Pytanie o Procesor 2 rdzeniowy

Worek_Cn

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 17, 2008
Posty
3
Witam serdecznie. Mam pytanie czy jezeli jakas Gra wymaga np. Procesora 3000MHz a ja mam (zakładamy ze mam bo nie mam
smile.gif
temu pytam) Procesor Dwu rdzeniowy Intel core duo 2x2,5GHz to znaczy ze ta gra mi pujdzie czy musze miec 2x3GHz ?. Gdy mam 2x2,5Ghz To znaczy ze tak jak bym miał 5GHz? Prosze o odpowiedz? Pozdrawiam

P.S szukałe już w googlach i na wikipedi ale nie dowiedziałem się
 

Kopaczka92

Użytkownik
Dołączył
Luty 2, 2008
Posty
274
LOL xd
Idź po słownik najpierw.
Na dwurdzeniu Ci pójdzie bo te 2.5 wypda na 1 rdzen czyli razem masz 5ghz..
 

amex

Użytkownik
Dołączył
Marzec 11, 2007
Posty
934
Na dwurdzeniu Ci pójdzie bo te 2.5 wypda na 1 rdzen czyli razem masz 5ghz..[/b]
Guzik prawda! Po co wprowadzasz ludzi w błąd? Dwa rdzenie po 2,5Ghz pod żadnym pozorem nie daje 5Ghz, grę Ci udźwignie bo wymagania gier są podawane "na oko", że tak powiem, jeśli będziesz miał ciut słabszy to oczywiście pójdzie gra, lecz może być gorsza jakość czy coś... A to czy poczujesz drugi rdzeń zależy od systemu, bo to on musi być przystosowany do używania dwóch rdzeni.
 

adikx

Użytkownik
Dołączył
Maj 21, 2007
Posty
415
<div class='quotetop'>CYTAT(amex @ 17.08.2008, 19:03) <{POST_SNAPBACK}></div>
Guzik prawda! Po co wprowadzasz ludzi w błąd? Dwa rdzenie po 2,5Ghz pod żadnym pozorem nie daje 5Ghz, grę Ci udźwignie bo wymagania gier są podawane "na oko", że tak powiem, jeśli będziesz miał ciut słabszy to oczywiście pójdzie gra, lecz może być gorsza jakość czy coś... A to czy poczujesz drugi rdzeń zależy od systemu, bo to on musi być przystosowany do używania dwóch rdzeni.[/b]

Tak. Gdy gra nie ma obsługi 2 rdzeni będzie wykorzystywany tylko 1 i w takim wypadku 2 będzie sobie "odpoczywał".
Jeśli gra obsługuje 2 rdzenie to w taskmenagerze będzie pokazywać ,że proces używa więcej niż 50% procka(oczywiście jeśli będzie potrzeba wykożystania takiej mocy)

Następna sprawa. W wymaganiach gier jest napisane najczęściej tak: Pentium 4 3Ghz lub kompatybilny.
Lecz to nie znaczy ,że 1 rdzeń o częstotliwości 3,0 jest równy procesorowi np. Pentium 4 3Ghz.
Porównaj sobie np. Celerona 1,8 a jeden rdzeń Core 2 Duo 4300. Mają po 1,8 Ghz ale szybkość jest zupełnie inna.
 

Worek_Cn

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 17, 2008
Posty
3
Dziękuje wam bardzo. Zdecydowałem ze kupie Intel Core 2 Duo E7200 2.53GHz z tego co wywnioskowałem z waszych wypowiedzi powinien sobie dobrze radzić z nowszymi grami. Pozdrawiam
 

interactive

Użytkownik
Dołączył
Maj 6, 2008
Posty
128
To nie jest tak jak oni ci piszą.
1-Każdy procesor 2 rdzeniowy ma oddzielną magistrale(Czyli ma częstotliwość podzieloną na pół!).
2. Procesor może mieć oddzielną pamięć dla każdego procesora, a jeśli ich nie ma to nic nie daje oddzielenie rdzeni.
3. Jeśli chcesz kupić ten procesor (Intel Core 2 Duo E7200 2.53GHz) sprawdź jaki FSB obsłuży twoja płyta.
4.Podkręć go do 3.0 Ghz bo ci gra nie pojedzie.
-----------------------------------------------------------
P.S Nie piszcie mu takiej kaszany.
<
 

cephei

Użytkownik
Dołączył
Październik 14, 2007
Posty
33
jaka kaszana?...ja mam właśnie procek Core 2duo 2,2 GHz i mi gry 3,0GHz chodzą normalnie bez podkręcania...gdy miałem jeden rdzeń 2,4GHz to mulił...on wykorzystuje 2 rdzenie i własnie tak jakby miał te 4,4GHz...nie wiem jak , ale tak sie dzieje
 
Do góry Bottom