Problem z Pulpitem

S Jacko

Użytkownik
Dołączył
Marzec 26, 2006
Posty
4
Witam.
Mam dosyć stary komputer, który wykorzystuję do pracy. Jest to Celeron 433 z zainstalowanym Win 98 SE. Jakiś czas temu przeglądając internet, przekierowało Mnie na jakąś stronę z której dostałem pełno śmieci i wirusów. Niestety nie miałem zabezpieczonego komputera. Mój błąd.

Użyłem paru programów, aby to wszystko powyrzucać.
Między innymi:

Ad Aware
Spy Bot
Anti Vir
NOD 32

Wszystko jest niby ok. Nie ma już żadnych wirusów, trojanów itd.
Jednak od tego czasu pojawił się problem z pulpitem. System nie zapamiętuje żadnych ustawień pulpitu. Po restarcie, nie mam tapety, a pasek zadań wraca do ustawień pierwotnych. Nie działa też prawy przycisk myszy i nie mogę w ten sposób otworzyć menu.
Parę razy reinstalowałem Windows, używałem naprawiarek z pakietu Norton Utilities i nic.
Może ktoś potrafi pomóc ? Bardzo proszę.
 

whitehawk

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 6, 2005
Posty
67
proponuje zmienic ustawienia w gpedit i ustawic tapete poczym nadac prawa - tz zdjac prawa co do modyfikacji strony -powinno pomoc
 

pkoper

Były Moderator
Dołączył
Marzec 9, 2006
Posty
302
Originally posted by S Jacko+--><div class='quotetop'>CYTAT(S Jacko)</div>
Witam.
Jednak od tego czasu pojawił się problem z pulpitem. System nie zapamiętuje żadnych ustawień pulpitu. Po restarcie, nie mam tapety, a pasek zadań wraca do ustawień pierwotnych. Nie działa też prawy przycisk myszy i nie mogę w ten sposób otworzyć menu.[/b]
Wiesz za czasów kiedy miałem win98 spotkałem sie z podobnym problemem. W moim przypadku nie byl to zaden wirus/trojan tylko jakies glupie zabezpieczenie systemu, aby nie zapisywal ustawien. To się gdzieś przestawia (teraz juz nie pamietam gdzie) i wsio jest ok. Może i w twoim przypadku jest podobnie.

<!--QuoteBegin-S Jacko

Parę razy reinstalowałem Windows, używałem naprawiarek z pakietu Norton Utilities i nic.
Może ktoś potrafi pomóc ? Bardzo proszę.
Znaczy jak reinstalowałeś? Robiłeś formata ??

Pozdrawiam
 

Daw1deX

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 25, 2006
Posty
59
No właśnie......robiłeś formata czy reinstal ??

Jak robiłeś reinstal to zrób formata bo to lekarstwo na wszystkie choroby.....
<
 

pkoper

Były Moderator
Dołączył
Marzec 9, 2006
Posty
302
Originally posted by Daw1deX
No właśnie......robiłeś formata czy reinstal ??

Jak robiłeś reinstal to zrób formata bo to lekarstwo na wszystkie choroby.....
<
E taka hitlerowska metoda. Coś choruje to od razu zabić. A może próbowac jednak uleczyć. Zwłaszcza że nie jest to cos tak drastycznie szkodliwego. A przy okazji nauczy sie i satysfakcje miec będzie. Format to ostateczność. A ta sytuacja do takich nie należy.
 

S Jacko

Użytkownik
Dołączył
Marzec 26, 2006
Posty
4
Napisałem przecież, że robiłem reinstal.
Komputer ma już parę ładnych lat i sporo się na nim nazbierało.
Szkoda Mi teraz zrobić format. Zresztą gdybym chciał go zrobić, to bym tutaj nie pisał,
bo nie byłoby takich problemów.

Originally posted by whitehawk
proponuje zmienic ustawienia w gpedit i ustawic tapete poczym nadac prawa - tz zdjac prawa co do modyfikacji strony -powinno pomoc
A mógłbyś wyjaśnić to trochę prościej ?
 

Daw1deX

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 25, 2006
Posty
59
Ja tylko proponowałem format ponieważ niektórzy są zdania..poco się meczyć jak można zrobić format...zrobie format i już...
A wiadomo że jak coś sie samemu naprawi idąc nie najprostsza drogą to przynosi to satysfakcje i zadowolenie z siebie że się coś umie..... ;]
A próbowałeś może się wylogować i na nowo zalogować.....?? ja miałem też kiedyś taki problem ale to wystarczyło...
 

whitehawk

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 6, 2005
Posty
67
jasne ze moge ale jest maly problem bo nie wiem czy to dziala w 89 , ale daj start->urucom->gpedit.msc . jak pojdzie to daj znac to ci pomoge - a jak chcesz sam sie bawic to uwazaj bo to potezne narzedzie.

pzdr
 

whitehawk

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 6, 2005
Posty
67
to sprobuj
Start-> Uruchom->regedit->enter
<


nastepnie otworzy sie okno w ktoym mozesz modyfikowac rejestr

znajdz kolejno rozwijajac "drzewo"
1) HKEY_CURRENT_USER
2) Software
3) Microsoft
4) Windows
5) CurrentVersion
6) Policies
7)Explorer


a niechce mi sie pisac masz linka
<
kliknij TUTAJ i juz masz pulpit na stale

pozdro
 

S Jacko

Użytkownik
Dołączył
Marzec 26, 2006
Posty
4
Dzięki
smile.gif
.
Pomogło na tapetę i pasek zadań.
A na prawy przycisk znalazłem Fixa i też poprawiłem rejestr.
 
Do góry Bottom