Technikum Informatyczne

HoWiRR

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 18, 2013
Posty
3
Witam. No więc zamierzam pójść do technikum informatycznego i moje pytanie jest takie, czy po za programowaniem itp. będzie trzeba się chemii i fizyki uczyć?
 

Αvenger

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 21, 2012
Posty
243
Witam. No więc zamierzam pójść do technikum informatycznego i moje pytanie jest takie, czy po za programowaniem itp. będzie trzeba się chemii i fizyki uczyć?
Chemia, fizyka, biologia i inne...
photrufr napisał:
Napewno. Jeżeli nie zdasz matury i nie dostaniesz się na studia to nigdzie pracy nie dostaniesz
Ja do matury nie podchodzę bo i tak bym nie zdał. Jakaś praca zawsze się znajdzie.
 

photrufr

Użytkownik
Dołączył
Listopad 1, 2011
Posty
32
Αvenger;146213 napisał:
Chemia, fizyka, biologia i inne...

Ja do matury nie podchodzę bo i tak bym nie zdał. Jakaś praca zawsze się znajdzie.

Jakaś napewno. Ale czy w branży informatycznej. A jeśli już to za ile. Napewno do dużych firm w polsce takich jak comarch, intel, mac cie nie zatrudnią bez studiów.
 

D.F.

Były Moderator
Dołączył
Listopad 4, 2009
Posty
493
Ja miałem rezygnować ze studiów jak sie dowiedziałem, że jest fizyka (całe gimnazjum miałem ledwo 2). Gdy zwracano mi sprawozdania z lab abym poprawił to coś skreślałem, zmieniałem i oddawałem i tak do skutku B)
 

Αvenger

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 21, 2012
Posty
243
Jakaś napewno. Ale czy w branży informatycznej. A jeśli już to za ile. Napewno do dużych firm w polsce takich jak comarch, intel, mac cie nie zatrudnią bez studiów.
Przede wszystkim liczą się kwalifikacje, doświadczenie.
 

Dark Smark

Były Moderator
Dołączył
Kwiecień 29, 2006
Posty
1953
Αvenger;146221 napisał:
Przede wszystkim liczą się kwalifikacje, doświadczenie.
Już nie. To są przypadki jednostkowe wybitne. Nie w dzisiejszych czasach ;)

W technikum informatycznym program chemii i fizyki nie jest wcale rozszerzony więc bez różnicy. Jak chcesz iść na studia powinneś zdawać rozszerzoną matematykę lub informatykę, to punktują. Oczywiście nie wszędzie i podstawa też wystarczy.
 

wojtala001

Użytkownik
Dołączył
Marzec 12, 2013
Posty
8
ja chodzę do technikum informatycznego. I najbardziej się liczy matematyka gdyż jest rozszerzona. chemie i fizykę ma się tylko przez rok ale na studiach się już bez fizyki nie obejdzie.
 

fiskus94

Użytkownik
Dołączył
Marzec 22, 2013
Posty
28
Jakaś napewno. Ale czy w branży informatycznej. A jeśli już to za ile. Napewno do dużych firm w polsce takich jak comarch, intel, mac cie nie zatrudnią bez studiów.

A znasz historię William'a Henry'ego Gates'a? Polecam Ci poczytać. Jak jesteś dobrym programistą to studia żadne Ci nie potrzebne bo już to umiesz i niczego więcej na studiach Cię nie nauczą. A jak masz tam chodzić żeby sie stresować, nudzić, przejmować itd. to życzę powodzenia. Człowiek najlepiej uczy się na własnych błędach. Pamiętaj.

Kolejnym przykładem może być mój kuzyn który nie skończył żadnej szkoły średniej a mimo to pracuje w PROKOM INVESTMENTS SA. Jest tam dyrektorem ds. informatyki. Więc jak widzisz najważniejsze są Twoje umiejętności i spryt a nie to czy masz papier czy nie.
 
Do góry Bottom