rss i powiadomienia na gg

mks

Użytkownik
Dołączył
Marzec 12, 2006
Posty
370
hello..

kumpel chce zrobic portal z rss (to akurat maly problem) i powiadomieniami na gg. ma to sie odbywac jednoczesnie i dotyczyc tylko jednego tematu - powiadomieniu o spotkaniach czy costam, bla bla, niewazne.
znacie jakiegos cms'a, w ktorym cos takiego mozna zrobic? pisanie wlasnych modulow czy inny wybryk programistyczny (nawet w najmniejszym stopniu) odpada, chyba ze jest jakis chetny
<
 

Bercik

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 12, 2004
Posty
713
widziałem klient gg spod dosa, w który wpisujesz zakres/nry odbieróców wiadomość i enter
<
, ale tak żeby obsługiwało obie rzeczy to też sie nie spotkałem z gotowcem. Ale ten sposób może go zastąpić.
 

mks

Użytkownik
Dołączył
Marzec 12, 2006
Posty
370
Originally posted by Bercik
widziałem klient gg spod dosta, w który wpisujesz zakres/nry odbieróców wiadomość i enter
<
, ale tak żeby obsługiwało obie rzeczy to też sie nie spotkałem z gotowcem. Ale ten sposób może go zastąpić.
dosta?
zreszta chodzi tutaj o automatyczne wysylanie. powiedzmy cos a'la bramka, ktora wysyla do kilkunastu/kilkudziesieciu osob, ktorych ma na swojej liscie. taki skrypcik, a pozniej tylko kolejny, ktory by "czytal" wiadomosci, przeklejal do bramki i kazal jej wyslac.
moze nie cms, a forum z takim czyms ? tylko zostaje jeszcze rss...
no myslcie
smile.gif
moze ktos sie spotkal z takim czyms.
 

Bercik

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 12, 2004
Posty
713
spod dosa, sorki, już poprawiłem. jeden taki mam nawet, jak coś to PW i Ci wyśle.
 

D0han

Były Moderator
Dołączył
Lipiec 27, 2005
Posty
975
Jest jeszcze inna mozliwosc: GGBot + skrypt perl na shellu, ale jesli kazda forma programowania odpada to to ci sie nie przyda.
 

mks

Użytkownik
Dołączył
Marzec 12, 2006
Posty
370
Originally posted by D0han
Jest jeszcze inna mozliwosc: GGBot + skrypt perl na shellu, ale jesli kazda forma programowania odpada to to ci sie nie przyda.
nawet jesli umialbym ja badz ten kumpel (badz inny znajomy) napisac ten skrypcik to i tak chodzi tu raczej o jakis darmowy serwerek wiec nie ma tu mowy o zadnym shellu, wiec tylko php moze wchodzic w gre...
ale... jestem otwarty na kazdy pomysl, wiec sie nie krepujcie.
 

FDJ

Były Moderator
Dołączył
Maj 23, 2005
Posty
1044
Originally posted by mks+--><div class='quotetop'>CYTAT(mks)</div>
<!--QuoteBegin-D0han
Jest jeszcze inna mozliwosc: GGBot + skrypt perl na shellu, ale jesli kazda forma programowania odpada to to ci sie nie przyda.
nawet jesli umialbym ja badz ten kumpel (badz inny znajomy) napisac ten skrypcik to i tak chodzi tu raczej o jakis darmowy serwerek wiec nie ma tu mowy o zadnym shellu, wiec tylko php moze wchodzic w gre...
ale... jestem otwarty na kazdy pomysl, wiec sie nie krepujcie.[/b]

Jesli chodzi o darmowy shell to sa takie wiec nie widze problemu
<

Wiec pomysl D0han jest dobry
 

red_ag

Były Moderator
Dołączył
Listopad 26, 2005
Posty
261
Przenoszę do "HTML, PHP, JS"

System newsów - CuteNews, obsługuje kanał RSS
smile.gif

Jeśli chodzi o GG to bardziej skrypty Pytchona.
 

mks

Użytkownik
Dołączył
Marzec 12, 2006
Posty
370
Originally posted by red_ag
System newsów - CuteNews, obsługuje kanał RSS
smile.gif

Jeśli chodzi o GG to bardziej skrypty Pytchona.
teraz z rss to maly klopot akurat, gorzej wlasnie z powiadomieniem na gg.
wiem, ze kiedys grupa hatak miala powiadomienia na gg o nowych napisach, ale przeciez ich nie zapytam jak to robili i nie poprosze o przeslanie skryptu, bo pewnie nie przejdzie to nawet przez ich spamfiltr
<

d3vil podeslal info o UND (pierwszy link), w ktorym sa powiadomienia na jabbera. a moze by tak jabber -> gg ? moze ktos z takim czyms mial stycznosc ?
 

mks

Użytkownik
Dołączył
Marzec 12, 2006
Posty
370
Originally posted by D0han+--><div class='quotetop'>CYTAT(D0han)</div>
<!--QuoteBegin-mks
ok, to teraz tylko skrypcik
<
Na forum GGBota sa dobrzy ludzie, oni ci pomoga
<
[/b]
heh, dzieki, moze po sesji dokladniej sie temu przyjrze... (jeszcze tylko 3 dni i... czeka wrzesien
<
.

w kazdym razie dzieki wszystkim za zainteresowanie, a jesli ktos jeszcze ma cos ciekawego do napisania to nie bronie
smile.gif


co do robienia tego przeze mnie to i tak odpada, zbyt ciezkie by to bylo dla mnie, niech sie kumpel martwi
<
 
Do góry Bottom