Szybkość łącza i MAC & IP

dominixon1300

Użytkownik
Dołączył
Luty 23, 2009
Posty
23
Witam otóż to zainteresowała mnie pewna rzecz mam internet 512kb/s i chciałbym zwiększyć jego szybkość np. do 1 MB czy to jest wogóle możliwe. Ale chodzi mi o to żeby nie dzwonić do operatora internetowego tylko samemu za darmo zmienić jego szybkość. Słyszałem o czymś takim jak wejście pod inne IP. A tak wogóle czy da sie jakimkolwiek sposobem zwiększyć szybkość internetu za darmo samemu. Posiadam internet Radiowy Sygnał mam bardzo dobry. A drugie pytanie to takie że jak wykrywa mi sieć bezprzewodowa to jak się z nią połączę bez logowania to nie ma internetu i chciałbym sie zapytać czy ktos wie jak to można zrobićzeby internet był bez logowania ?> Słyszałem o Mac i Ip tylko że ja nie wiem jak podmienić to może ktośm przekazac instrukcje prosze o pomoc. Pozdrawam z góry tHx
 

Mariusza007

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 6, 2006
Posty
42
Witam .
Sam z tego sposobu korzystam nie raz ...
smile.gif

Potrzebujesz Netcut-a Sciągnij
I do zmiany adresu Mac etherchange.exe
Sciągnij
Mi w avaście pokazuje wirusa ale na chwile wyłączam anty...
smile.gif

Odpalamy Netcut-a bierzemy jakiegoś klienta adres IP I MAC- czyli fizyczny adres kart sieciowej ..
Np.
[00:15:33:95:6B:F8] 192.168.1.2 Franek
Lepiej bym od razy zmienił nazwę komputera .
smile.gif

Wchodzimy> właściwości Systemowe >Nazwa komputera >Klikamy Zmień i tam wpisujemy np. "Franek Kimono" . Dajemy Ok i Zastosuj .
Teraz Odpalamy etherchange.exe .
Pokaże nam np. 2 karty tak jak widać na zdjęciu.
2mac.jpg

W moim przypadku będzie to karta numer 2 bo z niej korzystam .
Następnie dajemy 1 "Specify a new ethernet address "
I wpisujemy Adres Mac 001533956BF8 i dajemy Enter .
Uruchamiamy ponownie komputer i cieszymy się nowym adresem Mac
smile.gif
.
W chodzimy w właściwości "Połączenia Sieci Bezprzewodowej "
Następnie zakładka "ogólne" > " To połączenie wykorzystuje następujące składniki:"
Szukamy "Protokół internetowy [TCP/IP]" >Właściwości > zaznaczamy Użyj następującego adresu IP
Wpisujemy 192. 168.1.2
Jeśli nasza sieć przepisuje automatycznie adres IP. To po zmianie adresu Mac ,powinniśmy dostać automatycznie adres IP 192.168.1.2 .
Poradnik Napisałem W Celach Edukacyjnych..Zabraniam sobie kopiowania na inne strony internetowe !!
 

drasch

Użytkownik
Dołączył
Marzec 22, 2009
Posty
2
Jesli wybierzemy akcje 2 przywroci nam oryginalny adres Mac urzadzenia,prawda?
 
Do góry Bottom