Uciążliwi rodzicie - Blokowanie internetu

Daedra

Użytkownik
Dołączył
Maj 29, 2013
Posty
16
Witam,
jestem tu nowy, znalazłem wasze forum z dość śmiesznej przyczyny, a dokładniej... Z powodu moich rodziców, blokują mi jakimś sposobem dostęp do WiFi, przez co często nie mam internetu. Kieruję się do was z prośbą o pomoc. Czy istnieje sposób na ,, włamanie się '' na komputer(akurat laptop w tym przypadku Taty który blokuj net) lub na modem od internetu aby poustawiać porty (bo to chyba one są przyczyną niedziałającego internetu)?

Chciałbym się uwolnić od kontroli rodziców, wcale to nie jest przyjemne gdy za oknem pada deszcz, a Ty musisz siedzieć przy kompie bez internetu. Liczę na waszą pomoc, byłbym niezmiernie wdzięczny.
Temat będę uważnie śledził, więc możecie spodziewać się w miarę szybkich odpowiedzi, jeśli zamierzacie mi pomóc.
 

panczo12d

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 22, 2011
Posty
61
pobawię się w jasnowidza i zgadnę że twój tatuś używa programu typu netcut, wifikill i zatruwa Ci ARP.
Ja bym zrobił tak:
- jak mi odłączy internet to ja jemu również odłączę :)
- przypisany stały adres w arp (poszukaj w google) w ten sposób może pozbędziesz się swojego upierdliwego taty :D

ad 2.
dlaczego może? bo może twój tato nie używa programu stosującego zatruwanie arp. być może zmienia jakieś ustawienia w routerze/ap.
ad 1.
użyj w.w programów :)
 
Ostatnia edycja:

Daedra

Użytkownik
Dołączył
Maj 29, 2013
Posty
16
Cieszę się że w końcu ktoś odpisał :) Ogarnę temat panczo12d, ale co do mojego Taty prawdopodobniejsze jest to że zmienia ustawienia na modemie, przez co nie mam dostępu do internetu, lecz ogarnę wszystko i w razie dalszych problemów od razu dam znać.

Jeśli ktoś ma inne pomysły niech śmiało pisze, chciałbym w końcu pozbyć się tego problemu :p
 

sir.COLA

Użytkownik
Dołączył
Marzec 8, 2010
Posty
41
często nie mam internetu.

czyli czasami masz

Czy istnieje sposób na ,, włamanie się '' na komputer

tak (ale po co) ?

(akurat laptop w tym przypadku Taty który blokuj net) lub na modem od internetu aby poustawiać porty (bo to chyba one są przyczyną niedziałającego internetu)?

laptop raczej nie blokuj i porty raczej tez nie

jeśli zamierzacie mi pomóc.

tak :p



jak masz zrobiona siec ??? tzn
laczysz sie do internetu przez router czy laptop taty ??

jak nie masz internetu to jestes w sieci ?? czy nie podlaczasz cie do sieci ??
 

Daedra

Użytkownik
Dołączył
Maj 29, 2013
Posty
16
sir.COLA jeśli chodzi o włamywanie się na czyiś komputer to tak czy siak prędzej lub później zamierzałem ogarnąć jak to działa i jak to robić, gdyż bardzo mnie interesuje ten temat :) . Co do włamywania się na komputer do Taty, myślałem o blokadzie internetu, uznałem z początku że używa jakiegoś programu, ale raczej normalnie wchodzi na modem i coś zmienia.

Co do mojej sieci, mamy modem Netii. Ja i Tata łączymy się przez WiFi, do dwóch starych stacjonarnych są dociągnięte kable.
Gdy nie mam internetu to nie mogę zrobić nic. Jedynie Lan działa jeśli się nie mylę ale nie sprawdzałem tego nigdy.

