Skaner

michalek

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 2, 2002
Posty
3
Hey wam!!!

Proszee jeszcze raz o pomoc!!!
Za wszelka dziek!!!
Co to sa skanery sieci, portow i do czego sluza
I jak mozna je wykorzystac?
Co one daja???
Jezeli mozecie mi pomoc dzieki!!!
 

JemiolA

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 20, 2002
Posty
27
Skanery portow, jak nazwa wskazuje pozwala na skanowanie danego komputera w celu wychwycenia portów które są otwarte. Skanery mozesz pobrac z FTP: ftp.hacking.pl, jednak co dalej z tymi portami zrobić to juz sam nie wiem. Jedynie jak masz otwarty port 23 czyli Telnet mozesz wejsc na kompa, np. server glowny sieci osiedlowej w ktorej jestes ale nie zawsze ten port jest dostepny. Przewaznie poza tym portem otwarte sa jeszcze pop3 i smtp oraz http ale wlasnie co z tym mozna zrobic to juz ci ja tego nie powiem.
 

Atid

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 2, 2002
Posty
589
Skaner portów służy do skanowania właśnie portów. Gdy znasz port kóry jest otwarty wtedy możesz się włamać. Są strony które dokładnie opisują każdy port z osobna. Musisz jednak uważać ponieważ jeśli będziesz próbował się włamywać do nieznanych użytkowników to może cię spotkać przykra niespodzianka. Skanerów do wyboru jest dużo, możesz sobie ściągnąć z FTP hakera.
 

SNiFF

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 21, 2002
Posty
372
Sa rozne skanery m.in. portow, do uzyskania informacji o kompoterze, dziur itd. pamietaj ze skanowanie czegos lub kogos jest juz przestepstwem w kodeksie. Skanowanie pozostawia slady posobie, wiec Michalek uwazaj co skanujesz.
 
Do góry Bottom