Router WiFi

kallosz25

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 27, 2011
Posty
4
Witam, ostatnio byłem sobie na giełdzie i kupiłem router wifi (za 10zl to bralem) oczywiscie jest bez sterownikow.
Po podlaczeniu go do komputera laczy mi sie tak jak przez polaczenie LAN, wiec dziala.
Sprawdzilem na telefonie czy wgl. sie wyswietla polaczenie, a wiec wyswietla sie, lecz jest zalozone haslo.
I moje pytanie polega na tym, czy moge w jakis sposob usunac to haslo/zresetowac ten router?
Wiem, ze da sie zlamac to haslo z innego komputera za pomoca jakistam programow, lecz nie mam 2 koputera ani nie mam na nim linuxa.
A wiec szukam jakiegos prostego sposobu na pozbycie sie tego hasla..
Router Sitecom WL-600 v1 001
 

nowy_me

Użytkownik
Dołączył
Luty 7, 2007
Posty
451
hasło do WiFi można zmienić w panelu administracji routera, przy czym do niego też jest jakieś hasło więc:
1) najpierw zresetuj hasło do routera(powinien być przycisk reset, http://www.sitecom.com/showdownload.php?id=3798)
2) router powróci do ustawień fabrycznych, będziesz mógł ustawić nowe hasło do WiFi

EDIT:
oczywiście nowe hasło to tylko początek, żeby działał Ci internet będziesz musiał odpowiednio wszystko poustawiać
 
Ostatnia edycja:

bi-tek

Użytkownik
Dołączył
Luty 14, 2008
Posty
26
Z tyłu powinien być przysick opisany RESET. Wciśnij go na ok 15-20 sekund Powinny się podietlić wszystkie ledy na urządzeniu. podpinasz kable lan do komputera router i wpisujesz w pasku adresu przeglądarki 192.168.1.1 potem pojawi Ci się okienko logowania. Wpisz admin admin lub admin password albo zostaw puste pole hasło. Potem jeżeli masz router ADLS znajdź sekcje odpowiedzialną za pisanie loginu i hasła od ADLS (koniecznie żeby połączył z netem) a jeżeli masz "radiówkę lub na skrętke (rj45) to po prostu podepnij do złącza i będzie internet działał.

Teraz Wi-fi. Wejdź w ustawienia. Wpisz swoje hasło(szyfrowanie WAP 2 i NIE WŁACZAJ HASŁA). Znajdź urządzenie które chcesz połączyć. i wpisz na nim hasło. Jeżeli mieszkasz w bloku to przydało by się ukryć sieć bezprzewodową w tym celu w panelu administratora klikasz Wi-fi seciurity i disable SSID lub odznacz enable SSID.

Tym sposobem masz działającą i zabezpieczoną sieć.

Fajnie by było jak byś sobie ustawił Filtrowanie adresów mac to będziesz miał bezpieczną sieć. I zwykły kowalski nie wejdzie
 
Do góry Bottom