Propozycja o nową opcje w forum.

Eltrial

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 27, 2004
Posty
325
Słuchajcie. Moim zdaniem ta strona jest od tak dawna, ma sporo odwiedzin i na pewno znalazłyby się agencje reklamowe, które wykładałyby niemałe pieniądze, aby reklamować się tutaj, gdyby tylko strona poszła ciut bardziej w tematykę security.

Chęci opadają na samym starcie, to fakt. Aczkolwiek - gdyby z zysku z reklam szukać ludzi, którzy znają się na tym i odpłatnie, za jakieś symboliczne kwoty, będą prowadziły serwis?
Głównie wypadałoby, tak jak już mówiłem wcześniej, rozkręcić dział ze zleceniami, ogólny market.

Natomiast co do newsów - właśnie chodzi o to, żeby strona miała unikalny content, własne teksty, nie kopiowane od innych. Ale to mnóstwo pracy.. :)
 

D.F.

Były Moderator
Dołączył
Listopad 4, 2009
Posty
493
Tak jak wyżej. Moim zdaniem czy miałby być portal, artykuły, e-zin, newsy czy tutoriale to na pewno znajdzie się wiele "wolontariuszy" co chcieliby się udzielać nieodpłatnie, tylko HCP musi podjąć poważniejszą tematykę (zabezpieczenia, programowanie, kryptografia, systemy operacyjne - są takie działy na forum, ale tutaj większość ludzi interesuje bardziej hakowanie maili i obsługa trojanów/keyloggerów).
 

grzonu

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 26, 2006
Posty
1390
Zacznijmy od stworzenia profilu na facebooku :D
 

grzonu

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 26, 2006
Posty
1390
no bez przesady. Teraz wszyscy migruja z nk na facebooka :)
 

Eltrial

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 27, 2004
Posty
325
Śmiechy śmiechami, ale reklama w serwisach społecznościowych to teraz podstawa marketingu w internecie na chwilę obecną.

Co do portalu, to wypadałoby o tym pomyśleć moim zdaniem, ale to już musi 'władza' zdecydować. :)
 
K

Khalt

Gość
Nie wiem. Ja chyba bym się nie przyznawał do HCP gdyby władze założyły serwisowi konto na NK. Może jeszcze fanclub na facebooku? Słit focie całego HCP też wstawimy? ...

ale tutaj większość ludzi interesuje bardziej hakowanie maili i obsługa trojanów/keyloggerów).
To może być trochę wulgarne, ale IMHO - bullshit =_=.
 

hxv

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 9, 2006
Posty
797
Jaki bullshit? Spora część tematów "Jak włamać się dziewczynie na maila bo chyba mnie zdradza ale nie jestem pewien ale nie spytam bo nie" leci do kosza prawie od razu po założeniu, ale uwierz mi - jest ich naprawdę sporo.
 

proxima

Były Moderator
Dołączył
Marzec 9, 2007
Posty
651
Apropos facebook'a tu jest piękna, wbudowana, rozbudowana możliwośc zarządzania kontem na fb ;]
W Jelsoft chyba mieli za mało roboty :confused:[SIZE=-1][/SIZE]
 
Ostatnia edycja:
K

Khalt

Gość
Ofc, że dużo takich tematów jest zakładanych. Ale to są jednorazowi użytkownicy i z pewnością nie nazwałbym ich "ludźmi tutaj" xP.
 

hxv

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 9, 2006
Posty
797
No tak, ale jeśli chcesz patrzeć tylko na stałych, aktywnych userów to masz ledwie kilkanaście osób - jaki jest sens tworzenia tylko dla nich czegoś większego? Większość ludzi wchodzi tutaj, żeby dowiedzieć się jak zostać hakierem - pomińmy już, czy wchodzą oni tylko raz, czy są mądrzy itd. Jakby nie patrzeć to oni generują (i będą generować - tego zmienić się nie da) największy ruch na stronie.
 

discovery44

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 14, 2007
Posty
763
Racja, gdyby to miało być forum tylko dla aktywnych i mądrych osób to było by zamknięte i przeprowadzana by była rekrutacja. Według mnie pomysł z facebook'iem jest dobry.
Ofc, że dużo takich tematów jest zakładanych. Ale to są jednorazowi użytkownicy
Jedni zostają innym się spodoba i przyjdą po jeszcze lub zostaną i będą się uczyć i pomagać. Ty i ja tak samo kiedyś weszliśmy raz, spodobało się i jesteśmy nadal - inni też to mogą zrobić i po to potrzebny jest ruch i reklama.
 

