udostepnione udziały c$ ...

Piuracz

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 26, 2002
Posty
18
zainstalowałem sobie xp i mam taki dylemat , xp udostepnia udziały dyskowe c$,d$,e$ ect. mam pytanie jak to wyłaczyć ? ,próbowałem w narzedziech administracyjnych ..... zakoncz udostepnianie no i zadziałało , ale po restarcie było znowu :/ gdzie to wyłaczyć ? , czy ktos z mojej sieci moze mi chodzic po kompie jezeli wpisze nazaw_kompac$ ???
 

art88

Użytkownik
Dołączył
Luty 17, 2003
Posty
13
nie, nie może
to jest domyslny udział do celów administratorskich, dostep tylko przez localhosta.
to cos takiego jak $IPC.
Wiecej informacji znajdziesz w resource kit dla xp i na stronach msn
 

Piuracz

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 26, 2002
Posty
18
thx
smile.gif
 

Macias

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 4, 2002
Posty
21
Witam.
wejdz do...
panel sterowania > opcje folderow > widok > odznacz opcje "uzyj prostego udostepniania plikow"
daj na ok.
potem:
Eksplorator Windows > c: > wlasciwosci > udostepnianie > i zaznacz "nie udostepniaj tego folderu"
tak samo mozesz zrobic ze wszystkimi dyskami (d: itd)
ps: wejsc tam mozna jak sie zna haslo administratora (twojego kopa).
Powodzenia...
 

art88

Użytkownik
Dołączył
Luty 17, 2003
Posty
13
To rozwiązanie nic nie daje.

Wszystkie dyski twarde zostaną w ten sposób udostepnione po ponownym uruchomieniu komputera.

Zatrzymanie tego udostepnienia możaliwe jest tylko poprzez wyłącznie usługi 'serwer' w panelu kontrolujacym usługi serwisowe.

To jednak spowoduje brak możliwości udostepniania czegokolwiek w lokalnej sieci, i byc może brak możliwości kopiowania od innych udostepnianych danych.

Powtarzam jeszcze raz, udostepnienie udziałów dyskowych $c, $d, itd. nie jest udostepnieniem w pełnym tego słowa znaczeniu, a jedynie w celu zapewnienia funkcjonalnosci protokołów MS, np. NetBios.

Dyski w ten sposób udostepnione nie sa widoczne w sieci lokalnej i nie ma obawy o to, że ktoś będzie przeglądał zasoby danego komputera.
 

Major

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 6, 2002
Posty
156
xp

Wiec w xp jest tak - jak podamy xxx.xx.xxx.xxc$ to w przypadku kiedy uzytkowanik udostpnia dysk, wyskoczy ramka by podac haslo, ktore niestety nie mam pojecia skad wyjac ,gdyz nie jest to haslo ani usera, ani roota ani nic z tych rzeczy.. (oczywiscie mowie tutaj o dostepie z netu, gdyz inaczej wystarczy poprostu wpisac xxx.xx.xxx.xxc )

Jak ktos wie skad to hslo sie bierze, badz jakie ono moze byc w standardzie to napiszcie..

Pozdor, Major
 
Do góry Bottom