Propozycja o nową opcje w forum.

Boobie

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 25, 2008
Posty
195

D0han

Były Moderator
Dołączył
Lipiec 27, 2005
Posty
975
'Pomógł' będzie dopiero wtedy, gdy administracja uzna to za stosowne. Upierdliwe nagabywanie nic tu nie da, a już na pewno nie na plus. Pomijając już opcje forum - proxima jest kobietą, a braki w czytaniu wykazujesz Ty.
 

Eltrial

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 27, 2004
Posty
325
Mhm, proxima wyraźnie powiedziała, że wszystko zależy od Achatesa.
Ponadto - moim zdaniem, samym powodem do radości jest to, że to jedyne tak długo działające forum w Polsce wciąż istnieje i z każdym dniem stara się w jakiś sposób rozwinąć.

Co do dodatków, to przecież wiadomo, że niezależnie od oprogramowania, wszystko da się zrobić, jak ktoś zna PHP to nie stanowi to żadnego problemu.

Hmm.. czwórka ma więc swoje zalety, szczególnie jeśli w takim razie mówicie o SEO i reklamach. :)
 

proxima

Były Moderator
Dołączył
Marzec 9, 2007
Posty
651
Ponadto - moim zdaniem, samym powodem do radości jest to, że to jedyne tak długo działające forum w Polsce wciąż istnieje i z każdym dniem stara się w jakiś sposób rozwinąć.

Byloby prosciej lepiej gdyby bylo w pelni komercyjne i mam nadzieje, ze mimo iz urokiem hcp jest brak reklam, banerów etc to moze jednak Achates zdecyduje sie na zmiane w tym temacie. Przyniosloby to wiele korzysci pomijajac to iz hcp zarabialoby na siebie.. :)
 

discovery44

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 14, 2007
Posty
763
Eltrial napisał:
to jedyne tak długo działające forum w Polsce wciąż istnieje i z każdym dniem stara się w jakiś sposób rozwinąć.
To najstarsze forum w Polsce? Nie wiem bo nie interesowałem się nigdy zbytnio innymi forami. Wiem, że to jest od 11-16-2001.
Eltrial napisał:
Hmm.. czwórka ma więc swoje zalety, szczególnie jeśli w takim razie mówicie o SEO i reklamach.
Reklamy przydały by się o wiele bardziej od 'pomógł'.
 
Ostatnia edycja:

5.56

Użytkownik
Dołączył
Luty 1, 2010
Posty
102
To najstarsze forum w Polsce? Nie wiem bo nie interesowałem się nigdy zbytnio innymi forami. Wiem, że to jest od 11-16-2001.
Ma przynajmniej pałer i nie pada jak większość fór o informatyce(nie wspominam o hackingu!) po kilku tygodniach działania... Najstarsze pewnie nie jest, ale publiczne i najdłużej działające - z pewnością(chociaż, "czasy świetności" to już chyba minęły)

Reklamy przydały by się o wiele bardziej od 'pomógł'.
Hmm.. czwórka ma więc swoje zalety, szczególnie jeśli w takim razie mówicie o SEO i reklamach.
oO'...
Do tego wątku dorzucę coś od siebie - niech to KONIECZNIE będą reklamy z uciekającym krzyżykiem! Inne nie mają prawa nazywać się reklamą :D

Przyniosloby to wiele korzysci pomijajac to iz hcp zarabialoby na siebie..
Z ciekawości dopytam - jakich? Broń boże przed pseudoredaktorami w stylu hack.pl ;x
A na poważnie to zamiast komercji postawiłbym raczej na ludzi pokroju untamn3d'a czy Magnefikko, własne produkcje, ogólnie bardziej "scenowy" klimat, ale z drugiej strony - rozumiem że "konkurencyjność" i "zarabianie na siebie" rządzi się własnymi prawami ;x
 

