Propozycja o nową opcje w forum.

Boobie

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 25, 2008
Posty
195
Witam.
Na forum jak dobrze wiemy są następujące stopnie:
- Administrator
- Moderatorzy
- Dawni moderatorzy
- Użytkownicy.

Mój nick jak widać to Boobie. Jestem na tym forum już od pewnego czasu i obserwuje różnych użytkowników. Uważam że przydałoby się na forum przynajmniej jedna z dwóch opcji. Pierwsza, która już była na wcześniejszym - innym graficznie (wtedy miałem inny nick).
Uważam, że przydałaby się na forum opcja "pomógł", którą można wybrać, gdy użytkownik takiej pomocy udzielił i pomógł osobie zadającej pytanie, lub opcja VIP dla "zwykłych" użytkowników, którzy często pomagają innym "zwykłym" użytkownikom.
Uzasadnienie jest takie, gdyż metoda nagród i kar jest jak najbardziej wskazana i potrzebna. Tak jak dziecko, które rodzice wychowują stosując takie metody np gdy byłeś grzeczny rodzice nagradzali Cie za to kupując nowy samochód czy lalkę, natomiast gdy zrobiłeś coś nie tak pasek był w ruchu. Na tym forum w regulaminie wyraźnie jest napisane o karach, o nagrodach nie ma nic. Nie mówię że to źle, ale nie chwalę też tego nie do mnie to należy. Uważam, że może jednak któraś z tych opcji (najlepiej chyba "pomógł") zmotywowałaby także inne osoby do wypowiedzi, do pomocy innym? Może przydała by się na forum?
Proszę o przemyślenie i odpowiedzi.
Pozdrawiam.
 

discovery44

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 14, 2007
Posty
763
Popieram pomysł z 'pomaganiem' - może to zmotywować innych użytkowników do rywalizacji w pomaganiu czyli wypowiadaniu się.
 

widmo17

Były Moderator
Dołączył
Lipiec 16, 2007
Posty
1089
Też jestem za `pomógł`.
 

grzonu

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 26, 2006
Posty
1390
no i ja :D
 

kanar123

Użytkownik
Dołączył
Marzec 27, 2008
Posty
451
Ja tak nie do końca... Ktoś będzie pisał bzdury, wymyślone przez siebie myśląc że dostanie punkcik... Myślę że na forum powinny pisać osoby które coś wiedzą, chcą pomóc, a nie tacy którzy chcą zbierać punkty, żeby pokazać jakimi to są "haxiorami"...
Z drugiej strony będzie łatwiej wybrać nowych modów do forum na podstawie punktów, ale to też nie przekłada się w rzeczywistości w pełni na wiedzę..
 

proxima

Były Moderator
Dołączył
Marzec 9, 2007
Posty
651
'pomogl' bylo na przemo, pozniej przy zmianie silnika na ip board a potem na vB juz nie bylo wlaczane' I w sumie dobrze, bo uchrania nas to w duzej mierze od karmienia troli. Wpadnie jakis noob, zada durne pytanie i nagle wiekszosc sie 'rzuci' z odpowiedziami aby nabic sobie punkty.
Uwazam, ze jest dobrze tak jak jest teraz, aczkolwiek kto wie co bedzie jak hcp stanie na nowszym skrypcie czyli 4 ;p
 

Boobie

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 25, 2008
Posty
195
Jak chcecie chociaż większość jest za "pomógł" ;) Ok. Rozumiem, że nie można wprowadzić takiej opcji ale uważam w takim razie, że druga opcja dla nie których zwykłych użytkowników będzie dobra - VIP.
W tej chwili wg mnie 3 może 4 osoby z forum na nią zasługują. Nie proszony nie będę pisał kto :) ale uważam że jeśli ktoś nie może być moderatorem (bo jest Was dużo, wystarczająco i inne takie), a udziela się w tematach mądrze trzeba by go nagrodzić. Jak pisałem wcześniej kary w regulaminie są opisane, mógłby być coś za pomoc innym, forma odwdzięczenia, że gdy ktoś się mądrze udziela ma możliwość zostać nagrodzonym.
Skoro nie możecie (technicznie) wprowadzić opcji "pomógł" może chociaż warto wprowadzić opcję VIP dla zwykłych użytkowników?
Pozdrawiam.
 

5.56

Użytkownik
Dołączył
Luty 1, 2010
Posty
102
VIP aż tak bardzo nie będzie się różnił od moderatora, bo i ten, i ten, zna się na rzeczy i pomaga, taka różnica między nimi że ten pierwszy nie będzie miał uprawnień moderatora.
Jeżeli już mówimy o dodatkowych rangach, to gdyby się uprzeć na jakąś, to bardziej pasowałby "przyjaciel forum"(allah akbar, ja płacić na forumowego botneta!) ewentualnie "ekspert".
A w ogóle to wszystko prowadzi do podziału i tworzenia elity niczym na DT ;x
Może zostańmy przy klasycznym niczym?
 

proxima

Były Moderator
Dołączył
Marzec 9, 2007
Posty
651
Skoro nie możecie (technicznie) wprowadzić opcji "pomógł" może chociaż warto wprowadzić opcję VIP dla zwykłych użytkowników?
Pozdrawiam.

alez technicznie mozemy ;p

W tej chwili wg mnie 3 może 4 osoby z forum na nią zasługują. Nie proszony nie będę pisał kto :) ale uważam że jeśli ktoś nie może być moderatorem (bo jest Was dużo, wystarczająco i inne takie), a udziela się w tematach mądrze trzeba by go nagrodzić..

sama wiedza do posiadania funkcji moderatora jest tylko dodatkowym atutem. Poszukaj na forum tematów w ktorych oglaszalismy nabor na moda i tam sa podane glowne wymagania ;p
 
Ostatnia edycja:

Boobie

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 25, 2008
Posty
195
alez technicznie mozemy ;p

No to o czym my tu jeszcze rozmawiamy? W dodatku że większość jest za? ;P

sama wiedza do posiadania funkcji moderatora jest tylko dodatkowym atutem. Poszukaj na forum tematów w ktorych oglaszalismy nabor na moda i tam sa podane glowne wymagania ;p

Czytałem. Ale uważam że moderator bez wiedzy o forum, o tym co się tu dzieje i o czym pisze to nie moderator. Nie zrozum mnie źle.

