Ubuntu

ProDigy21

Użytkownik
Dołączył
Marzec 11, 2008
Posty
14
Mam takie pytanko na czym polegaja róznice miedzy tymi wersjami Linuxa Ubuntu (wszystkie w wersji 7.10PL) :

Ubuntu
Kubuntu
Xubuntu

Posze o pisanie głównych różnic a jesli ktos bedzie mial checi to i moze te drobniejsze wypisac :mruga:

Pozderko i thx
 

B33RK4

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 3, 2007
Posty
598
Środowiskami graficznymi :

Ubuntu ma domyślnie GNOME'a
Kubuntu ma KDE
Xubuntu ma XFC'e - nadaje się na gorsze komputery.
 

ProDigy21

Użytkownik
Dołączył
Marzec 11, 2008
Posty
14
srodowiskami graficznymi a mogłbys rozwinac ten temat bo nie bardzo czaje
<
 

B33RK4

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 3, 2007
Posty
598
Niewiem co tu jest do rozwijania, poprostu każde środowisko inaczej wygląda. Kubuntu,Ubuntu,Xubuntu ma inne aplikacje "startowe" ale to nie znaczy że nie można zainstalować czego co jest przeznaczone dla innego środowiska. to jest już kwestia gustu w wyborze między KDE a GNOME, bo XFCE jak napisałem post wyżej jest przeznaczony dla słabszych komputerów. W google jak wpiszesz KDE, GNOME, XFCE to wyświetli Ci się 1000'ce stron ze specyfikacją.

// Ja wole KDE i z niego korzystam.
 

ProDigy21

Użytkownik
Dołączył
Marzec 11, 2008
Posty
14
niom raczej ja kompa to ja slabego nie mam
<
takze o to sie nie martwie tylko jak juz zabierac sie za linuxa to miec pojecie o opdstawach przynajmniej ja wychodze z takiego założenia
smile.gif
thx

[ Dodano: 19-03-2008, 14:15 ]
sorki za pisownie kurde ale wstyd :/
 

B33RK4

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 3, 2007
Posty
598
Ubuntu/Kubuntu jest tak intuicyjny jak Windows, instaluje się go też łatwo, nic trudnego...poza tym poczytaj troche na forum.ubuntu.pl , tam masz wszystko co i jak.
 

Bretos

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 11, 2008
Posty
142
Originally posted by B33RK4
Ubuntu/Kubuntu jest tak intuicyjny jak Windows
chciałeś powiedzieć, że robi wszystko za usera. Można powiedzieć ze zrobi to zanim o tym pomyślisz.
 

b.

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 9, 2007
Posty
76
Bierz ubuntu, w sam raz na poczatek, a gnome jest piekny i zgrabny ; )..
 

fathir

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 15, 2007
Posty
17
Ja osobiście wole pulpit KDE, ale chyba dlatego że się przyzwyczaiłem(wcześniej używałem slaxa z pendrive)- jest ładny i bardzo wygodnie się go modyfikuje.
 

tomi_81

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 3, 2007
Posty
9
środowisko graficzne zwane WM jest kwestią wyboru i dopracowania do swych potrzeb ja kiedyś używałem KDE w Slackware na początku w Gentoo też KDE obecnie na dwuch laptopach mam Gentoo i używam fluxbox oraz fvwm na Desktopie (moje komputery nie są słabe ale jak wspomniałem kwestia wyboru pod siebie) prostych przyczyn wygląda tak jak ja tego chce i tak samo się pracuje na nich lekko i wygodnie:)
 
Do góry Bottom