Programowanie

sidur

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 21, 2012
Posty
3
Witam.

W następnym roku będę zdawał maturę i mam zamiar wybrać informatykę jako przedmiot dodatkowy.
I tu moje pytanie:
Jaki polecalibyście język programowania do zdania na maturze?

Powiem tak. Szczerze niewiele potrafię. Nigdzie nie mogę znaleźć żadnej strony odnośnie podstaw algorytmiki (chodzi mi o wytłumaczenie od a do z co i jak) bo słyszałem, że od tego warto zacząć.

Odnośnie języka programowania jestem otwarty na wszelkie sugestię bo tak na prawdę nie wiem co będzie dla mnie lepsze na maturę.


Za wszelkie linki, porady itp z góry dziękuję.
 

dodoxx6

Były Moderator
Dołączył
Luty 15, 2011
Posty
252
Ja na Twoim miejscu zastanowił bym się nad tym, czy informatyka to dobry wybór ;).
 

trojanxem

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 6, 2011
Posty
239
Nie warto zdawać matury z informatyki, lepiej zdać fizykę, albo matmę rozrzeszoną. Ale jeżeli chce to polecam Pascala albo C++
 

Dark Smark

Były Moderator
Dołączył
Kwiecień 29, 2006
Posty
1953
Informatyka jest na większości politechnik identycznie punktowana jak matematyka bądź fizyka, czemu nie warto niby?
Ja polecam Pascala.
 

trojanxem

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 6, 2011
Posty
239
Informatyka jest na większości politechnik identycznie punktowana jak matematyka bądź fizyka, czemu nie warto niby?
Ja polecam Pascala.
Nauka w liceum z fizyki przyda się dużo bardziej, niż to czego się dowie na maturę z infy
 

sidur

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 21, 2012
Posty
3
A czy mógłbym prosić o jakiekolwiek linki do tutoriali jak zacząć przygodę z algorytmami itd ?
 

Dark Smark

Były Moderator
Dołączył
Kwiecień 29, 2006
Posty
1953
Nauka w liceum z fizyki przyda się dużo bardziej, niż to czego się dowie na maturę z infy
O ile się dostaniesz bo coraz więcej chętnych. Ale matura w Polsce nigdy nie oddawała wiedzy w pełni. Poza tym są ciekawsze przedmioty niż Fizyka jak metody numeryczne... ;D Więc się przejmowanie co się pisze w szkole średniej na egzaminie dojrzałości jest walką z wiatrakami i tak bo potem przychodzi zaskoczenie ;D

Jeśli planujesz studia na tym kierunku to polecam książkę http://helion.pl/ksiazki/algorytmy-...mowania-wydanie-iv-piotr-wroblewski,algo4.htm z różnych powodów :D
 

trojanxem

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 6, 2011
Posty
239
Polski system edukacji w 90% wymaga zmiany bo jest bzdura. :D
 

Dark Smark

Były Moderator
Dołączył
Kwiecień 29, 2006
Posty
1953
Jak spojrzymy na rynek pracy i na uczelnie to większość z nich przygotowuje chyba specjalistów z ośrodków badawczych z tytułem "teoretyk research spec" niż w pełni wykwalifikowany personel.
U nas w Polsce nawet "praktyka" jest w "teorii" :(
 

trojanxem

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 6, 2011
Posty
239
Jak spojrzymy na rynek pracy i na uczelnie to większość z nich przygotowuje chyba specjalistów z ośrodków badawczych z tytułem "teoretyk research spec" niż w pełni wykwalifikowany personel.
U nas w Polsce nawet "praktyka" jest w "teorii" :(

Dlatego najlepiej studiować za granicą, tylko ciężej to zrealizować.. Ja ciągle żyję nadzieją, że kiedyś tu będzie lepiej.. :)
 

michal31337

Były Moderator
Dołączył
Październik 16, 2011
Posty
329
Dlatego najlepiej studiować za granicą, tylko ciężej to zrealizować.. Ja ciągle żyję nadzieją, że kiedyś tu będzie lepiej.. :)

A ja zamiast narzekać to się uczę na własną rękę i mam lepiej niż kraj dla mnie przewidział :)
 
Do góry Bottom