Internet obecnie działa, bo nie jest wyłączony, lecz bardzo chciałbym się ubezpieczyć przed takimi atakami na przyszłość i wiedzieć jak mogę sobie poradzić :D
 

sir.COLA

Użytkownik
Dołączył
Marzec 8, 2010
Posty
41
najprawdopodobniej z tego co piszesz to masz ograniczony dostep do internetu na routerze

najprosciej to:

1) dodac jakis kolejny macadres i sklonowac go na twojej karcie ; lub
2) podlaczyc sie kablem (najprawdopodobniej tego nie masz zablokowane - ale to nie jest pewne) ; lub
3) dodaj jakies urządzenie i udostepnij polaczenie internetowe ; lub
4) sklonowac macadres komputera taty i sie podlaczyc (tylko wtedy jak jego komp jest wylaczony) ; lub

omg za duzo mozliwosci
- posprawdzaj jak to tata robi (blokuje ci siec - czy dostep do netu)
- napisz czy masz dostep do rutera


P.S. jak tata ci blokuje net - to pewnie z jakiegos powodu :) i postaraj sie aby tego nie robil :) hi hi hi
P.S2. wykryj jakie masz sieci bezprzewodowe w okolicy i podlacz sie pod jakas inna - bo jak tata ci blokuje neta to bedzie wiedzial ze sie podpinasz ponownie
 

johnnydoe

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 30, 2013
Posty
44
Skończcie *******ić. Jak to "internet ci nie działa"? Nie możesz się połączyć, masz blokowane strony/gry komputerowe, po jakimś czasie po połączeniu cię rozłącza, na internet jest hasło, nie wykrywa ci w pobliżu wifi? Przyda ci się jakiś linuks i ettercap.
Jak nie możesz się połączyć to pewnie jest filtrowanie po MACach - ustaw kartę w tryb nasłuchu i zobacz jaki stary ma MAC (MAC to adres karty sieciowej, format xx:xx:xx:xx:xx:xx), ustaw ten MAC u siebie i poczekaj aż stary rozłączy się od internetu. Jak blokuje ci strony to właź przez proxy. Jak blokuje porty to wejdź na router i je odblokuj (spróbuj standardowych haseł do modelu twojego routera) lub jeśli standardowe hasła nie zadziałają: zresetuj go przyciskiem "reset" i wtedy się zaloguj. Włącz sniffera (wireshark, ettercap) i zobacz jaki masz adres routera, wpisujesz ten adres w przeglądarce i się logujesz, przykładowy adres routera: 192.168.0.1. Jak po jakimś czasie cię rozłącza to pewnie stary cię wycina z sieci, musisz mu zajebać. Jak na wifi jest hasło to pobierasz linuksa (backtrack ma wbudowane przydatne narzędzia to tego) i łamiesz aircrackiem hasło. Jak jest WEP to pójdzie jak z płatka, jak jest WPA/WPA2 to przydadzą ci się słowniki (http://md5decrypter.co.uk/downloads.aspx). O łamaniu haseł do wifi będziesz musiał poczytać tutoriale bo nie pamiętam na pamięć komend do tego, nie codziennie się robi takie rzeczy. Jak nie wykrywa ci wifi w pobliżu to znaczy, że masz rozpieprzoną kartę sieciową albo wifi jest wyłączone.

Jak cię stary wycina z sieci to nie musisz go bić, przeczytaj ten post Huntera: http://haker.com.pl/threads/6690-Jak-zabezpieczyć-się-przed-NetCutem?p=147164&viewfull=1#post147164
 
Ostatnia edycja:

sir.COLA

Użytkownik
Dołączył
Marzec 8, 2010
Posty
41
Skończcie *******ić. Jak to "internet ci nie działa"? Nie możesz się połączyć, masz blokowane strony/gry komputerowe, po jakimś czasie po połączeniu cię rozłącza, na internet jest hasło, nie wykrywa ci w pobliżu wifi? Przyda ci się jakiś linuks i ettercap.
Jak nie możesz się połączyć to pewnie jest filtrowanie po MACach - ustaw kartę w tryb nasłuchu i zobacz jaki stary ma MAC (MAC to adres karty sieciowej, format xx:xx:xx:xx:xx:xx), ustaw ten MAC u siebie i poczekaj aż stary rozłączy się od internetu. Jak blokuje ci strony to właź przez proxy. Jak blokuje porty to wejdź na router i je odblokuj (spróbuj standardowych haseł do modelu twojego routera) lub jeśli standardowe hasła nie zadziałają: zresetuj go przyciskiem "reset" i wtedy się zaloguj. Włącz sniffera (wireshark, ettercap) i zobacz jaki masz adres routera, wpisujesz ten adres w przeglądarce i się logujesz, przykładowy adres routera: 192.168.0.1. Jak po jakimś czasie cię rozłącza to pewnie stary cię wycina z sieci, musisz mu zajebać. Jak na wifi jest hasło to pobierasz linuksa (backtrack ma wbudowane przydatne narzędzia to tego) i łamiesz aircrackiem hasło. Jak jest WEP to pójdzie jak z płatka, jak jest WPA/WPA2 to przydadzą ci się słowniki (http://md5decrypter.co.uk/downloads.aspx). O łamaniu haseł do wifi będziesz musiał poczytać tutoriale bo nie pamiętam na pamięć komend do tego, nie codziennie się robi takie rzeczy. Jak nie wykrywa ci wifi w pobliżu to znaczy, że masz rozpieprzoną kartę sieciową albo wifi jest wyłączone.

