Program do równoległej pracy kilku komputerów

zarathos123

Użytkownik
Dołączył
Luty 2, 2013
Posty
20
Cześć.
Chodzi mi o napisanie programu w C++ który połączył by ze sobą kilka komputerów aby te mogły wykonywać szybciej zlecone im obliczenia.
Program chcę napisać samemu ponieważ mam w domu kilka komputerów i marnuję ich możliwości, a w szkole aktualnie przerabiam C++ i było by to dla mnie bardzo pomocne.
Z góry dzięki za wszelką pomoc.
:D
 

zarathos123

Użytkownik
Dołączył
Luty 2, 2013
Posty
20
Chodzi o wykorzystanie kart graficznych do obliczania bitcoinów, a to duża różnica do czego to stosuję?
 

Dark Smark

Były Moderator
Dołączył
Kwiecień 29, 2006
Posty
1953
Szukaj na akademickich stronach o programowaniu równoległym: https://www.icm.edu.pl/web/guest/edukacja/wstep_do_programowania_rownoleglego_09_10

W skrócie najprościej użyć socketów i połączyć komputery ze sobą w ten sposób. Następnie jeden z komputerów będzie serwerem przydzielających i zwalniających pule zadań każdemu komputerowi w LAN (po IP). Komputery będą co jakiś czas wysyłać postęp pracy i błędy do serwera (na ich podstawie serwer też decyduje o przydzielaniu zadań).

Reszta to już to implementacja Twoich bitconów, więc w tym dopiero momencie nie ma różnicy do czego stosujesz. Do używania GPU musisz użyć jeden z dwóch zbiorów bibliotek: CUDA pod geforce lub opencl pod radki amd.
 
Do góry Bottom