SVCHOST a SVHOST

R

RoC

Gość
moze jush ten temat przerabialiscie- jak tak to sorka.

czytalem jush o w/w plikach.. dowiedzialem sie ze SVCHOST to zwykly plik windy xp z jakimis tam mozliwosciami a SVHOST to czesc wira lub cos takiego.
zaczyna mnie meczyc pierwszy z nich(drugi to temat innego posta w przyslosci)- i tu moje pytanie:
czy dac mu w firewallu pelny dostep do netu? ( do netu oraz prawa servera ).
Zone A. pokazuje ze prog ten dziala w dwoch kopiach "generic host process for win32 services" i co jakis czas.. bez zadnej zasady dopytuje sie to o nowy dostep do netu- to o prawa servera.

jak myslicie.. dac mu wolna reke razem z mozliwosciami servera?

korzystam z Xp z Zone Alarmem.

ps: nie piszcie ze XP to szajs z bledami i mam zmienic jak najszybciej.. to wiem
smile.gif
na wakacje wezme linuxa....

RoC
 

Jonny

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 7, 2002
Posty
401
Po to jest firewall.

moze jush ten temat przerabialiscie- jak tak to sorka.

czytalem jush o w/w plikach.. dowiedzialem sie ze SVCHOST to zwykly plik windy xp z jakimis tam mozliwosciami a SVHOST to czesc wira lub cos takiego.
zaczyna mnie meczyc pierwszy z nich(drugi to temat innego posta w przyslosci)- i tu moje pytanie:
czy dac mu w firewallu pelny dostep do netu? ( do netu oraz prawa servera ).
Zone A. pokazuje ze prog ten dziala w dwoch kopiach "generic host process for win32 services" i co jakis czas.. bez zadnej zasady dopytuje sie to o nowy dostep do netu- to o prawa servera.

jak myslicie.. dac mu wolna reke razem z mozliwosciami servera?

korzystam z Xp z Zone Alarmem.

ps: nie piszcie ze XP to szajs z bledami i mam zmienic jak najszybciej.. to wiem
smile.gif
na wakacje wezme linuxa....

RoC[/b]

No wlasnie po to sa firewalle zeby blokowac programy. Jak nie wiesz co to jest to zawsze blokuj po to wlasnie jest firewall. Jak cos ci nie bedzie chcialo bez powodu chodzic lub bedzie wywalalo ze nie ma polaczenia z internetem to odblokujesz zawsze i bedziesz wiedzial czy to o to chodzilo - czy to ten program zablokowales czy moze inny. Ale moja rada jest taka - jak nie wiem co to jest to zawsze blokuje a potem ewentualnie szukam dlaczego programik jakis nie chodzi odblokowujesz na chwilke i sprawdzasz potem znow blokujesz i w ten sposob bedziesz mogl wiedziec czy to nie przypadkiem jakis spyware czy trojanik.
 
Do góry Bottom