discovery44

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 14, 2007
Posty
763
"czasy świetności" to już chyba minęły
Z ciekawości dopytam - jakich?
Pewnie część środków przeznaczana będzie na reklamy forum, ogłoszenia i to pomoże na rozwinięcie forum.
zamiast komercji postawiłbym raczej na ludzi pokroju...
Żeby mądrzy ludzie się wypowiadali na forum potrzebny jest ruch bo przecież nie przyjdą żeby raz na dzień napisać posta na temat keylogger'a (nie twierdze, że teraz na forum nie ma mądrych ludzi). Żeby był ruch potrzebna jest reklama w różnych środowiskach - wśród białych, czarnych, sekretarek, szefów, księży, metali. Żeby była reklama potrzebna jest komercja - jeżeli mówimy tu o poważnej reklamie - w telewizji, gazetach i radiu (reklama na różnych forach czy spamowanie to nie jest poważna reklama). Także nie pisz że komercja się nie przyda, każdy grosz będzie potrzebny. Zwłaszcza, że Achates przez 9 lat utrzymuje to forum z własnej kieszeni - w końcu może się mu znudzić (odpukać).
 

Eltrial

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 27, 2004
Posty
325
Dobry czas temu rozmawiałem z Achatesem o reklamach na HCP i moim zdaniem, one są tutaj konieczne. Przecież forum musi zarabiać, nie tylko na siebie, ale i na administratorów - a dlaczego by nie?

Co do wieku forum - mówię w temacie hackingu, zdecydowanie to jedno z najstarszych for, które przetrwało. Oczywiście mowa o Polsce.

Osobiście moim zdaniem - stawiałbym na rozwój działu ze zleceniami. To ściągnęłoby wiele osób, które są zainteresowane kupnem wymyślonych przez nich aplikacji, a nie wiedzą gdzie. Jako rozwój mam na myśli - oceny użytkowników, jakieś opinie itp.
 

Boobie

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 25, 2008
Posty
195
Jako rozwój mam na myśli - oceny użytkowników, jakieś opinie itp.
To nie przejdzie zapomnij tak jak i pomógł chociaż Achates już o tym wie.

Reklamy bardzo się przydadzą dla Admina fakt.

Pozdrawiam.
 

5.56

Użytkownik
Dołączył
Luty 1, 2010
Posty
102
Żeby był ruch potrzebna jest reklama w różnych środowiskach - wśród białych, czarnych, sekretarek, szefów, księży, metali. Żeby była reklama potrzebna jest komercja - jeżeli mówimy tu o poważnej reklamie - w telewizji, gazetach i radiu (reklama na różnych forach czy spamowanie to nie jest poważna reklama). Także nie pisz że komercja się nie przyda, każdy grosz będzie potrzebny. Zwłaszcza, że Achates przez 9 lat utrzymuje to forum z własnej kieszeni - w końcu może się mu znudzić (odpukać).

Gdybyśmy rozmawiali o jakimś forum wielotematycznym, to okej, taka wielokulturowość przydałaby się, i owszem.
A jak narazie, targetem tego forum są użytkownicy porządniej znający się na komputerach(ksiądz siedzący nad Visual Studio 2k10 i piszący jakiś program... :D), więc atakowanie massmediów i "poważna reklama" mija się z celem(bez zrzucaniem tabelek, na logikę - ilu potencjalnych przyszłych użytkowników tego forum oglądałoby powiedzmy, M Jak Miłość i zauważyłoby reklamę "chesz wirusa? chcesz trojana? wpadaj na haker.com.pl!" lecącą po?) chociażby dlatego że komputeryzacja Polski nie stoi na jakimś super-wysokim poziomie.
Dlatego też, jeżeli mówimy o "poważnej reklamie"(która raczej się nie ziści, ale pomarzyć można) to raczej celowanie w branżę AjTi(która w polsce jest na dosyć niskim poziomie), i reklama właśnie na innych forach, poświęcona podobnej tematyce(nie mówię o spamowaniu w każdym możliwym miejscu, ale można nawiązać z innym większym forum współpracę i zrobić wyrafinowaną formę reklamy jak chociażby taka.
Zlecenia...jeżeli mówimy o normalnych, to większą popularnością cieszy się prawdopodobnie ta strona, ale jeżeli mówimy o takich, trochę mniej etycznych, to czemu nie? :rolleyes:

