Trojan a strony xxx w historii wyszukiwania

dziedzic23

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 21, 2012
Posty
2
Witam, piszę do Was z zapytaniem,Opiszę Wam sytuację:Mianowicie u mojego męża na komputerze znalazłam w historii wyszukiwania strony ***** www.xnnx.com oczywiście zapytałam go czy na to wchodził stanowczo odmówił i wyglądał na bardzo zdziwionego ,że to tam było.Mąż często gra w grę WOW i powiedział,,że jak grał to wywaliło go z tej gry i dziwnie się komputer zachowywał i po kiklakrotnym przeszukaniu kompa znalazł Trojana,którego ciężko było namierzyć i usunąć ,Moje pytanie brzmi czy jest taka możliwość,że wirus np. wyświetla stronki ***** w historii wyszukiwania bez wchodzenia na nie?Powiedział mi tez że nie raz w historii widział pierwszy raz różne strony na które nie wchodził.Wcześniej przed tymi stronkami w historii znalazłam tą samą strone xnnx.com ,ale w zakładkach. Mąż powiedział ,że to pewnie koledzy ze szkoły.Nie piszcie mi,że każdy ogląda *****- bo to wiem aczkolwiek dla mnie liczy się to czy mąż może mieć rację z tym wirusem trojanem czy kłamie?Jaki jest punkt widzenia ze strony technicznej?Jest to możliwe,czy raczej nie?Proszę o konkretną odpowiedź.Pozdrawiam.
 

nowy_me

Użytkownik
Dołączył
Luty 7, 2007
Posty
451
Jest to jak najbardziej możliwe. Załóżmy że macie na komputerze np. keyloggera który rejestruje klawisze, po zebraniu odpowiedniej ilości trzeba to jakoś wysłać, ale część osób ma np. firewalla który zablokował by nowy, nieznany proces który chce się połączyć z internetem, więc keylogger może rozkazać przeglądarce(która jest zaufanym programem), aby przeszła pod adres http://jakas.strona/?klawisze=zczytane_klawisze. Jeżeli program wysyła dane np. jak włączona jest gra w trybie pełnoekranowym, nie widzę problemu aby pozostało to nie widoczne. Dziwi mnie trochę, że akurat działa to ze stronką xxx, ale czemu nie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry Bottom