Prosze o pomoc w doborze sprzetu

chudas91

Użytkownik
Dołączył
Luty 12, 2008
Posty
3
Mam prosbe. prosze o pomoc w doborze karty graficznej. moja plyta glowna to K8 Triton GA- K8VT800M. Slot - AGP slot supports 8X/4X, AGP3.0 8X interface at 533 Mhz. Na karte mam maxymalnie 400 zl. Chodzi mi o jak najbardziej wydajna karte. Najlepiej z jakiegos sklepu in ternetowego. Moj zestaw to AMD ATHLON 3000 64 bit, 256 ram - bedzie kupione z karta 2 GB Ram, karta dzwiekowa wbudowana, dysk 80 GB.
 

vasto

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 3, 2008
Posty
3
Najwydajniejszą kartą pod agp jaką można dostać na chwile obecną, jest Radeon 3850. Z tego co widzę coraz trudniej kupić kartę na agp, w większości sklepów nie ma towaru na stanie. Jedyne co udało mi się znaleźć to:

http://www.sirius.pl/komputery/towar_cenni...DR3_256bit.html

Co prawda będziesz musiał dołożyć jakies 10 zł + plus koszty wysyłki. Jeśli nie, to możesz poszukać, Radeona X1950Pro, lub GeForce 7600GT w którymś ze sklepów (jednak te karty są mniej wydajne od 3850 i coraz trudniej dostępne), lub poszukać czegoś starszego na allegro.
 

chudas91

Użytkownik
Dołączył
Luty 12, 2008
Posty
3
Dziekuje Ci serdecznie za podpowiedz. Cena nie jest problemem, spokojnie moge dolozyc jeszcze pare zloty.
 

vasto

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 3, 2008
Posty
3
Owszem, zdecydowanie lepiej będzie wziąć tego Sapphire, o którym pisze Tom87. Natomiast co do powercolor, to ten problem dotyczył niereferencyjnie taktowanych kart z serii 4000. Z serią 3000 nie było raczej takich problemów.
 

chudas91

Użytkownik
Dołączył
Luty 12, 2008
Posty
3
Mam jeszcze pytanko. Mysle ze gdy zakupie te 2 GB ramu, grafike ktora mi poleciliscie( bardziej mi sie podoba bo jest w niebiskim kolorze a nie czarwonym jak Powercooler-a) i przy moim procesorze bede mogl pograc w miare nowe gry. Mam jeszcze pytanie czy moge troche podkrecic procesor? MOge zainstalowac jeszcze jeden wiatraczek w obudowie(mam miejsce). I jeszce jedno pytanko Czy moj zasilacz 300W starczy by to wszystko pociagnac. Czy zainwestowac w mocniejszy?
 

Tom87

Użytkownik
Dołączył
Maj 25, 2007
Posty
53

interactive

Użytkownik
Dołączył
Maj 6, 2008
Posty
128
Nie wiem czy sie opłaca kupować Radeona z serii 3800 lepiej kupić sobie: Radeon 3650 Asus 512MBPodkręcasz i działa jak 38--. Możesz dokupić też chłodzenie za 30 zł, ale taka karta powinna ci wystarczyć.
<
 
Do góry Bottom