system, konta, partycje

wufi

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 9, 2013
Posty
3
Witam
Pytanie moje jest następujące: Jaką ochronę (i czy wogóle) zapewnia stworzenie na jednym dysku dwóch partcji z dwoma kontami, oczywiście windows (xp).
Zastanawiam się również czy macie zdanie na temat antywirusów ściąganych z sieci, np. z darkwareza, miał ktoś problemy ?
Serdecznie pozdrawiam
PS. głupie pytania ?
 

dino90

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 14, 2013
Posty
32
Jaką ochronę (i czy wogóle) zapewnia stworzenie na jednym dysku dwóch partcji z dwoma kontami, oczywiście windows (xp).




jesli chodzi o to zeby miec 2 rozne systemy na jednym dysku ?
to to jest jak najbardziej jest moozliwe
ale musisz poprzestawiac w biosie "Botowanie" wtedy podczas rozruchu wyskoczy komunikat co chcesz odpalic i wybierasz np XP Linux albo Winde7

co do partycji to tez mozesz bez wiekszego problemu podzielic "mozna podczas instalacji 1 systemu podzielic dysk na poszczegolne partycje" Windows tez daje nam taka mozliwosc poprzez "Narzedzia Administracyjne" zarzadzanie dyskiem/dyskami
sa tez programy za pomaca ktorych tez mozesz zarzadzac dyskiem i dzielic na partycje

wracajac do tego pytania
to
jak dla mnie to pytanie jest nie zrozumiale nie bardzo wiem o co Ci chodzi
najbardziej nie rozumie tego z tymi kontami

pewnie ktos sie tu niebawem odezwie
i fachowo sie wypowie
 
Ostatnia edycja:

wufi

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 9, 2013
Posty
3
Już wyjaśniam, chodziło mi o to czy taki podział chroni przed oprogramowaniem szpiegującym. Na przykład: na 1szym koncie operuje codziennie i jest spore zagrożenie zainfekowaniem, natomiast drugiego konta używam jedynie to operacji allegro/paypall etc...
A może taka ochrona jest możliwa tylko na oddzielnych windowsach ?
I znowu mam wrażenie czytając swój post, że ciężko się w tym połapać ale lepiej chyba wyrazić się nie potrafię z prostego powodu, w tych sprawach moja wiedza jest na poziomie dzdzownicy :D
Pozdrawiam
 

D.F.

Były Moderator
Dołączył
Listopad 4, 2009
Posty
493
VMware Player i na nim osobny Windows do "badań nad wirusami" ^_^

Ja tak mam.
 

meViu

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 8, 2013
Posty
223
Tworzenie drugiego konta w celu zabezpieczenia się przed oprogramowaniem szpiegującym jest bez sensu. Duża ilość malware potrafi zainstalować się na każdym takowym koncie, bez względu na to, na którym koncie użytkownika zostało uruchomione. Więc nie daje nam to pełnej satysfakcji (bynajmniej takiej jaką Ty chcesz osiągnąć).

Aby się zabezpieczyć wystarczy zdrowy rozsądek, tutaj kilka rad, które powinien znać każdy:
- nie ściągaj i nie uruchamiaj podejrzanych plików z niezaufanych witryn - a jeśli już chcesz koniecznie przeanalizować plik to używaj sandbox'a
- aktualizuj na bieżąco Windows'a, przeglądarkę, antywirusa i Java - najlepiej ustaw automatyczne aktualizacje
- sprawdzaj co jakiś czas poleceniem "netstat -ano" czy jakiś plik nie próbuje nawiązać połączenia z twojego komputera
- przeglądaj klucze rejestru, które są wykorzystywane przez twórców malware (np.HKCU/Software/Microsoft/Windows/CurrentVersion/Run)
- stosuj zasadę "Click to play" w wtyczkach przeglądarkowych
 

Dark Smark

Były Moderator
Dołączył
Kwiecień 29, 2006
Posty
1953
Kolejnym problemem (nie mówiąc już, że dane zagrożenie może instalować się na wszystkich kontach na kompie) jest inny aspekt, jeśli wirus miałby uprawnienia odpowiednie mógłby infekować pliki wykonywalne (.exe) na drugiej partycji (z innym systemem z rodziny Microsoft) i tak.
 

wufi

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 9, 2013
Posty
3
Cholera, niezłego mi ćwieka zabiliście. Każdy post musiałem "odszyfrowywać" w wujku google.

najlepiej tunel vpn na wirtualnej maszynie
Za trudne, nic nie zrozumiałem :p

Tutaj już lepiej ale nadal jest kilka niejasności:
1. gdzie się instaluje ten oddzielny system, na moim dysku/ serwerze ftp/ oddzielnym dysku?
2. jeśli nie umnie to jest to pewnie płatnie, ile ?
3. czy takie rozwiązanie aby nie pożera ogromnych ilości procesora/pamięci ram? (mam dość stary pc)
4. czy w tym "wyizolowanym środowisku" można pracować w internecie, czy dotyczy to tylko możliwości prowadzenia na dysk podejrzanej zawartości?

nie ściągaj i nie uruchamiaj podejrzanych plików z niezaufanych witryn - a jeśli już chcesz koniecznie przeanalizować plik to używaj sandbox'a
Kiedy ja właśnie poszukuję sposobu, żeby robić to relatywnie bezbiecznie.

aktualizuj na bieżąco Windows'a, przeglądarkę, antywirusa i Java - najlepiej ustaw automatyczne aktualizacje
Moje okienka to stary xp sp2 więc aktualizacji już chyba nie ma, natomiast na antywirem się zastanawiam jak to napisałem w pierwszym poście. Resztę myślników muszę jeszcze przestudiować w googlu bo też ciemno.
Ostatnia odpowiedź (whitehunter) jest kompletnie dla mnie niezrozumiała, wszystko wrzucałem w szukajke i google i dupa ( może coś mi umknęło...)
Dzięki za tyle odpowiedzi.
Pozdrawiam
PS. Jaka jest szansa, że na partycjach, które pomijałem przy czyszczeniu od około dwóch lat zagnieździło się cholerstwo. Na partycjach tych są filmy/gry/programy itp.
 
Ostatnia edycja:
Do góry Bottom