Problem z nagrywarką DVD

Hard3r

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 28, 2007
Posty
34
Witam mam nie lada problem z moją stacją DVD otóż jakiś tydzień temu DVD czytało płyty DVD (czyli wszystko było w porządeczku), a teraz czyta i nagrywa tylko płytki CD.... i na dodatek znalazłem coś dziwnego otóż jest to LG HL-DT-ST GSA-4166B czyli zwykła nagrywarka DVD, a we właściwościach jest to Stacja Dysków CD ! Dlaczego tak się dzieje ? Jest na to jakaś rada ? (tylko bez zbędnych postów: kup sobie nowe DVD, jak ktoś się nie zna).
 

Magnefikko

Były Moderator
Dołączył
Maj 29, 2004
Posty
709
Miałem kiedyś podobny problem. Nie ja jeden z resztą xD
Jeżeli nic się nie zmieniło przez około rok, to napędy CD/DVD lubią po jakimś czasie "umierać" i tracić umiejętność czytania DVD. Chore i niewyobrażalne, acz prawdziwe xD
Chyba musisz jednak kupić nową. Albo zanieść do jakiegoś sprzętowego magika.
 

cephei

Użytkownik
Dołączył
Październik 14, 2007
Posty
33
a może to problem firmware'u?...wejdź na stronę LG i tam pobierz aktualizację dla firmware Twojej nagrywarki...czasami jak zaktualizujesz firmware nagrywarki to mozę stać się jakby nowszym modelem...mówił mi to kiedys jeden taki mądrzejszy ode mnie:)
 

Hard3r

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 28, 2007
Posty
34
ehh próbowałem już aktualizacji i nic, bo mam aktualny firmware... w tym wypadku już raczej nic nie zrobię ;( Ma ktoś może jakąś niepotrzebną nagrywarkę DVD na sprzedaż
<
 

Kopaczka92

Użytkownik
Dołączył
Luty 2, 2008
Posty
274
Mi się zrąbało naodwrót xd cd nieczytało i nienagrywało a dvd śmigało..
Cały układ cd sie zrąbał ;]
 
Do góry Bottom