Server Apatche

Ramiro

Użytkownik
Dołączył
Luty 27, 2007
Posty
252
Witam.
Mam swoją stronę internetową na yoyo.pl Chce ją trochę poprawić gdyż nie jest to najpiękniejsza strona. Jestem w trakcie robienia komponentów w photoshopie następnie chciałbym wgrać na server joomla! i z niego korzystać tylko mam kilka pytań a właściwie jedno zasadnicze. Czy na serverze yoyo.pl jest server apatche? Czy jest i w jaki sposób możliwość jego dogrania?
Znalazłem rozpiskę darmowych serverów ale nie pisze czy yoyo.pl ani żaden inny server taką opcję posiada.

Mam jeszcze jedno pytanie co do joomla!. A mianowicie po wybraniu servera z apatche, php i MySQL i połączeniu się z nim pliki joomla! (wcześniej trzeba zainstalować u siebie na komputerze?) i przenieść na server?

Proszę o możliwie szybką odp.
 

grzonu

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 26, 2006
Posty
1390
1) nie apatche tylko apache
2) jest obsluga php czy akurat apache to nie wiem ale prawdopodobnie tak

apache = obsluga php

W zasadzie kazdy serwer to ma.
 

DarkItachiPL

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 16, 2007
Posty
58
Zacznijmy od tego, iż...
Apache jest jednym z najpopularniejszych aplikacji do stawiania stron. Zazwyczaj każdy serwer korzysta z apache, bo jak nie korzysta z apache to korzysta z IIS. PHP jest jedynie rozszerzeniem możliwości Apache. Nie wiem jak jest z PHP do IIS. Ale każdy hosting na 100% korzysta z Apache. Jednak to nie ma większej różnicy. Czyli podsumowując... yoyo.pl korzysta z apache z rozszerzeniem PHP + MySQL. Serwer nie może nie mieć "takiego głównego programu jakim jest apache, a mieć PHP".

apache = obsluga php[/b]
Chyba raczej odwrotnie...

Obsługa PHP = Apache

Bo Apache może funkcjonować bez PHP, gdyż to jedynie rozszerzenie...

A mianowicie po wybraniu servera z apatche, php i MySQL i połączeniu się z nim pliki joomla! (wcześniej trzeba zainstalować u siebie na komputerze?) i przenieść na server?[/b]
Nie! Napisałeś to dosyć niezrozumiale... Wrzucasz po prostu pliki na serwer FTP(z tego co wiem yoyo ma automatyczny installer) i instalujesz to przy pomocy pliku setup.php czy innego.

Wiem że pisze trochę niezrozumiale... Ale jak czegoś się ktoś nie dowiedział to zapraszam na wiki ;]
 

djmentos

Użytkownik
Dołączył
Maj 1, 2007
Posty
1868
Głupoty gadasz. PHP to język programowania i wcale nie musi mieć apache żeby działać. Możesz sobie odpalać skrypty bezpośrednio w interpreterze.
A apache wcale != obsługa php, bo ja np. nie mam php na moim serwerze, a mam apache.

Joomla powinna też działać na innych serwerach.
 

DarkItachiPL

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 16, 2007
Posty
58
<div class='quotetop'>CYTAT(djmentos @ 9.08.2009, 20:50) <{POST_SNAPBACK}></div>
Głupoty gadasz. PHP to język programowania i wcale nie musi mieć apache żeby działać. Możesz sobie odpalać skrypty bezpośrednio w interpreterze.[/b]

Racja.. PHP nie musi mieć Apache żeby działać... Lecz czy my tu mówimy o zwykłym serwerze dedykowanym, czy o serwerze www? Przy hostingu stron raczej nie będzie samego PHP... Interpreter zwraca do konsoli, a libphp w apache wyłapuje zwrot i wyświetla w postaci zwykłej strony.
 
Do góry Bottom