Siec OPN co to za szyfrowanie ??

leks

Użytkownik
Dołączył
Marzec 8, 2011
Posty
4
Witam jestem nowy na tym forum wiec nie wiem czy dobry dzial wybralem jesli nie prosze o przeniesienie w odpowiedni dzial a wiec do rzeczy

Otoz odpalilem sobie airodump-ng mon0 i wyskoczyly mi sieci wifi wiekszosc WPA i jak w temacie siec OPN moze mi ktos wyjasnij co to za szyfrowanie jest czy to zwykly WEP ?? szukalem troszke na ten temat ale na nic nie trafilem dodam jeszcze ze w przypadku WPA wyswietlaja mi sie nazwy sieci w OPN wlasnie nie i jeszcze ciekawe ze niby ta siec nadaje na kanale 158 po podaniu komendy

airodump-ng -w .. -c 158 -- bssid BSSID mon0 jest dziwna sytuacja pokazuje mi sie ze zla komenda i menu airodumpa moze mi ktos powiedziec o co chodzi i czy jest mozliwosc uzyskanie klucza do tej sieci jak to sie robi z sieciami WEP czyli zbieraniu pakietow czy na sieci OPN jest jakis inny sposob ?? mial ktos taki przypadek
 

leks

Użytkownik
Dołączył
Marzec 8, 2011
Posty
4
nie mam pojecia

ogolnie wlasnie chyba nie bo po wyszukaniu sieci w laptopie przez wbudowana karte wszystkie ukazane sieci maja zabezpieczenia wpa i jak rozpoznac ta siec OPN skoro mi sie nazwa sieci nie wyswietla w airdumpie
 

grzonu

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 26, 2006
Posty
1390
OPN to siec otwarta czyli mozesz wejsc bez hasla i kozystac do woli ofc. jesli nie ma dodatkowych zabezpieczen np. filtrowania mac
 

kratek210

Użytkownik
Dołączył
Listopad 24, 2010
Posty
45
Sieci. Nie widzisz nigdzie poza airodumpem bo siec jest ukryta. Karte wifi wydaje mi suie ze masz rowniez w technologi a. Czyli zarowno 2.4 ghz jak i 5ghz dlatego airodump widzi ja na kanale 158. OPN tak jak pisal grzonu to siec otwarta i nie ma opcji ze jest inaczej
 

leks

Użytkownik
Dołączył
Marzec 8, 2011
Posty
4
a powiedzcie mi mam tez kilka sieci slaby zasieg 2 -1 kreska na nich pisze ze siec zabezpieczona po podlaczeniu sie do nich nie mam tak jak w przypadku wpa wpisywanie klucza tylko laczy sie i pisze sprawdzanie tozsamosci i sie nie laczy czyli jakie to zabezpieczenie jest przypisany jest Mac tylko ??
 

leks

Użytkownik
Dołączył
Marzec 8, 2011
Posty
4
czyli nie ma za bardzo mozliwosci sie podlaczyc do tej sieci ??
 
Do góry Bottom