Udostepnianie internetu na laptopie przez w-fi win7

gomez100

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 4, 2012
Posty
3
Problem polega na tym że mam dwa laptopy z win 7. Jeden 10" z internetem z orange a drugi 15". Chciałbym udostępnić internet z małego lapka na dużego przez w-fi lub po kablu.Przeglądałem różne fora i nie opisywały tego typu problemu albo ja się już starzeje:) Za wszelką pomoc będę bardzo wdzięczny.
 

Vandervir

Były Administrator
Dołączył
Grudzień 19, 2005
Posty
474
connectify rozwiazanie przez wifi
 

nowy_me

Użytkownik
Dołączył
Luty 7, 2007
Posty
451
po kablu też jest dość prosto, klikasz prawym na kartę sieciową ograne i w opcjach wybierasz udostępnij to połączenie, windows domyślnie ustawi Ci w pozostałych kartach odpowiednie IP, na kompie-kliencie ustawiasz:
statyczne IP 192.186.0.2
maskę 255.255.255.0
bramę 192.186.0.1
dns 192.186.0.1
dodatkowo wspomnę że jak łączysz komputery przez kabel bez routera/switcha pomiędzy to potrzebujesz specjalnego kabla z zamienioną parą przewodów
 

gomez100

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 4, 2012
Posty
3
Dzięki za program, ale dzięki niemu wyskoczyły aż 3 dodatkowe problemy. Z dwoma się uwinąłem ale z trzecim to istne z archiwum x. Przez ten program mam zwalone wszystkie połączenia na lapku który miał odbierać sygnał.Teraz wszystkie połączenia pokazuje jako nierozpoznane
 

gomez100

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 4, 2012
Posty
3
Wiec tak zainstalowałem connectify. Konfiguracja była prosta, wystarczyło wybrać hasło , domyślny internet i rodzaj szyfrowania + rodzaj sieci ( w moim wypatku wybrałem publiczny)Po zrobieniu tego odpaliłem neta i program na nowo. Wszystko przez chwile było dobrze,odpaliłem drugiego laplka. Połączył się ale sieć niezidentyfikowana i po chwili net na małym lapku też zniknąl. Poprostu coś go blokowało. No to odinstalowałem program i na nowo zainstalowałem i lipa ciagle to samo no to format. Pomogło ale programu już nie instalowałem bo był potrzebny serwice pack1. Za to na drógim lapku krzaczi wyskoczyły z jaką siecią publiczna chciałbym się połączyć to ciągle to samo sieć niezidentyfikowana. A postawie obok małego lapka i się połączy. I to już zaczyna mnie męczyć.Jest możliwość zresetowania ustawień internetowych na takie jak po instalce sytemu? Problem rozwiązany. Wystarczy wejść w ustawienia karty w-fi i ustawić protokoły 4 i 6 na auto i będzie git.
 
Ostatnia edycja:
Do góry Bottom