Sieć wifi

majdan177

Użytkownik
Dołączył
Listopad 5, 2009
Posty
11
Cześć. Mam pewien problem, otóż łapię sygnał z ap mojego byłego dostawcy internetu(jest on w zasięgu 50 ode mnie) wcześniej musiałem łączyć się z dalszym nadajnikiem(i w okresach zimowych spadała jakość ich usługi, a czasem jej brakiem). Brak usługi=brakzapłaty. Chciałbym korzystać z tej sieci, ale Gdy jest podłączony do sieci to nie mam internetu. Przy próbie skorzystania z przeglądarki wyskakuje ogłoszenie sieciowe "przyprzypominamy o regulowaniu opłat za internet do 15... Itd. Gdy zmieniam mac karty i ip(na innego użytkownika sieci), następnie próbując się połączyć to wtedy wogóle nie dostaje się do sieci. Z zabezpieczeń to używa protokołu 802.1x, uwirzetelnienia eap, i może wep tyle mi wiadomo. Czy jest możliwe wejście do tej sieci?
 

Tadeusz Fantom

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 2, 2004
Posty
253
W punkcie dostępowym jak przypuszczam jest potrzebna autoryzacja, czyli:
-numer MAC zgodny z numerem IP w sieci
-hasło (klucz)

łącząc się w oparciu o starą konfigurację połączenia jesteś kierowany na okno z informacją o konieczności opłacenia abonamentu, przy zmianie numeru MAC i ustawień połączenia nie możesz się połączyć ponieważ nowe ustawienia nie figurują w bazie danych użytkowników sieci na punkcie dostepowym. Nie piszesz też nic o szyfrowaniu. Jeśli jest WEP lub WPA to też musi być zgodny klucz z tym jaki jest przydzielony przez operatora.
 
Do góry Bottom