Telnet

LuQ_eXo

Użytkownik
Dołączył
Maj 10, 2008
Posty
3
Witam,

Mam pytanie, jak połączyć się przez telnet z innym komputerem np. będąc u kolegi chcę połączyć się ze swoim kompem.

Mam u siebie zmienne IP, czy trzeba odblokować port 23 w Firewall'u, niewiem gdzie szukać loginu i hasła do połączenia. Do Windowsa loguję się z administratora bez hasła. Czy dane do telnetu są danymi konta użytkownika?

I jeszce takie pytanie odnośnie zdalnego pulpitu. Żebym mógł się łączyć z innymi muszę mieć włączony u siebie zdalny pulpit i znać IP (obojętnie czy stałe IP czy zmiene?) drugiego komputera.
 

jurgensen

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 14, 2006
Posty
678
Port 23 musi być odblokowany na Twoim komputerze dla połączeń przychodzących, na komputerze z którego się łączysz ten sam port musi być otwarty dla wychodzących.

Jeśli masz zmienne IP musisz znać aktualne, ewentualnie możesz skorzystać z usługi DynDNS

Domyślnie dane logowania odpowiadają logowaniu do systemu, jednak nie są akceptowane loginy z pustymi hasłami
 

grześ19

Użytkownik
Dołączył
Marzec 8, 2008
Posty
57
żeby odblokowac port 23 wpisz w kompie którym będziesz zarządzał w cmd komendę net start telnet i już możesz zamknąc okienko cmd. Login i hasło o który zostaniesz poproszony w usłudze telnet to jest login i hasło do konta komputera którym chcesz zarądzac. Najlepiej podac login i hasło do administratora to wedy bedziesz mógł wszystko zrobic z kompem. Jełśi na kompie którym chcesz zarządzac administrator loguje się bez hasła to podaj login administratora a pole hasło zostaw puste.
smile.gif
 

loganek

Były Moderator
Dołączył
Listopad 11, 2006
Posty
563
nie jestem w 100% pewny ale wydaje mi się że nie można się przez telnet zalogować do konta bez hasła
@down: sory, nie zauważyłem
 
Do góry Bottom