SQL Injection na pewnym skrypcie PHP.

numb

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 23, 2008
Posty
7
Jest sobie pewnien skrypt, który po podaniu pewnych argumentów wyświetla mi taki komunikat:

PDOException: SQLSTATE[42000]: Syntax error or access violation: 1064 You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near '\\\" AND `code` = 'blablablablablablabla' AND `user` = 0' at line 1 in /home/xxx/www/pages/skrypt.php on line 8

W tej bazie znajduje się tabela accounts a w niej pola: id i password.

Teraz pytanie: Jak się dostać do informacji znajdujących się w tej tabeli? Chodzi mi tylko o te dwa pola. Inne mnie nie interesują.

Od razu mówię, że sam już próbowałem coś wykrzesać ale nic z tego. Jest to skrypt autorstwa pewnej osoby, która poprosiła o przetestowanie jego zabezpieczeń, dlatego też nam nazwy pól bo mam zrzut całej bazy.

Zwracam się o pomoc do Was użytkownicy ; )

//edit: Widzę, że moderator przegląda mój post <boję_się> ^^ Pewnie dostane karę za to, że pomyliłem dział ;/
 

adikx

Użytkownik
Dołączył
Maj 21, 2007
Posty
415
Musisz zwrócić zapytanie false oraz użyć union select np. tak:
Kod:
select nick,avatar from uzytkownicy where id=1 and 1=2 union select concat(id,chr(58),passwords) from accounts

Musiał byś sprawdzić ile kolumn wyciąga zapytanie.
 

s7r0nt

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 4, 2008
Posty
69
mniemam że canis familiaris w tym przypadku został przez addslashes() pogrzebany tedy poproś ową osobę znajomą o na czas testów funkcyji owej wyłączenie tudzież pod Krasnalem racz skrypt ów testom poddawać
 
Do góry Bottom