Problem z prawem dostępu do plików na win7

xorn

Użytkownik
Dołączył
Październik 13, 2007
Posty
22
Witam, pisząc program napotkałem pewien problem z prawem dostępu do plików na win7.
Będąc zalogowanym na konto administratora zainstalowałem sobie pewien program do folderu, przykładowo "C:\Program Files\PaintCracked". Następnie chciałem napisać własny programik który modyfikuje zawartość jakiegoś pliku tekstowego z tego folderu. Wszystko wydaje się proste ale okazuje się, że nie mam dostępu do modyfikacji tych plików mimo, że sam je utworzyłem (!!), wtf??
Czy da się to w jakiś sposób ominąć bez wybierania "uruchom program jako administrator"?
 

mega

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 7, 2010
Posty
5
To częsty problem użytkowników Windows 7. Ja używam tego systemu od 2 miesięcy i stwierdzam że uruchamianie jako Administrator nic nie daje, jeżeli mam włączoną "ochronę konta użytkownika". Pytanie do ciebie jest takie, czy podczas uruchamiania swoich programów "ochrona konta użytkownika" się włącza?
 

TripleX

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 10, 2006
Posty
715
we właściwościach każdego pliku w zakładce zabezpieczenia (przycisk ZAAWANSOWANE) mozesz przejac prawa do kazdego pliku. Dla wybranego uzytkownika poprostu trzeba zafajkować wszystkie kwadraciki (czyli pełen dostep)
Niestety stednio to dziala na wieksza ilesć plikow,tak samo na foldery (bedzie uprawnienie na folder,a na pliki w nim nie) wiec POJEDYNCZO... Oprucz tego jest program TAKE OWN,i jest jeszcze specjalny wpis do rejerstru,dzieki ktoremu jak klikniesz prawym przyciskiem na jakims pliku to oprucz opcji ktore juz byly pojawi sie ododtkowa "Take own".
 
Do góry Bottom