Punkt Zrzutu - Nowy? Wpadnij zanim zadasz jakiekolwiek pytanie!

roxavunia

Użytkownik
Dołączył
Październik 24, 2013
Posty
19
Witam,chciałabym sie ze wszystkimi przywitać,jestem tu nowa,ale myśle,że ogarne wszystko w miare szybko......także liczę na waszą pomoc :)
 

MrLitwaa

Użytkownik
Dołączył
Październik 29, 2013
Posty
3
Witam,
Mam jedno pytanie. Czy jest możliwe, żeby używając poleceń w CMD skopiować plik do ścieżki, której pewnej części nie znamy? Chodzi o to, że na każdym komputerze jest inny użytkownik i chcąc przenieść plik przez C:\Użytkownicy trzeba znać nazwę danego konta. Mamy wtedy np. C:\Użytkownicy\*\Pulpit. Jeśli jest jakakolwiek szansa na zrobienie czegoś takiego lub otrzymania podobnego efektu, to prosił bym o pomoc. ;)
Z góry dziękuję.
 

D.F.

Były Moderator
Dołączył
Listopad 4, 2009
Posty
493
Witam,
Mam jedno pytanie. Czy jest możliwe, żeby używając poleceń w CMD skopiować plik do ścieżki, której pewnej części nie znamy? Chodzi o to, że na każdym komputerze jest inny użytkownik i chcąc przenieść plik przez C:\Użytkownicy trzeba znać nazwę danego konta. Mamy wtedy np. C:\Użytkownicy\*\Pulpit. Jeśli jest jakakolwiek szansa na zrobienie czegoś takiego lub otrzymania podobnego efektu, to prosił bym o pomoc. ;)
Z góry dziękuję.

Poczytaj o zmiennych środowiskowych.
2nsnlfp.jpg


Piszesz, że chcesz ścieżkę do pulpitu?

Proszę:
Kod:
%HOMEPATH%\Pulpit
 

MrLitwaa

Użytkownik
Dołączył
Październik 29, 2013
Posty
3
Wielkie dzięki :) Akurat ścieżka do pulpitu to był tylko przykład, moim celem był Autostart ale myślę, że poradzę sobie z już z tym ;D.
 

Ibuk libra

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 12, 2022
Posty
1
Cześć,
Czy mógłby ktoś mi podpowiedzieć, czy i jak się da pobrać książki z stron jak Ibuk Libra do pdfa?
Ciekawi mnie, jak najbardziej wydajnie można byłoby przechwytywać te grafiki przedstawiające strony książek, które wyświetla ich aplikacja i scalać do pdfa.
 
Do góry Bottom