Problem z podłączeniem sie do internetu

vgmjxz

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 11, 2009
Posty
4
Witam, mam problem podejrzewam, że związany jest z kartą sieciową. Niedawno kupiłem laptopa (Acer - emachines), gdy próbuje podłączyć się do internetu przez modem to nie wykrywa ethernet. Internet mam z dialogu, karta sieciowa Atheros AR5007EG. Nie wiem czy problem jest ze sterownikami do karty sieciowej, czy może coś innego.
Proszę o pomoc.
 

thc_flow

Zbanowany
Dołączył
Listopad 13, 2008
Posty
649
A skonfigurowałeś ją w ogóle do działania z Dialogiem?
 

vgmjxz

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 11, 2009
Posty
4
<div class='quotetop'>CYTAT(THC Flow @ 15.07.2009, 13:39) <{POST_SNAPBACK}></div>
A skonfigurowałeś ją w ogóle do działania z Dialogiem?[/b]

Tak wszystko jest zrobione, nawet dzwoniłem do Dialogu później, żeby sprawdzić i wszystko dobrze jest. Na drugim komputerze mi normalnie działa. Po prostu jak podłączam do laptopa to nie pali się dioda ethernet :/

Btw mam Windows Vista
 

discovery44

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 14, 2007
Posty
763
No to pewnie karta sieciowa
smile.gif
 

vgmjxz

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 11, 2009
Posty
4
Wie ktoś jak to można zrobić, żeby internet mi działał ? Może router załatwi sprawę ?
smile.gif
 

thc_flow

Zbanowany
Dołączył
Listopad 13, 2008
Posty
649
A może to wina skrosowanego kabla, etc... Wiesz w twoim przypadku niewiele Ci pomożemy bo nie potrafiłeś jak narazie dobrze opisać swojego problemu, poza tym do takich problemów przydaje się sprzęt do testu sieci... jak nie masz to możesz tak zrobić: bierzesz skrosowany kabel sieciowy, podpinasz do swojego laptopa i drugiego kompa, ustawiasz sieć między nimi (wspólne bramy, ustawienie adresów IP) i ping-ujesz jednym drugiego, jeśli to nie wypali to masz 3 wyjścia:
1) Zryta karta sieciowa
2) Zryty kabel
3) Nie umiesz skonfigurować sieci bezpośredniej...

Jeśli jednak na pewno takie połączenie działa to jest to wina kabla którym podpinasz modem.
 

vgmjxz

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 11, 2009
Posty
4
Ok, już po problemie. Wystarczyło zainstalować nowe sterowniki do karty sieciowej. Można zamknąć temat.
Pozdrawiam
 
Do góry Bottom