Start lina... i inne

P

phase

Gość
Linux tak fajnie startuje.. te zileone napisy OK
<

dobra, ale nie o tym mailem pisac
smile.gif

wiec zadam mzoe pytania w punkatach:
1. jak lin startuje i sie pokazuja takie zielone napisy OK w takich fajnych ramka [] (jak mi sie to podba
smile.gif
) to czasme jeszcze wyskoczy takie cos [FALIED] -czy jakos tak. z tego co sie polapalem, to chodzi o to, ze jest blad przy ladowaniu (ladu ladu kij do zadu -TAKI TEXT BYL W TAKIEJ JEDNEK KSIAZDE DO JEZYKA POLSKEIGO DLA KLASY III GIMNAZJUM!!!!). a mi blad nie wyskakuje tylko jest napisane "sending mail..." i dupa
<
. czekam 10 minut i NIC -kompletnie nic!!!!! lin sie nie wlacza (to sie dzieje na RH 7.2 kernel 2.4.7-10) ma ktos jakis pomysl co moze byc tego przyczyna?
2. a jeszcze przy ladowaniu lina jest wykrywanie nowego sprzetu -troszke to trwa -da sie to wylaczyc???
3. czy jest jest (i jak to sie to robi) takie cos jak defragmentacja hdd pod linem???
4. jakis dobry program pocztowy pod lina.....
5. wiem ze to nie jest z linem zwiazan, ale czy ktos wie jak zainstalowac softwarowy modem z chipsetem motoroli na BeOS 5.0 Home?
6. a czy ktos wie skad mozna z sieci sciagnac MacOS (obojetnie jaka versja)
7. a jak juz ten ktos jest taki dobry, to czy wie, skad mozna sciagnac jeszcze UNIXa?

PS: co do punktu 6 i 7, to szukalem tego na KAZAA -nie ma i w sieci -tez nie znalazlem... wiem ze to nie sa tak jak lin darmowe systemy, ale kazdy wie, ze teraz sciagniecie WinXP z sieci jest formalnoscia....
 
B

b4d4ss

Gość
hmmm a sluchaj mozesz sie zalogowac jako root ?? nie napisales tego...
program pocztowy no masz przeca sendmail, caly server a programow kilka jest w konsoli, w kde masz kmail ktory rowniez moze korzystac z sendmaila, macos ??? na peceta ??? hmmmm
unix nie jest darmowy ??? a FreeBSD, OpenBSD i tak dalej i tak dalej ... a Solaris nie jest darmowy ??? no chyba ze masz wiecej niz 8 procesorow w kompie wtedy za solarisa placisz 50 dolcow za lecencje ...
 

amd

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 18, 2002
Posty
38
Jesli nie mozesz sie zalogowac jako root i masz program rozruchowy LILO to zaloguj sie jako single. Gdy pojawi ci sie wybor systemu przy "boot:" (<-nie koniecznie tak) wpisujesz "single". Wtedy pobaw sie w initach. Mozesz tam wylaczyc wadliwe procesy i zmodyfikowac system wedle uznania
 
P

phase

Gość
nie -niestety nie moge sie zalogowac na root'a. na zaden klawisz nie reaguje, poza kombinacja ctrl + alt + del
<
. no i wtedy sie wylacza...
<

chyba sie wqurze i go przeinstaluje -czy wydzisz jakies inne rozwiazanie?
 
B

b4d4ss

Gość
to faktycznie jak zaczniesz bootowac daj mu TAB potem zaloguj sie jako sinle i popoprawiaj...
a jesli bedziesz mial z tym klopoty pozostaje ci przeinstalowac linuxa...
 

a5a

Użytkownik
Dołączył
Marzec 1, 2002
Posty
579
1. Mi tak samo sie zdaza czasem tyle ze na rh 7.1:) Zrob se dyskietke startowa, a jak nieodpalisz i niezrobisz z dyskietki bedziesz musial re-instalnac line.
 
Do góry Bottom