Silnik forum internetowego.

Rezenov

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 5, 2011
Posty
15
Witam serdecznie.
W tym temacie chciałbym napisać, krótki ale za to zwięzły poradnik dla początkujących (Newbie).

Jak zapewne wiecie na forach internetowych możemy wymieniać się swoimi poglądami, informacjami, umiejętnościami itd. Każde forum potrzebuje odpowiedniego silnika.
Poniżej wymienię parę silników :
-PhpBB, wersja "2.0.17 2001, 2002". Jedyny ich plus to łatwa obsługa oraz możliwość przerabiania stylów na swoje potrzeby (Zrobienia, wgrania) W tych wersjach istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo włamania się. Taki atak zajmuję średnio 10-15 minut. W wyżej wymienionych wersjach tzw "Przemka" jest cała masa dziur. Można wejść na przeróżne sposoby. Ja osobiście umiem takich parę.
-PhpBB 3.0, widziałem ostatnio na tym silniku forum, lecz jest ich bardzo mało, gdyż 90 % osób, które zakładają fora albo nie ma pojęcia co do bezpieczeństwa danego silnika, albo po prostu jest im wygodniej używać starszych wersji. PhpBB3 jest znacznie bezpieczniejsze, nie są w nim zlikwidowane wszystkie dziury, ale jest ich mniej. Ale jak wspomniałem ... mało kto go używa.
-MyBB, jest już dosyć popularnym silnikiem. Jest bardzo bezpieczny. Niestety nie można na nim przerabiać własnych stylów. Jest ich trochę do wybrania, ale nie przesadzajmy znowu, bo nie ma ich tam zbyt dużo.
-SMF, jest bezpiecznym, profesjonalnym forum. Wygląda estetycznie.
-IpBoard, jest dosyć profesjonalnym silnikiem. Wygląda estetycznie, ma bardzo rozwinięte możliwości. Osobiście miałem z nim do czynienia 3 razy w życiu. Dziwicie się zapewne czemuż tak mało ? Otóż jest ono bardzo drogie. Licencja kosztuję dosyć sporo pieniążków. Kto jej nie posiada, nie posiada pewnej informacji w stopce forum.


Przepraszam, że nie zamieściłem tutaj informacji o wszystkich forach, ale te są najczęściej używane.
Jednocześnie proszę o przesunięcie tematu do działu tutoriale.
Dziękuje za uwagę, pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

proxima

Były Moderator
Dołączył
Marzec 9, 2007
Posty
651
IpBoard, jest najbardziej profesjonalnym silnikiem. Wygląda estetycznie, ma bardzo rozwinięte możliwości. Osobiście miałem z nim do czynienia 3 razy w życiu. Dziwicie się zapewne czemuż tak mało ? Otóż jest ono bardzo drogie. Licencja kosztuje parę tys. złotych. Kto jej nie posiada, nie posiada pewnej informacji w stopce forum.

ciekawi mnie skad wziales cene paru tys zl, naprawde...
 

Rezenov

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 5, 2011
Posty
15
Skąd ? Z jednego ze sławniejszych serwerów gta. Są to dane przekazywane ustnie, więc nie wiem czy ktoś nie przekręcił. Jak chcesz mogę usunąć tą informację.

Edit :
Zmienione. Przepraszam, jeżeli wprowadziłem kogokolwiek w błąd.
 

proxima

Były Moderator
Dołączył
Marzec 9, 2007
Posty
651
jesli umieszczasz jakies dane na forum to powinny byc to dane prawdziwe-nie jest ciezko znalezc inf na stronach IPB o tym jaki jest koszt licencji....

To forum stalo na IPB przez rok czasu i wcale nie jest to najbardziej profesjonalny silnik...choc jak wiadomo kazdy ma swoje zdanie. vB przebija IPB w wielu kwestiach a ceny licencji nie roznia sie az tak znacznie

btw, licencja nie jest po to, aby bylo cos w stopce forum...;p
 
Ostatnia edycja:

Rezenov

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 5, 2011
Posty
15
Tak zgodzę się z tobą. Lecz tak jak wspomniałeś każdy może mieć inne zdanie. Ja osobiście wole MyBB oraz vB. Jeszcze dziś dokładnie przejże ten tutek.
Pozdrawiam
 
Do góry Bottom