skype??

zuzik81

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 28, 2006
Posty
1
Mam problem ostatnio mam na skype dziwne wiadomości po których wykryłam dziwne próby włamu a mój komp. Jak mogę namierzyć gościa bo podejrzewam jednego typa o próbę włamu? Proszę pomóżcie mi, jest jakiś programik do namierzenia IP lub skąd koleś klika?? Podaje się za włocha , ale szczerze w to wątpię . Koleś chce fotki nie wysłałam mu ale po jego rozmowie wykryłam trojana . Proszę o pomoc :)
 

Tadeusz Fantom

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 2, 2004
Posty
253
Do czego potrzebny Tobie numer IP? Do namierzania bota? Lepiej zrób skanowanie całego systemu programem antywirusowym oraz antyspywarowym najlepiej systemu w trybie awaryjnym. Dobrze też jest przed skanowaniem wyłączyć przywracanie systemu. Radzę nie klikać w linki podawane na Skype ani nie pobierać plików. Nigdy nie wysyłaj swoich zdjęć na prośby otrzymywanie przez komunikatory oraz e-maile. Nigdy nie wysyłaj zdjęć do "firm rekrutujących modelki" czy na jakieś rzekome konkursy. Najpierw musisz mieć pewność kto chce fotkę. Obecnie odbywa się handel i zarabianie na zdjęciach pozyskiwanych na "agencje modelek" lub podobne fikcyjne firmy. Pozyskane zdjęcia mogą spowodować szantaż lub sprzedanie ich do portali gromadzących zdjęcia (zależy jakie to zdjęcia).
 
Do góry Bottom