Problem z JS:GenericFrame

maciekplock

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 11, 2013
Posty
1
Witam!
Posiadam serwerownie serwerow cs i nie wiem skad, ale zarazono nas wirusem/trojanem/exploitem nie wiem czym o nazwie JS:GenericFrame - czy da rade to usunac? Badz co trzeba zrobic by sie go pozbyc?

P.S
Przepraszam jezeli to zly dzial.
 

Tadeusz Fantom

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 2, 2004
Posty
253
Czy masz kopię zapasową z czasów gdy nie były zainfekowane serwery?
Jeśli tak i jeśli możesz bez konsekwencji zastąpić pliki na serwerze plikami z kopii to to powinno pomóc. Oczywiście wcześniej powienieneś zrobić kopię bazy danych w celu ewentualnego jej przywrócenia (baza danych nie infekuje się tym szkodnikiem z tego co wiem).
Jeśli nie możesz odtworzyć z kopii to pozostaje wykryć kod szkodliwego skryptu i po kolei odnaleźć w plikach php ten kod (może być zaszyfrowany). Znalezione fragmenty usuwasz, czasem może wymagać przywrócenie oryginalnego fragmentu (jeśli nastąpiła podmiana kodu a nie wklejenie). Praca benedyktyńska, pewnie do przeglądnięcia wiele tysięcy plików.
Nie używaj Total Commandera przy wgrywaniu plików, często on może być przyczyną wykradzenia hasła logowania.
Zmień oczywiście hasła i nawet loginy (o ile to możliwe).
Możesz spróbować użyć też programu antywirusowego do wyszukania i ewentualnego usunięcia (nie wszystkie dają się usunąć za pomoca programu AV, nawet problemy są z wykryciem). Jak masz serwery na Linuksie spróbuj Clam AV, może on coś wykryje przynajmniej i będzie wiadomo które pliki.
 
Do góry Bottom