Jak cię stary wycina z sieci to nie musisz go bić, przeczytaj ten post Huntera: http://haker.com.pl/threads/6690-Jak-zabezpieczyć-się-przed-NetCutem?p=147164&viewfull=1#post147164

powiedzialem to samo - ale staralem sie byc delikatny :)
 

Daedra

Użytkownik
Dołączył
Maj 29, 2013
Posty
16
najprosciej to:

1) dodac jakis kolejny macadres i sklonowac go na twojej karcie ; lub
2) podlaczyc sie kablem (najprawdopodobniej tego nie masz zablokowane - ale to nie jest pewne) ; lub
3) dodaj jakies urządzenie i udostepnij polaczenie internetowe ; lub
4) sklonowac macadres komputera taty i sie podlaczyc (tylko wtedy jak jego komp jest wylaczony) ; lub

Co do tematu i przedostatniej wiadomości sir.COLA:
1) jak mogę dodać i sklonować swój macadres, wiem że komendą ipconfig w wierszu poleceń mogę go poznać ale co dalej ?
2) sposób sprawdzony, starszy nie pamiętał chyba że mam jeszcze stary stacjonarny dlatego między innymi z wami piszę :D ...
3) mógłbyś wyjaśnić jakie urządzenie ?
4) sklonować macadres starszego, no spoko tylko też pytanie jak ? próbowałem ipconfig /all ale to chyba nie to(mogę się mylić)


Dzięki za częściową pomoc, czemu częściową ? Gdyż jestem trochę zielony i nie wszystko do końca ogarniam, z pewnością dzięki programom panczo będę miał ułatwione życie z tatą :) Co do mądrości sir.COLA też jestem wdzięczny ale nie wszystko do końca rozumiem, może mój problem jest już rozwiązany ale zależy mi aby nauczyć się czegoś nowego w tym właśnie kierunku, chciałbym wiedzieć jak sobie radzić z różnymi sprawami, dlatego zostanę stałym użytkownikiem forum i będę was męczył pytaniami jeśli to nie jest większy problem, rozumiem że to może być irytujące ale każdy kiedyś jakoś zaczynał. ;)
 

sir.COLA

Użytkownik
Dołączył
Marzec 8, 2010
Posty
41
a moze troszeczke wlasnej inwencji:

sprawdzenie mac adres karty sieciowej:
http://bit.ly/17Vg8cA


zmiana mac adres karty sieciowej
http://bit.ly/17VfQSS

P.S. spoko zadawaj pytania (pod warunkiem, że beda to pytania na ktore nie ma odpowiedzi w GOOGLE) :p :cool:
 

Daedra

Użytkownik
Dołączył
Maj 29, 2013
Posty
16
Co miałeś na myśli pisząc abym udostępnił jakieś urządzenie i udostępnił połączenie internetowe? Może to być np. telefon? Wyjaśnij proszę :)
 
Ostatnia edycja:

sir.COLA

Użytkownik
Dołączył
Marzec 8, 2010
Posty
41

Daedra

Użytkownik
Dołączył
Maj 29, 2013
Posty
16
Wybacz że nadużywam waszej życzliwości i jak coś to nie robię sobie jaj, postaram nie dawać po sobie takiego wrażenia i być bardziej kreatywnym :p
 
Do góry Bottom