Programowanie gier

piotrek388

Użytkownik
Dołączył
Marzec 10, 2011
Posty
31
Mam pytanie odnośnie tego co powinien wiedzieć programista gier komputerowych, czego powinien się uczyć ?
 

piotrek388

Użytkownik
Dołączył
Marzec 10, 2011
Posty
31
Ok, to może inaczej. Jakie języki programowania powinien opanować ktoś kto chce się zajmować programowaniem gier ?
 

nowy_me

Użytkownik
Dołączył
Luty 7, 2007
Posty
451
Większość dużych tytułów piszę się w C++ i DirectX, ale na początek może być ciężko. Zwłaszcza że trzeba mieć solidne postawy z matematyki i fizyki. Jest masa książek, chociażby z helionu.

Na początek zaczął bym od C++, Allegro i gier 2D. Jak znasz postawy C++ to powinieneś w dwa, trzy dni opanować Allegro na tyle żeby zrobić prostą gierkę np. Tetrisa czy Snake.
http://cpp0x.pl/kursy/Kurs-Allegro-4-x-C++/21 świetny kurs Allegro, ale wersji 4, a teraz już jest chyba 5.
 

piotrek388

Użytkownik
Dołączył
Marzec 10, 2011
Posty
31
Ok, wielkie dzięki. A jeszcze takie inne pytanie, większe zarobki ma web-developer czy programista gier komputerowych?
 
Ostatnia edycja:

nowy_me

Użytkownik
Dołączył
Luty 7, 2007
Posty
451
Ciężko powiedzieć, ogólnie programowanie gier to trudniejsza praca niż web, więc statystycznie gamedev jest bardziej opłacalnym. Osobiście znam jednak przypadki, że jest odwrotnie. U mnie w pracy testerzy zarabiają więcej niż programiści gier w innej firmie w moim mieście. Wszystko tak naprawdę zależy od firmy w której pracujesz, doświadczenia i umiejętności. Warto też robić to co się lubi ;)
 

piotrek388

Użytkownik
Dołączył
Marzec 10, 2011
Posty
31
Ok, jak już założyłem temat to mam jeszcze jedno pytanie odnośnie webdevelopmerki. Lepiej się uczyć CSS z książki czy z video-tutoriali i jakie znacie płatne ?
 

Vandervir

Były Administrator
Dołączył
Grudzień 19, 2005
Posty
474
Nie wspominając o tym że "twórcy gier" to dość hermetyczna grupa :)
 

piotrek388

Użytkownik
Dołączył
Marzec 10, 2011
Posty
31
No dobrze, a co z tym ?
Ok, jak już założyłem temat to mam jeszcze jedno pytanie odnośnie webdevelopmerki. Lepiej się uczyć CSS z książki czy z video-tutoriali i jakie znacie płatne ?
 
Do góry Bottom