Także nie pisz że komercja się nie przyda, każdy grosz będzie potrzebny. Zwłaszcza, że Achates przez 9 lat utrzymuje to forum z własnej kieszeni - w końcu może się mu znudzić (odpukać).
Ale to niekoniecznie trzeba rozwiązywać reklamami!(Chociaż i tak pewnie będzie, eheh)
Można albo:
Pójść w ślady http://mpgh.net, i prowadzić abonament za 10,98 tygodniowo na FUD keyloggera lub trojana, za dodatkowe 30zł powiedzmy doszłaby licencja na korzystanie z całodobowej pomocy technicznej, a za 150 miesięcznie pakiet FULL VIP, trojan, keylogger, kilka wirusów, pomoc techniczna w prezencie generator botnetów :D
albo:
Gdybyśmy dotarli do w miarę dużej grupy aktywnych użytkowników, wtedy można byłoby pomyśleć o dotacjach właśnie w postaci premium sms i jakichś niewielkich grantach dla osób które wpłaciły te kilka złoty.
 

proxima

Były Moderator
Dołączył
Marzec 9, 2007
Posty
651
To nie przejdzie zapomnij tak jak i pomógł chociaż Achates już o tym wie.

Reklamy bardzo się przydadzą dla Admina fakt.

Pozdrawiam.


gdzie jest napisane, ze 'pomogl' nie bedzie'?
Jak sie wypowiadasz w jakims temacie to chociaz dobrze by bylo zebys przeczytal co inni pisza, bo nawet moja cierpliwosc zaczyna dobiegac konca.

@Eltrial i tu sie zgodze, ze powinien byc rozwijany dzial 'zlecenia', w polaczeniu z reklama zwiekszylby sie ruch tutaj itd
Jednak to wszystko dopiero po przejsciu na 4. Nie ma najmniejszego sensu w tym momencie robic rewolucji, powinna ona miec swoj sensowny poczatek.
 

discovery44

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 14, 2007
Posty
763
ilu potencjalnych przyszłych użytkowników tego forum oglądałoby powiedzmy, M Jak Miłość i zauważyłoby reklamę "chesz wirusa? chcesz trojana? wpadaj na haker.com.pl!"
Nie koniecznie trzeba pisać o rozprowadzaniu nielegalnego oprogramowania. Jakaś straszna ciekawostka o tym jak łatwo można paść ofiarą ataku w sieci i komentarz 'Chcesz się zabezpieczyć? Wejdź na haker.com.pl i dowiedz się więcej!' z resztą nie czas na myślenie o treści reklamy tylko o przekazie jeśli już. A 'targetem' może być szeroka publiczność pod warunkiem, że korzystać Ona będzie z komputera a dzisiaj większość to robi. Teraz może się wydawać, że będą pytania księży o tym jak zabezpieczyć komputer w bardzo dużej ilości. To prawda ale będzie też więcej użytkowników którzy zdążą odpowiedzieć i dział ze standardowymi pytaniami.
Gdybyśmy rozmawiali o jakimś forum wielotematycznym, to okej, taka wielokulturowość przydałaby się, i owszem.
A jak narazie, targetem tego forum są użytkownicy porządniej znający się na komputerach(ksiądz siedzący nad Visual Studio 2k10 i piszący jakiś program
To JEST forum wielotematyczne - głównym wątkiem jest informatyka ale to jest szeroki zakres. Są tu programy do grzeszenia ale i informacje które pomagają się przed grzesznikami zabezpieczyć i jest więcej tych 'legalnych' informacji. I to nie koniecznie musi być ksiądz, może to być nauczyciel który ma pytanie odnośnie serwera czy Jacek z McDonalds pytający o programowaniu robotów. I nie oszukujmy się,
użytkownicy porządniej znający się na komputerach
są celem ale widać jakie pustki są. A dlaczego? Ktoś kto się porządniej zna na komputerach sam szuka odpowiedzi na swoje pytania a odpowiada na pytania proste osób znających się 'mniej porządnie'. Owszem, czasami padnie jakieś ciekawe pytanie czy artykuł to zdarza się sporadycznie. Nadal uważam, że reklama ściągnęła by i tych zielonych i tych w szarych kapeluszach. Nie na co dzień widzi się reklamę forum informatycznego w telewizji. Współpraca z bardziej rozwiniętym forum także by się przydała i to też popieram.
 

