Problem z transferem Wi-Fi

Kasio

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 14, 2005
Posty
7
Zaczne od podania danych: mamy internet 10Mb/s podzielony na pieciu userów, rozdzielilem sobie to w domu routerem D-Link 524 wifi do niego mam podłaczonego laptopa HP Pavilion 1070ew i stacjonarny Pc i problem w tym ze jesli na LANie ktos udostepnia pliki transfer na Wi-Fi dochodzi do 2Mb/s i wiecej nie pójdzie gdy ten sam plik chce pobrac przez stacjonarny PC smiga na max,ciekawostką jest to ze jesli sciagam jakis duzy plik z internetu to transfer jest maksymalny czyli (tyle ile fabryka dała) 10Mb/s.Czy ktos moze mi pomóc w rozwiazaniu tego problemu (nowy soft wgrany do routera i nie pomogło) ?.
 
K

Khalt

Gość
Pomyśl o tym w ten sposób:

Masz prędkość 10Mb/s. Za każdy Mb odpowiada (powiedzmy) jeden biegacz xP (znacznie dobrze może to być słoń lub pies/kot a nawet żaba). Masz 10 biegaczy, którzy odpowiadają za odbiór informacji i 2, którzy odpowiadają za wysyłanie informacji.

Skoro masz pięć komputerów, to na jeden komputer przypada 2 biegaczy odbiorczych i niecała połowa nadawczego. Dobra...

Sytuacja z 'kablem' jest całkiem normalna. Prędkość to 10 biegaczy, gdyż żaden z nich nie jest zajęty. Biegają po tym kablu w tą i z powrotem, przesyłając dane. Wiem, gdzie jest luka w mojej teorii ... ale przypuśćmy, że gdy już dotrą do komputera, to się teleportują z powrotem do routera, do którego informacje są dostarczane w TIRach ^^.

A teraz wyobraź sobie, że całe życie biegałeś i nagle ktoś Ci każe wykonywać powietrzne akrobacje (Wi-Fi). Umiałbyś z taką samą prędkością to robić, jak biegać? Daj im trochę czasu na naukę. Ale to jeszcze zależy skąd masz tych biegaczy. Bo jeśli Neostrada, to musisz wiedzieć, że oni mają skłonność do handlowania ułomnymi biegaczami, którzy nigdy nie nauczą się skakać/latać. Niestety nikt im jeszcze tego nie udowodnił, gdyż sami biegacze nie są specjalnie rozmowni ...

A tak na prawdę, to nie mam pojęcia. W internecie wyczytałem, że 'D-Link has a defective product'. Nie wiem, czy to prawda :p.
Jeszcze gdzie indziej znalazłem, że to może być przez błędną konfigurację (ale wątpię, żeby to było problemem).

Nie potrafię Ci pomóc, ale musiałem spróbować.

A tak na prawdę, to napisałem tego posta jedynie po to, żeby powiedzieć Ci to:
Zmień avka ...
 

Kasio

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 14, 2005
Posty
7
Ciekawa teoria, ale jaka jest róznica miedzy biegaczem który biegnie do mnie z internetu a drugi z sieci lan przez ten sam router ? wg. mnie chyba zadna,co ciekawe upload na Lan mam okolo 20Mb/s
 
K

Khalt

Gość
Z internetu nie ma biegaczy. Tam jeżdżą TIRy, które są wypakowywane przez specjalne maszyny xD. Później paczuszki są podnoszone przez biegaczy i roznoszone do odpowiednich odbiorców (na każdej paczce jest adres). A 20... hmm.
Widocznie niektórzy z Twoich biegaczy są wyjątkowo utalentowani :D.
 

Kasio

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 14, 2005
Posty
7
czyli wychodzi na to ze sa problemy na Lan'ie ,jak to znalesc ?
<
 
Do góry Bottom