Problem z antywirusem w Windows Vista

-HakerDominik-

Użytkownik
Dołączył
Listopad 12, 2010
Posty
61
Witam. Mam taki problem: u rodziców na komputerze jest straszny bałagan ale mniejsza z tym. I mają tam zainstalowanego antywirusa nod 32. Ostatnio jak sprawdzałem ten komputer z kuzynem, wykryliśmy kilka wirusów. Usunęliśmy je. Ale postanowiliśmy wykonać pełny skan systemu antywirusem ( nod32 ). Wczoraj go włączyliśmy, a dzisiaj rano patrze, a tu 99% na pierwszym z sześciu dysków! A wczoraj patrzyłem na skan o 22 i było 89% Co może być przyczyną tak wolnego skanowania?

PS: przez ten skan zepsuło sie przy tym komputerze podświetlenie przy włączniku:)
 

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
Duża ilość plików, duży rozmiar plików, ciągle tworzone nowe pliki, wolny komputer, inne procesy spowalniające prace skanowania.

ps: przy skanowaniu powinno się powyłączać niepotrzebne procesy.
 

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
Widocznie nie zbyt dobry sprzęt, ale nie ma co ukrywać, ma miałem zapełnione ponad 200GB i tez skanowałem całą noc. Powinieneś się cieszyć że tylko do rana bo jak byś wiedział w jaki sposób antywirus skanuje pliki to dziękowałbyś Bogu że nie trwa to tydzien ;)
 

-HakerDominik-

Użytkownik
Dołączył
Listopad 12, 2010
Posty
61
Sprzęt dobry, ale komputer spowolniony bo przepchany. Rodzice mi nie każą tam żadnego optymalizatora :(
Na tamtym komputerze jest dysk 320 i polowa z tego jest wolna. Pliki pofragmentowane, więc wolny dostęp do nich. Spróbuje tam wgrać Magicial Defrag 2, bo mam pełną wersje...
Może jak pliki będą poukładane, to szybciej będzie skanowało.
 
Do góry Bottom