zwracam się z prośbą o pomoc posiadam laptopa ASUS model B53E i mam zablokowaną możliwość wejścia do biosu czyli hasło oczywiście standardowe te które są w necie nie działają , a bym zapomniał mam też zablokowany cd czyli botowanie z płyty. System operacyjny win 7 proszę o pomoc jak rozszyfrować owe tajemnicze hasło dodam iż w windowsie mam prawa administratora

zrób reset bios
 

buniusie

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 25, 2013
Posty
8
Tylko jak mam to zrobić jak możesz wytłumacz mi dokładnie jaki program skąd pobrać itd.
 

buniusie

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 25, 2013
Posty
8
Wybacz ale to wiem bo wyczytałem w necie tylko za dużo odkręcania a i gwarancje można stracić czy istnieje inna możliwość jeżeli tak to proszę o jej podanie Co do bateryjki tak tylko jestem zielony i nie wiem gdzie ona jest :(
 

Αvenger

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 21, 2012
Posty
243
Wybacz ale to wiem bo wyczytałem w necie tylko za dużo odkręcania a i gwarancje można stracić czy istnieje inna możliwość jeżeli tak to proszę o jej podanie Co do bateryjki tak tylko jestem zielony i nie wiem gdzie ona jest :(
Odkręcanie ogranicza się tylko do zdjęcia obudowy. Bateria wygląda tak samo jak ta w zegarkach tylko trochę większa.
Wyciągasz na minutę, potem wkładasz na miejsce.
 

buniusie

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 25, 2013
Posty
8
Αvenger;148716 napisał:
Odkręcanie ogranicza się tylko do zdjęcia obudowy. Bateria wygląda tak samo jak ta w zegarkach tylko trochę większa.
Wyciągasz na minutę, potem wkładasz na miejsce.

No to ja doskonale wiem jak wygląda bateryjka a odkręcanie nie ogranicza się do samej obudowy. Czy jest ktoś na tym forum kto może bardziej dokładnie opisać gdzie znajduje się bateryjka lub jaki jest program żeby wykasować hasło z biosu
 

Dark Smark

Były Moderator
Dołączył
Kwiecień 29, 2006
Posty
1953
A czy to jest laptop dobrze rozumiem? Może podaj model to się zerknie do książeczki serwisowej. Owszem, jeśli masz to możesz stracić gwarancje zależnie od umowy gwarancyjnej producenta (plomby itd).
 

buniusie

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 25, 2013
Posty
8
posiadam laptopa ASUS model B53E i mam zablokowaną możliwość wejścia do biosu czyli hasło oczywiście standardowe te które są w necie nie działają , a bym zapomniał mam też zablokowany cd czyli botowanie z płyty. System operacyjny win 7 proszę o pomoc jak rozszyfrować owe tajemnicze hasło dodam iż w windowsie mam prawa administratora
 

Dark Smark

Były Moderator
Dołączył
Kwiecień 29, 2006
Posty
1953
Grzebiąc, odgrzebując odnalazłem coś o czym zupełnie zapomniałem. Może najpierw spróbujmy coś prostszego za pomocą programu np: CPU-Z odczytaj wersje i nazwę biosu, następnie spróbujemy znaleźć hasło uniwersalne do tego biosu. Może zadziała.
 
Do góry Bottom