rootkit w delphi

fl3a

Użytkownik
Dołączył
Marzec 12, 2005
Posty
538
Zagladales do dzialu Windows Expert -> Delphi Expert? No niestety wszystkiego nie mozna tak od razu zrozumiec (techniki rootkitow, sterowniki, etc.) Jesli znasz dobrze WinAPI to smialo mozesz analizowac kod. A przydala by sie dosc dobra znajomosc budowy systemu. Niestety bez tych czynnikow nauka zwiazana z rootkitami jest troche szalona. Jak znasz C++ to mozesz przejrzec rozne opisy i zrodla zamieszczone na www.rootkit.com Na poczatek proponuje dobrze przyswoic sobie WinAPI i sprobowac np. hookowania funkcji na poziomie userland.
 

d35tr0y3r1

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 10, 2005
Posty
27
hmm ja lubie sie tak uczyc
<

przechodzic od podstaw do open gl itd
<

ale ok
tak zagladalem tam z tamtad sciaglm zrodla
 

fl3a

Użytkownik
Dołączył
Marzec 12, 2005
Posty
538
Zadnego kursu z Delphi nie ma na temat rootkitow - zreszta jak dla mnie pisanie rootkitow w Delphi to szalenstwo. Tu znajdziesz zrodla i informacje o rootkicie userland NTIllusion. Zas tu znajdziesz dlugi i ciekawy opis - NTIllusion - opis
 

d35tr0y3r1

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 10, 2005
Posty
27
To mam jeszcze takie pytanko:
Jak zrobić, aby program znajdywał katalog gg na dysku i wyciąał wszystkie numery i hasła ??
 

Anduine

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 27, 2005
Posty
4
Witam
Szczerze to niejestem tego na 100% pewien ale wszystkie kontakty hasla etc GG trzyma sobie w Document and Data settingsurzytkownikgadu-gadu i chyba nieda sie tego katalogu nigdzie przeniesc wiec szukac daleko nietrzeba. Tam masz takie pliczki jak tree.dat (w wersji 7.0 dawniej contacts.dat) etc - kwestia je tylko poprzegladac i napisac odpowiedni algorytm zczytujacy. Jesli chodzi o haslo to jakis czas temu qmpel napisal taki programik samemu poniewaz algorytm jest banalnie prosty i do wyczajenia samemu ale szczerze to go niepamietam ale krazy napewno po sieci. Jesli juz chcialbys szukac sciezki do katalogu z gg.exe to proponuje pogmerac w rejestrze. Win zapisuje sobie tam sciezki chociaz by do ocx,ow ktore sa w katalogu ...Gadu-Gaduocx. Wszystko jest kwestia pokombinowania
smile.gif

Pozdrawiam
 
Do góry Bottom