Szkolny router - wifi w telefonie

krzysiek11555

Użytkownik
Dołączył
Listopad 11, 2010
Posty
1
Witam,

W mojej szkole jest router Linksys WRT300N. Ja mam telefon z wifi i chciałbym z tego skorzystać ale siec ma hasło. Próbowałem wejść na adres routera i wpisywałem domyślne loginy i hasła ale nie dawało rady. Czy można to jakoś ominąć/złamać hasło ?
 

-HakerDominik-

Użytkownik
Dołączył
Listopad 12, 2010
Posty
61
Z tego co wiem nie ma sposobu na obejście zabezpieczeń routera. Ale jak ja zapomniałem hasła do swojego, to wcisnąłem reset z tyłu obudowy na bardzo krótko, router się zresetował a gdy już uruchomił się ponownie to wszystkie ustawienia sieci były ok tylko hasło poszło i trzebiabyło się ponownie połączyć. Lecz zanim spróbujesz tego w szkole, popróbuj na swoim, żebyś szkole neta nie odciął!
 

discovery44

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 14, 2007
Posty
763
Bullshit.
Użyj backtrack'a lub aircrack-ng i złamiesz hasło, zależnie od typu hasła (WEP/WPA/WPA2) potrwa to od 30 do 60 minut przy WEP. Poszukaj tutoriali na youtube. Przyciskiem reset nie zniszczysz routera bo to by była wada fabryczna, na takie coś nie mogą sobie pozwolić a jeżeli takie coś się trafi to bardzo rzadko. Po restarcie routera hasło na Nim jest standardowe (przywracane są ustawienia fabryczne) - jeżeli chcesz je poznać to wejdź na stronę producenta routera i poszukaj w instrukcji obsługi.
 

Dark Smark

Były Moderator
Dołączył
Kwiecień 29, 2006
Posty
1953
A tak realnie patrząc, nie lepiej po prostu skorzystać legalnie z tego dostępu pytając o możliwość dostępu odpowiednie osoby opiekujące się siecią? Myślę że odpowiednio argumentując nie byłoby problemu:)
 
Do góry Bottom