Router.Jak podłączyc.

Zikk

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 4, 2009
Posty
8
Witam
smile.gif

Postaram się opisac moją aktualną sytuację i proszę o wskazówki.

Posiadam Laptopa i komputer stacjonarny.Internet (netia) rozdzielony jest za pomocą kabla sieciowego_Od pewnego czasu mój internet się rozłącza "jest to wina starego,popsutego" modemu (sagem).Postanowiłam więc kupic router.I tutaj rodzi się pytanie...Jak go podłączyć?Podobno router musi byc podłączony do modemu a przecież mój modem jest popsuty i internet nadal będzie mi się rozłączał.Jak to wszystko podłączyc?

Aktualne podłączenie:
Kabel od telefonu stacjonarnego (z gniazda) wychodzi do modemu.Modem jest podłączony do laptopa.Z laptopa wychodzi kabel sieciowy do komputera stacjonarnego.


UWAGA!
Mogę kupić router z WIFI ale również proszę o wytłumaczenie jak to podłączyc.Pozdrawiam,
Zikk
 

nowy_me

Użytkownik
Dołączył
Luty 7, 2007
Posty
451
kup router z adsl i wtedy do niego podłączasz linię telefoniczną a do gniazd sieciowych włożysz lapka i komputer, a stary modem wyrzucisz
coś takiego: http://www.proline.pl/sklep.php?p=LINKSYS+AG241
dodatkowo przy takim podłączeniu będziesz miał internet na dwóch kompach nie zależnie, czyli włączysz lapka masz na lapku, włączysz stacjonarny masz na stacjonarnym a jak włączysz oba to masz na obu, czyli nie musisz włączać lapka żeby mieć neta na stacjonarnym
 

Zikk

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 4, 2009
Posty
8
<div class='quotetop'>CYTAT(nowy_me @ 9.09.2009, 13:46) <{POST_SNAPBACK}></div>
kup router z adsl i wtedy do niego podłączasz linię telefoniczną a do gniazd sieciowych włożysz lapka i komputer, a stary modem wyrzucisz
coś takiego: http://www.proline.pl/sklep.php?p=LINKSYS+AG241
dodatkowo przy takim podłączeniu będziesz miał internet na dwóch kompach nie zależnie, czyli włączysz lapka masz na lapku, włączysz stacjonarny masz na stacjonarnym a jak włączysz oba to masz na obu, czyli nie musisz włączać lapka żeby mieć neta na stacjonarnym[/b]
Hmm...kurde tylko wiesz na kasie nie leże
<
Taki router pewnie z 200 zł.Ja dziś widziałem za 120 zł z WIFI ale taki nie zastąpi modemu?
 

Dark Smark

Były Moderator
Dołączył
Kwiecień 29, 2006
Posty
1953
200zł za router to nie dużo... Jeśli nie siedzisz w sprzęcie to nie zrozumiesz. Najpierw poczytaj teorię a potem się zastanów czego oczekujesz.
 

prefix

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 11, 2009
Posty
17
Jak dobrze poszukasz to nawet za 150zł i taniej taki znajdziesz, a bez routera pod ADSL tego nie postawisz.
 

grzonu

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 26, 2006
Posty
1390
ja od siebie polecam Routery np. Pentagram Cerberus IMO najlepsze w swojej cenie (ok. 150-200 zł)
 

xenia222

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 30, 2009
Posty
1
Jeśli chodzi o kupno routera to najlepiej firmy LINKSYS "G" bądz "N".To sprawdzona marka .Polecam ten model :

http://www.allegro.pl/item677070344_router...omato_kino.html Do tego 3 lata gwa.

koszt 200zł wg mnie cena przystępna bo router jest świetny .Parametry :

Linksys WRT54GL-EU Open Source!



Punkt dostępowy sieci bezprzewodowej 802.11g z wbudowanym routerem szerokopasmowym (do usług xDSL lub modemu kablowego) oraz 4-portowym przełącznikiem FastEthernet. Urządzenie bazuje na oprogramowaniu GPL.


Cechy routera:

* port WAN w postaci gniazda RJ-45 (Ethernet 10/100) do podpięcia do modemu xDSL, modemu kablowego bądź szkieletu Ethernetowego,
* 4-portowy switch FE,
* firewall (SPI) - wykrywanie ataków Ping of Death, SYN Flood, Land Attack, IP Spoofing,
* NAT (Network Address Translation),
* konfiguracja przez przeglądarkę WWW - lokalna oraz zdalna,
* Wsparcie dla IPSec Pass-Thru, PPTP oraz PPPoE,
* Serwer / klient DHCP,
* filtrowanie dostępu do Internetu poprzez filtry adresów IP, MAC oraz poszczególnych portów protokołu TCP/IP,
* Forwarding - przypisywanie poszczególnym usługom statycznych adresów IP w sieci LAN,
* Logging - tworzenie logów wywołań z i do sieci LAN,
* routing statyczny / dynamiczny (RIP-1 i RIP-2),
* QoS:
o możliwość zdefiniowania pasma upstream (dla całego ruchu - nie dla poszczególnych użytkowników),
o ustawianie priorytetu (niski / wysoki) dla dwóch, dowolnie wybranych urządzeń w sieci LAN (po adresie MAC),
o ustawianie priorytetu dla portów wbudowanego przełącznika,
o ustawianie priorytetu dla aplikacji (portów TCP/UDP) - 5 predefiniowanych oraz 3 definiowane ręcznie przez użytkownika,
* DMZ Hosting - strefa zdemilitaryzowana dla jednego adresu IP w LAN,
* MAC address cloning - możliwość zdefiniowania dowolnego adresu MAC dla portu WAN.



<div align='left'></div>



 

Boobie

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 25, 2008
Posty
195
Jeśli mogę Ci coś od siebie doradzić to na pewno TP LINK w granicach do 200 zł to na pewno Netgar też robi całkiem nie złe. Wszystko zależy od gustu wiadomo że każdy będzie polecał to co sprzedał używał bądź używa i działa tej osobie i nie miał z nim żadnych problemów. Wybór należy do Ciebie :)
 
Do góry Bottom