Jeśli nie opcja "pomógł" to przynajmniej konto "VIP" nie musi to być coś szczególnego jak moderator, raczej coś między użytkownikiem, a moderatorem. Pomoc dla moderatorów i względy dla specjalnych użytkowników.


A co do wcześniejszych wypowiedzi:
Wpadnie jakis noob, zada durne pytanie i nagle wiekszosc sie 'rzuci' z odpowiedziami aby nabic sobie punkty.

Tak samo można powiedzieć z postami. Wejdzie jakiś noob, zada durne pytanie i nagle większość się "rzuci" z wypowiedzią aby nabić sobie posty - że są na liście najbardziej aktywnych itp.
Ja nadal uważam że kary na forum są a i nagrody by się przydały - "pomógł".
Może w takim razie chociaż o tym pomyślisz Proxima?
Pozdrawiam.
 

Eltrial

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 27, 2004
Posty
325
Opcja pomógł - powinna być.
Co do tego, że osoby będą rzucały się z odpowiedziami na proste pytania - na tym polega forum. Ktoś pyta, ktoś odpowiada.

Tematy o prostych zagadnieniach, które można znaleźć w ciągu 3 sekund w wyszukiwarce powinny być blokowane przez moderatorów z odpowiednią adnotacją, zanim ktokolwiek zdąży w nich odpisać. Jednakże wiadomo - nikt za darmo takiej pracy nie będzie wykonywał, a że na forum nie ma reklam - stąd też nie ma jak czerpać zysków. Forum praktycznie jest finansowane z prywatnej kieszeni Achatesa, a małe nie jest.

A teraz temat moderatorów: oni MUSZĄ mieć wiedzę na temat hackingu/security. To tak jakby policjant nie znał prawa. Osoba panująca musi znać się na temacie. :)
 

proxima

Były Moderator
Dołączył
Marzec 9, 2007
Posty
651
Owszem Eltrial wiedza byc musi, ale do tego potrzebne jest rowniez wiele innych cech, ktore moderator posiadac powinien.

Przy okazji tematu o 'pomogl, wszelkie zmiany zostaja oddalone do momentu zmiany silnika na vB 4.
W pierwszej kolejnosci zmieniany bedzie skrypt forum (z tego co mi wiadomo ;) )
 

proxima

Były Moderator
Dołączył
Marzec 9, 2007
Posty
651
Nie wiem na kiedy Achates planuje - to jego forum, on tu rzadzi i 'adminuje' wiec pytajcie jego ;)
 
Ostatnia edycja:

Eltrial

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 27, 2004
Posty
325
Owszem Eltrial wiedza byc musi, ale do tego potrzebne jest rowniez wiele innych cech, ktore moderator posiadac powinien.

Przy okazji tematu o 'pomogl, wszelkie zmiany zostaja oddalone do momentu zmiany silnika na vB 4.
W pierwszej kolejnosci zmieniany bedzie skrypt forum (z tego co mi wiadomo ;) )

Całkowicie się z Tobą w tym temacie zgadzam. ;)
Odnośnie czwórki - szukałem po internecie dema, jakichś changelogów, ogólnie - czy ktoś orientuje się z was, czy w czwórce są jakieś bugi naprawione, dodana funkcjonalność, czy tylko kolejna zmiana designu + kilka pierdół?

Swoją drogą - pozytywnie, że HCP ostatnimi czasy tak się zmienia. :)
 

proxima

Były Moderator
Dołączył
Marzec 9, 2007
Posty
651
jest kilka zmian w 4 oprocz oczywiscie design, glowna zaleta jest system umieszczania reklam, zwiekszona ilosc szablonow i latwiejszy dostep do nich, a co za tym idzie-wieksze pole do popisu jesli chodzi o pewne modyfikacje, o wiele lepsze kryteria wyszukiwania, ulatwiony system zalacznikow, nowe funkcje SEO
 
Ostatnia edycja:

Boobie

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 25, 2008
Posty
195
No i oczywiście zwiększenie forum o nową możliwość "pomógł" ;)
Pozdrawiam :)
 

proxima

Były Moderator
Dołączył
Marzec 9, 2007
Posty
651
A tu myslisz nie ma czegos podobnego do 'pomogł'? ;p
 

Boobie

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 25, 2008
Posty
195
No to mnie oszukałaś/łeś podobno w 4 jest możliwość zrobienia takiej opcji kilka postów wyżej jeśli dobrze pamiętam.
 

proxima

Były Moderator
Dołączył
Marzec 9, 2007
Posty
651
No to mnie oszukałaś/łeś podobno w 4 jest możliwość zrobienia takiej opcji kilka postów wyżej jeśli dobrze pamiętam.

ojojoj, jaka piekna sprawa jest nauczyc sie czytac ze zrozumieniem -polecam
 
Ostatnia edycja:
Do góry Bottom