Eltrial

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 27, 2004
Posty
325
Jeśli pozwolicie to wypowiem się na temat reklamy - otóż, moim zdaniem, na facebooku profil powinien jak najbardziej być. Ale nie teraz, dopiero, gdy serwis będzie miał co do zaproponowania potencjalnemu użytkownikowi. Póki co - ma do zaproponowania nic, oprócz ciągłych pytań o włamania na GG / pocztę oraz bardzo starych poradników i artykułów.

Powiem więcej: serwis jest bardzo dochodowy, gdyż to niszowa tematyka i wiele osób jest nią zainteresowanych.

Sens reklamy na facebooku jest taki, iż jest to zbiorowisko osób, które można zachęcić do 'stałego wchodzenia' do serwisu. Co do naszej-klasy, to większość osób stamtąd wchodzących pytałoby właśnie o taki jednorazowe włamania.

Przede wszystkim - trzeba znaleźć osoby, które by rozkręciły HCP.
Potrzebny jest dostęp do serwisu, ale tylko dla zaufanych osób.

Bez dostępu, jako zewnętrzny użytkownik, nie możemy zrobić nic.
Nie orientuje się czy proxima ma dostęp do serwera oprócz Achatesa.

Mogę przedstawić swój plan, jak to widzę.

Na samym początku: serwis. Ale nie gotowy CMS. To musiałoby być coś ładnie wyglądającego, dające duże możliwości dla zwykłych użytkowników. Ocenianie artykułów, rejestracja (baza połączona z forum), możliwość komentowania i tego typu rzeczy podstawy. Także możliwość dodawania newsów przez samych użytkowników, które byłyby moderowane. Prz czym serwis powinien być podobny graficznie do forum, które obecnie mi się podoba, jest przejrzyste. Wygląd także decyduje o chęci wchodzenia użytkowników na stronę :)

Druga sprawa: marketplace, czyli miejsce, w którym użytkownicy mogliby kupować oraz sprzedawać rzeczy, których sami nie są w stanie stworzyć. Trojany, keyloggery, bindery, oraz inne. Tutaj naprawdę spore pole do popisu - w Polsce nie za wiele jest takich miejsc.

Trzeci pomysł: pewnego rodzaju bugtraq. To wymagane, aby przyciągnąć użytkowników.

Dodatkowo dobrym pomysłem byłoby coś w rodzaju serwisu md5.pl, a także - virustotal.com.

Forum już jest, ma się dobrze. :)

Żeby jednak cokolwiek ruszyć - potrzebny skład ludzi i pieniądze z reklam, nikt nie ma także ochoty pracować za darmo.
A agencje reklamowe na pewno chciałyby się reklamować na HCP, tylko trzeba troszeczkę iść w stronę security.

Pracy jest sporo, jednak - gdyby agencje reklamowe płaciły dobre sumy i dałoby radę opłacać osoby, które tworzyłyby taki serwis, to w najbliższym czasie marka HCP mogłaby się całkiem nieźle rozwinąć na Polskim rynku, heh. :D
 

kanar123

Użytkownik
Dołączył
Marzec 27, 2008
Posty
451
Jeśli chodzi o VirusTotal to musielibyśmy mieć aktualne wersje baz antywirusów i same antywirusy w trybie konsoli, co tanie nie jest... A to była by pierwsza strona która nie wysyła syfu do analizy (taka powinno być główne założenie). Pomysł portalu popieram, sam z czasem coś bym tam dopisał, byle by było na czym... Warto się nad tym zastanowić, ale to już wola Achates'a :)
 

Eltrial

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 27, 2004
Posty
325
Z tego co się orientuje, to antywirusy udostępniają swoje API, a jeśli nie, to są specjalnego rodzaju programy służące do instalacji na serwerach, które już to wszystko ogarniają. Nie wiem jak to fachowo nazwać, dlatego nie chcę wypowiadać się zbytnio w tym temacie, podrzucam jednakże pomysły.

Raz, że nie wysyłałoby kodu do sprawdzenia, dwa, że wiele osób nawet nie ma wiedzy na temat tego, że można pliki skanować w internecie i instalują sobie różne syfy. :)

Najpierw serwis, później takie pomysły..
 
Do góry Bottom