Eltrial

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 27, 2004
Posty
325
A co uważacie na temat tego, aby na domenie haker.com.pl oprócz forum, postawić coś na zasadzie innych serwisów, tj. swego rodzaju portal, gdzie znajdywałyby się newsy oraz artykuły na temat hackingu. Od wielu lat haker.com.pl to forum, a DOBRY portal o tematyce security, myślę, że jest w Polsce potrzebny. Mówię o czymś w rodzaju niebezpiecznik.pl
 

Boobie

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 25, 2008
Posty
195
gdzie jest napisane, ze 'pomogl' nie bedzie'?
Jak sie wypowiadasz w jakims temacie to chociaz dobrze by bylo zebys przeczytal co inni pisza, bo nawet moja cierpliwosc zaczyna dobiegac konca.

Skoro piszesz dwuznacznie nie dziw się, że nie umiem czytać w myślach i nie wiem co masz na myśli tylko pisz konkretnie. Poniżej Twoje odpowiedzi:

A tu myslisz nie ma czegos podobnego do 'pomogł'? ;p
Nie wiem na kiedy Achates planuje - to jego forum, on tu rzadzi i 'adminuje' wiec pytajcie jego
Uwazam, ze jest dobrze tak jak jest teraz, aczkolwiek kto wie co bedzie jak hcp stanie na nowszym skrypcie czyli 4 ;p

Pozdrawiam.
 

discovery44

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 14, 2007
Posty
763
Skoro piszesz dwuznacznie nie dziw się, że nie umiem czytać w myślach i nie wiem co masz na myśli tylko pisz konkretnie.
Nie chcę się za bardzo wtrącać w Waszą rozmowę ale Boobie napisz gdzie widzisz dwuznaczną wypowiedź jeśli łaska. Ty się zapytałeś czy jest fizyczna możliwość dodania 'pomógł' a proxima odpisała, że tak jest ale raz Achates o tym musi podjąć decyzję, dwa niedługo będzie zmiana wersji i wtedy o tym pomyśli. Na dodatek Eltrial Ci ładnie odpisał, że znajomość php pozwala na modyfikację każdego skryptu (w php). Coś niejasnego jest? Ostatni cytat w Twoim poście mówi: opcja 'pomógł' jest tylko obecnie jest nieaktywna - czyli jest możliwość dodania tej opcji bez większych ingerencji w kod.
 

proxima

Były Moderator
Dołączył
Marzec 9, 2007
Posty
651
Eltrial, discovery...
wiadomo ze ten pomysl jest swietny jest tylko jeden wielki problem w tym wszystkim - KTO BEDZIE TO PROWADZIŁ. Wszyscy maja wielkie checi do pracy, lecz opadaja one na samym wstepie :(
 

5.56

Użytkownik
Dołączył
Luty 1, 2010
Posty
102
Eltrial, discovery...
wiadomo ze ten pomysl jest swietny jest tylko jeden wielki problem w tym wszystkim - KTO BEDZIE TO PROWADZIŁ. Wszyscy maja wielkie checi do pracy, lecz opadaja one na samym wstepie
Nawet nie o to chodzi, bo fraje...chętny do prowadzenia by się znalazł,ale podstawowe pytanie - co by tam było?
Kopiowalibyśmy njusy ze stron gdzie praktycznie wszyscy wchodzą? Następny kiepski segregator njusów w postaci http://hack.pl/?
Nawet ze względu na wspomnianego wcześniej Achatesa myślę, że po pierwsze to jest nierealne, a po drugie - szczerze, nic ciekawego nie zdziałamy robiąc portal. A co do artykułów - chociażby po sekcji tutoriali widać, jak ludzi wręcz ciągnie do pisania.

ALE - gdyby znaleźć kilku(dziesięciu) chętnych do pisania artykułów, można byłoby wziąć się za inną rzecz pod sztandarem HCP - mówię o e-zinie.I mniej inwazyjna forma, wymagająca troszkę więcej pracy, ale gdyby był w miarę niezły poziom i niezła oprawa, to myślę że chyba byłoby o wiele ciekawszą formą reklamy(gdyby to zrobić pod sztandarem hcp właśnie), pracującą na siebie, aniżeli spamowanie na czyichś forach :D
 

proxima

Były Moderator
Dołączył
Marzec 9, 2007
Posty
651
Mialoby to duzy sens w polaczeniu z download'em, niestety jest to juz w tej chwili niemozliwe
 
Do góry Bottom