Sztuczna inteligencja i pozycja obrazka w przeglądarce

G host

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 28, 2013
Posty
4
1.(Sprawa)
Potrzebuje funkcji lub fragmentu kodu, który mi skopiuje obrazek z przeglądarki wraz z daną pozycją(współrzędnymi) obrazka w przeglądarce.
Chodzi o współrzędne obrazka na pulpicie, który znajduje się w oknie przeglądarki, a nie współrzędne obrazka w przeglądarce.

2.(Sprawa)
Głowie, też się nad sztuczną inteligencją. Między innymi nad tym jak na podstawie kolorów stwierdzić ,że obrazki są takie same. Mam już w sumie pomysł, ale fajnie by było poznać innych pomysły.

Mój pomysł jest taki:
1.Program by na początku utworzył tablice pikseli i zapisał w niej kolor każdego piksela,
2.następnie by utworzył tablice pikseli drugiego obrazka.
3.Na końcu ,by brał 1 piksel z pierwszej tablicy, a następnie piksel z drugiej tablicy jeśliby napotkał taki sam kolor lub bardzo podobny(próg łączenia w pary będzie można ustawić), by łączył je w pary i pomijał je przy następnym łączeniu w pary. Jeśli ilość połączonych pikseli, by była równa ilości wszystkich pikseli to znaczy ,że obrazki są takie same. Jeśli nie to znaczyłoby ,że obrazek jest bardzo podobny lub został jakoś zniekształcony.

3.(Sprawa)
Fajnie by było mieć, napisać program ,który wypisuje nazwy uchwytów włączonych aplikacji okienkowych.

Potrzebuje materiałów do nauki i pomysłów :) akcpetuje wszystko książki, tutki, linki do forum, source.
 

meViu

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 8, 2013
Posty
223
1) Jedyne co mi przychodzi do głowy to robienie zrzutu ekranu danego fragmentu okna. Musiałbyś tutaj wykorzystać GDI++
2) Najlepiej aby sprawdzić czy dane dwa obrazki są identyczne porównywać hasze plików np za pomocą md5. Musisz się liczyć z tym, że pliki graficzne są kompresowane i dobranie się do tablicy kolorów pikseli nie jest takie chop siu. Musiałbyś poznać poszczególne struktury plików graficznych.
 
Ostatnia edycja:
Do góry Bottom