Problem z jednym gosciem.

phoenix102

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 17, 2009
Posty
10
Czesc, jestem uzytkownikiem darmowej sieci WI-FI. Korzysta z tego internetu okolo 30 osob. Od pewnego czasu poprzez program NetCut zauwazylem ze jeden koles ma dwa adresy IP i gdy ja wlaczam komputer to po 10 min on robi sobie 3 IP (nie wiem jak :?) tylko ze bierze moje i wtedy wyskakuje mi taki dymek kolo zegarka ze jest konflkikt IP (do mojego IP jest przypisanych wiecej niz jedna osoba). I dzisiaj zauwazylem w tym programi NetCut ze to wlasnie ten koles co ma juz dwa IP bierze sobie moje i w sumie ma 3. Moge cos z nim zrobic? Nie wiem. Odlaczyc go od internetu lub tak jak on zrobic (wziac sobie jego IP i tez miec 3 adresy IP). Co poradzicie? Prosze o pomoc <prosi>
 

cyber_pl

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 30, 2009
Posty
187
Zostaw go lepiej w spokoju, posiada on dużo większe umiejętności od ciebie wiec poco z nim zadzierasz ... żałosne jest zadzierać z kimś wiedzą innych ...
 

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
jak byś wiedział chociaż jak on bierze te adresy IP to gwarantuje Cię ze Twój komputer na tą chwile tego by nie potrafił.
 

sinis

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 3, 2006
Posty
958
Patrząc na dwie powyższe wiadomości mam ochotę strzelić facepalma.

@phoenix102: gdybyś miał dostęp do AP mógłbyś pogrzebać z serwerem DHCP tak, żeby przydzielał do jego adresu MAC jeden adres IP, a do swojego MACA swój IP. Problem jest taki, że ten ktoś może podmienić swój MAC.
 

cyber_pl

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 30, 2009
Posty
187
gdybyś miał dostęp do AP mógłbyś pogrzebać z serwerem DHCP tak, żeby przydzielał do jego adresu MAC jeden adres IP, a do swojego MACA swój IP. Problem jest taki, że ten ktoś może podmienić swój MAC.

Aby skonfigurować interfejs sieciowy do pracy wcale nie trzeba serwera dhcp ani jego reguł, można ustalić adresy na stałe a dzięki tablicy adresów mac wyłączyć odpytywanie arp tylko bezpośrednio siać pakietami na usługi sieciowe np bramkę sieciową.

Jakbyś nie wiedział ze takie reguły listy przypisanych na stale adresów ipv4 mogą doprowadzić do wyjątku i błędnej pracy serwera dhcp, jak dhcp przydzieli wskazany adres klient sprawdza swoją otrzymaną ofertę rozsiewając zapytanie arp a tu zonk bo ktoś może na ty pytania odpowiadać i ponownie prosi o ofertę adresu i znowu dostaje tą samą ... nie wiadomo jak to może się skończyć.

Jeśli każdy klient używa tego samego sposoby szyfrowania to nie ma możliwości aby nie zachodziły interakcje miedzy nimi, każdy może czytać swoje nadawane pakiety, wysyłać podłożone świnie a nawet rozłączać się na wzajem czy też zagłuszać trasę na danym kanale (rquest to send flooding).

Także lepiej sobie odpuścić i mieć co się ma niż stracić z własnej głupoty wszystko ...
 
Do góry Bottom